İster evde ister dışarıda olsun, her kadın saçları iyi görünsün ister. Her daim kuaföre gitme imkanı bulunmadığından ve bunu yapmak oldukça masraflı olacağından bu noktada devreye kurtarıcı rolünde saç düzleştiriciler giriyor. Hem spor hem de şık bir görüntü sağlamak için kullanılan düzleştiriciler, evde kolayca kullanılıyor. Uygulaması oldukça basit olan bu cihazlarla kısa sürede, çok uğraşmadan saçlarınızı düzleştirebilir ve daha parlak, daha sağlıklı bir görüntü yakalayabilirsiniz. Üstelik düşünülenin tersine saç düzleştiriciler zarar vermiyor, aksine fayda bile sağlıyor.

SıraModelEn Yüksek SıcaklıkSYblog Puanı
1Dyson Airwrap Complete150 derece10/9.8
2Arzum AR5068200 derece10/9.6
3Remington S8540230 derece10/9.7
4Grundig HS 6532230 derece10/9.4
5Fakir Carina200 derece10/9.2
6Philips HP8361/00 ProCare230 derece10/9.5
7Braun Satin Hair 1 / ST100200 derece10/9.5
8Sinbo Shd-7057200 derece10/9.1
9Babyliss ST420E235 derece10/9.2
10Arnica Venüs200 derece10/9.5
Saç Düzleştirici Tavsiye Listesi

Tavsiye Edilen En İyi 10 Saç Düzleştirici Modeli

Günümüzde zaman çok önemli. Bu sebeple hayatı kolaylaştıran ve zamandan tasarruf etmeyi sağlayan saç düzleştiriciler sıkça kullanılıyor. Bu da piyasada pek çok marka ve modelin olmasını sağlıyor. Herkesin aklındaki soru ise aynı: En iyi saç düzleştirici markası hangisi? Bu sorunun cevabını aşağıda bulunan listeyi inceleyerek bulabilir ve saçınıza uygun ürünü seçebilirsiniz.

İşte 2023 yılının en iyi saç düzleştirici modelleri:

Dyson Airwrap Complete

Saç tellerinin arasından havayla fırçanın yüzeyine çıkaran Dyson, bu sayede daha pürüzsüz ve düz görünüm elde edilmesini sağlıyor. Aynı zamanda sadece saç düzleştirmeyen bu ürün, istenilen şekli vermek için başka başlıklar içeriyor.

SetFiyat
Seyahat Çantası
Hava Akımı

Ürün Detayı

Sert düzleştirme, yumuşak düzleştirme fırçası, hacimlendirici fırça, ön şekillendirme kurutucusu, 30 mm ve 40 mm uzun başlıktan oluşan Dyson, şekle uygun hava akışı sağlayarak saçlara zarar vermeyi engelliyor. Hassas ısı ayarı sayesinde saçın fazla ısıdan dolayı yanmasına engel olan bu ürün, hava yardımı ile şekil veriyor. Saç tellerini hava yardımı ile fırçanın yüzeyine çıkaran bu ürün, daha pürüzsüz ve parlak görünüm için yardım ediyor.

Farklı şekiller yapmayı sevenler için kurtarıcı bir ürün olan Dyson, ihtiyaç duyulan her modeli kolayca uygulamayı sağlıyor. İçerdiği negatif iyonlarla statiği azaltan bu ürün aynı zamanda seyahat çantası ile zarar görmeden taşımanıza olanak tanıyor.

Güç1300 W
Kablo Uzunluğu2.68 m
Genişlik48 mm
Yükseklik272 mm
Uzunluk41 mm

Kullanıcı Yorumları

👤 E* S*** ”Ürün gerçek anlamda kaliteli. Kutusundan kablosuna kadar her şey 1. Kalite. Zamanla eliniz alıştıkça çok daha verimli sonuçlar alacaksınız. Talimatlara uyarak ıslak temiz saç üzerinde işlem yapıldığı taktirde sonuç muazzam. Fiyat olarak uygun bir dönemde aldık. İmkan dahilinde herkese tavsiye ederim.”

👤 G*** T** ”Mükemmel bir alet kuaföre gitmeme hiç gerek kalmadı çok beğendim herkese de tavsiye ederim.”


Arzum AR5068 Superstar Touch

Geniş tarak dişleri ile saçları kolayca dümdüz yapan Arzum Superstar Touch, 30 dakika sonra kendiliğinden kapanarak olası kazalara karşı güvenli kullanım sağlıyor.

Turmalin Seramik KaplamaSesli Komut
İyon Özelliği
Otomatik Kapanma

Ürün Detayı

Arzum markasının en çok satan saç düzleştiricisi Superstar Touch, 89 tane tarak ucu ve geniş gövdesi sayesinde karılmış saçları kolayca açabildiği gibi aynı zamanda anında dümdüz yapıyor. Ayrıca tarağın uçları soğuk olduğundan kolay ve güvenli kullanım sağlayan bu ürün, seramik turmalin kaplı plaka sayesinde saçın elektriklenmesine engel olduğundan daha pürüzsüz bir görünüm sağlıyor. Her saça uygun sıcaklık ayarı sayesinde ihtiyaç duyulan ısıyı led göstergeler yardımıyla değiştirilebilen bu ürün, 30 dakika sonra kendiliğinden kapanarak olası kazalara karşı koruma sağlıyor.

Hızlı IsınmaVar
Otomatik KapanmaVar
En Düşük Isı160 C
En Yüksek Isı200 C

Kullanıcı Yorumları

👤 Z** T** ”Harika bir ürün muhakkak alınmalı aşırı memnun kaldım tek seferde dümdüz nerdeyse🌺🌺🌺çok teşekkür ederim emeği geçen herkese💐💐💐”

👤 E** N* ”Tek kelimeyle harika hiç düşünmeden alin derim. Gelir gelmez denedim 5 dk. da dümdüz saçlar.. İşe giderken uğraşmaya son ☺️ satıcıya ayrıca teşekkür ederim güzel paketleme hızlı kargo için.”


Remington S8540 Keratin Protect

Seramik plakalarda bulunan keratin sayesinde saça zarar vermeyen Remington, badem yağı sayesinde de yumuşaklık, parlaklık ve canlılık katıyor. Bundan dolayı diğer ürünlerin aksine Remington, saçı yormuyor ve yıpratmıyor.

Seramik Plakaİyon Özelliği
Keratin Koruması
Otomatik Kapanma

Ürün Detayı

Saçına model verirken pratik olmak isteyenlerin severek kullanacağı Remington, 15 sn içerisinde ısınarak hızlıca şekil vermenize yardım ediyor. Ayrıca diğer ürünlerin aksine saça zarar vermeyen bu ürün, seramik plakalarda bulunan keratin ve badem yağıyla hem besliyor hem de daha parlak görünmesine yardım ediyor. Dokuz farklı ısı ayarı sayesinde saçınıza uygun sıcaklığı ayarlayabileceğiniz bu düzleştirici, 150 ve 200 derece arasında kullanmaya olanak tanıyor.

Ayrıca turbo özelliği bulunan bu ürün, 185 derecede sabitlenerek hızlıca saçın düzleşmesine yardım ederken ısıya dayanıklı saklama kabı sayesinde fazla yer kaplamıyor. Tüm bunların yanı sıra otomatik kapanma özelliği bulunan bu ürün, bir saat sonra kapanarak dalgınlıktan doğabilecek tehlikelere karşı güvenlik önlemi alıyor.

Hızlı IsınmaVar
Kablo Uzunluğu1.8 M
Otomatik KapanmaVar
En Düşük Isı150 C
En Yüksek Isı230 C

Kullanıcı Yorumları

👤 Emre Derviş; “Çok güzel temizliyor,100 m2 evi bir kerede süpürür, bayıldım ben”

👤 Deniz Kontur; “Çok kullanışlı akıllı bir ürün. Tercih edilebilir.”


Grundig HS 6532

Diğer ürünler gibi zararlı olamayan Grundig HS 6532, havada bulunan nemi alarak nano su iyonuna çeviriyor ve saçın nem dengesini koruyor. Bu sayede saç elektriklenmeden dümdüz ve pürüzsüz bir görünüm elde ediyor.

Seramik PlakaKablo Başlığı
LED Ekran
İyon Teknolojisi

Ürün Detayı

Seramik kaplı oynar plakaları sayesinde saçı daha sıkı tutan Grunding, ısıyı eşit miktar dağıtarak daha kaygan olmasını sağlarken aynı zamanda havada bulunan nemi çekerek nano su iyonuna çevirdiğinden saçın nem dengesini bozmuyor. Bu sayede saç daha sağlıklı ve parlak görünürken aynı zamanda elektriklenmeden dümdüz duruyor. 130 ile 230 derece arasında sıcaklık ayarı yapabilen bu ürün, saç tipine özel çalışırken led ekrandan kolayca kontrol edilmesi sağlanıyor. Tüm bunların yanında 60 dakika sonra kendisini otomatik kapatan bu ürün, tehlikelere karşı güvenli kullanım sağlıyor.

Hızlı IsınmaVar
Güç45 W
Otomatik KapanmaVar
En Düşük Isı130 C
En Yüksek Isı230 C

Kullanıcı Yorumları

👤 S** C** ”Pahalı düzleştiricilere gerek yok her anlamda mükemmel.”

👤 B** Ş** ”Gerçekten mükemmel elektriklenme yok saatlerce uğraşmak yok kardeşime hediye aldım yanımda denedi en az 1 saat uğraştığı saçı 15 dakika da dümdüz hale getirdi aşırı hızlı ısınıyor biz pişman olmadık çok memnunuz.”


Fakir Carina

360 dönebilen kablo ucu sayesinde kolay hareket etmeye yardımcı olan Fakir Carina, 200 derece verdiği sıcaklık sayesinde saçı hızlıca düzleştiriyor.

Seramik PlakaSıcaklık Ayarı
LED EkranOtomatik Kapanma
Kilitlenme Özelliği

Ürün Detayı

200 derecelik tek ısı ayarı ile saçı hızlıca düzleştiren Fakir Carina, seramik plakalar sayesinde çabucak ısındığı gibi kaygan yapısı ile saçı kırmadan düzleştiriyor. Ayrıca saçın elektriklenmesini ve yıpranmasını önleyen bu ürün, 360 derece döner kablosu sayesinde konforlu bir kullanım sağlarken led ekranı sayesinde de kolayca ısı değerini görmenize olanak tanıyor. Tüm bunların yanı sıra tek tuşla kitlenen bu ürün güvenli kullanım sağlıyor.

MalzemeSeramik Plaka
KabloVar
Kilitleme SistemiVar
En Yüksek Isı200 C

Kullanıcı Yorumları

👤 G* E* ”Ürünü tedirginlikle almıştım ama iyi geldi saçlarım çok ve kalın telli gayet iyi düzleştirdi tavsiye ederim.”

👤 İ** İ ”Benim saçım zaten düz olduğu için beğendim ama saçı biraz fazla dalgalı olanlar için bu düzleştirici uygun olmayabilir.”


Philips HP8361/00 ProCare

Ergonomik yapısı sayesinde kolayca ele oturan Philips, konforlu kullanım sağlarken aynı zamanda keratin koruyuculu seramik kaplaması sayesinde saçın daha sağlıklı görünmesine yardım ediyor.

Ergonomik TasarımSesli Komut
Keratin Koruyucu
Otomatik Kapanma

Ürün Detayı

Hassas titreşimli ve keratin koruyuculu seramik plakalar sayesinde saçları tek tek ayıran Philips, ihtiyaç duyulan bakımı sağladığından daha sağlıklı ve canlı görünüm elde etmeye yardım ediyor. Saça özel ayarlanabilen ısı ayarını dijital olarak yapmaya olanak tanıyan bu ürün, hassas saçların daha az yıpranmasını sağlıyor. 30 sn. ısınan bu ürün hızlıca şekil vermenize olanak tanıdığından zamandan tasarruf yapmanızı sağlarken aynı zamanda bir buçuk saat sonra otomatik kapanarak da enerjiden tasarruf ettiği gibi tehlikelere karşı güvenlik önlemi alıyor. 2.5 m uzunluğunda kablosu ve döner başlığı sayesinde daha konforlu kullanım sağlayan bu ürün, ısıya dayanıklı kılıfı ile zarar görmeden saklamayı sağlıyor.

MalzemeSeramik Plaka
İyon ÖzelliğiVar
Kilitleme SistemiVar
En Yüksek Isı230 C

Kullanıcı Yorumları

👤 E**S** ”Philips bu işi biliyor. Son kuruşuna kadar parasını hak eden bir ürün. Bir kere para verip en iyisini almak istiyorsanız o cihaz bu.. Kısa sürede dümdüz ve parlak saçlar.. Remington ve Rowentanın en pahalı düzleştiricilerini kullandım açık ara en iyisi bu.”

👤 Ali Y** ”Uzun araştırmalar sonucunda bu üründe karar kıldım. Ve çok aşırı memnun kaldım. Her şeyiyle harika.. Saçlarımı yumuşacık yaptı.”


Braun Satin Hair 1 / ST100

Sürekli seyahat edenlerin severek kullanacağı Braun, kompakt tasarımı sayesinde çantaya kolayca sığarak istenilen yere taşınabiliyor. Seramik plakalar sayesinde saçı elektriklendirmeyen bu ürün, verilen şeklin tüm gün sabit kalmasını sağlıyor.

Kompakt TasarımOtomatik Kapanma
Hızlı Isınma
Dijital Ekran

Ürün Detayı

Çok fazla seyahat eden veya saçlarına önem verenlerin yanında kolayca taşıyabileceği Braun Satin Hair, hızlıca saça şekil vermeye yardım ediyor. Seramik plakaları sayesinde saçta kayan ve zarar vermeyen bu ürün, elektriklenmelerin önüne geçtiği gibi gün boyu modelin sabit kalmasını sağlıyor. Çoklu voltaj özelliği bulunan bu ürün, Dünya’nın her yerinde kolayca kullanılabilmeye olanak tanıdığı gibi seyahat kapağı sayesinde güvenle taşınabiliyor.

MalzemeSeramik Plaka
Hızlı IsınmaVar
Dijital EkranVar
Isınma Süresi60 sn

Kullanıcı Yorumları

👤 N** T** ”Seyahat için alınacak en iyi saç düzleştirici bence.”

👤 E* E* ”Minicik ve aşırı kullanışlı. Çantaya atıp çıkmalık. Çok hızlı kargolandi ve elime hemen ulaştı. Çok teşekkürler.”


Sinbo Shd-7057

Fiyatı oldukça uygun olan Sinbo Shd-7057, her bütçeye göre olmasının yanı sıra performans açısından oldukça tatmin edici sonuçlar doğuruyor.

Seramik PlakaOtomatik Kapanma
Hızlı Isınma
Fiyat

Ürün Detayı

Hem uygun fiyatlı hem de güzel bir düzleştirici arayanların severek kullanacağı Sinbo Shd- 7057, seramik kaplama plakaları sayesinde kolayca kayarak saçı elektriklendirmeden dümdüz yapıyor. Hızlıca ısınan bu ürün, vakit kaybettirmeden kolayca şekil vermenize yardım ederken aynı zamanda 200 derece sabit sıcaklığı ile kuaförde yapılmış gibi verilen modelin bir gün sabit kalmasını sağlıyor.

MalzemeSeramik Plaka
Güç40 W
En Yüksek Isı200 C

Kullanıcı Yorumları

👤 **** **** ”Çok güzel bir ürün üstelik fiyatı da çok uygun.”

👤 **** *** ”Çok iyi beklediğim gibi geldi teşekkürler.”


Babyliss ST420E Gold Ceramic

Üzerinde bulunan led gösterge sayesinde rahatça ısı kontrolü yapabileceğiniz Babyliss ST420E, 235 dereceye kadar çıkan ısısı sayesinde kuaförde yaptırmış gibi profesyonel etkiler yaratıyor.

LED GöstergeOtomatik Kapanma
Isı Koruması
Dönen Kablo

Ürün Detayı

Seramik yapısı sayesinde saçlara zarar vermen Babyliss ST420E, 235 dereceye kadar çıkan ısısı sayesinde profesyonel etkiler yaratarak modelin gün boyu bozulmamasını sağlıyor. led gösterge ekranı ile kolayca ısı kontrolü yapılabilen bu ürün, dönebilen kablo ucu sayesinde daha konforlu kullanım sağıyor. Entegre açılıp kapanan düğmesinin dışında aşırı ısınma koruması içeren bu cihaz, saça herhangi bir zarar vermiyor.

MalzemeSeramik Plaka
GöstergeVar
En Yüksek Isı235 C

Kullanıcı Yorumları

👤 S* A*** ”Saçlarım çok hacimli olmadığından makineden memnunum ama yüksek hacimli saçta etkili olmayabilir.”

👤 M** A*** ”Beklentilere tam olarak cevap veren bir ürün.”


Arnica Venüs Döner Silindirli

Hassas saçların bile zarar göremeyeceği derece düşük ısıda mükemmel şekillendirme sağlayan Arnica, kırışan telleri açarak pürüzsüz durmasına yardım ediyor.

LED GöstergeOtomatik Kapanma
Isı Ayarı
Ergonomik Tasarım

Ürün Detayı

Farklı sertlikte iki fırçaya sahip olan Arnica, saçı tararken aynı zamanda özel silindir başlığı sayesinde düzleştirerek zamandan tasarruf yapmaya yardım ediyor. Saç yapısına göre 50- 200 derece arasında sıcaklıklarda kullanılabilen bu ürün, yüksek performansı sayesinde verilen şeklin bozulmasına engel oluyor. Ergonomik tasarımı sayesinde ele oturan ürünün döner başlığı kablonun plakaya değerek yanmasına engel oluyor.

Kilit SistemiVar
GöstergeVar
En Yüksek Isı200 C

Kullanıcı Yorumları

👤 F** H* ”Çok kullanışlı ve pratik bir ürün.”

👤 Nesrin Y** ”Bu fiyata alınacak en iyi ürün. Silindirli olması saçı kırmasına engel oluyor. Herkese tavsiye ederim. Teşekkürler Arnica …me gücü çok güzel, evde kedimiz olduğu için inanılmaz rahatlattı bizi. her gün mutlaka açıyorum mis gibi 👌🏽”


Sıkça Sorulan Sorular

Titanyum saç düzleştirici nedir?

Titanyum saç düzleştiriciler ısıyı çok hızlı ve güçlü bir şekilde ilettikleri için özellikle kalın telli ve kıvırcık saçlara sahip kişilere önerilir. Ayrıca saça verdiği hasar çok az olduğundan eğer saçınıza her gün saç düzleştirici ile şekil vereceksiniz bu tipi tercih etmeniz tavsiye edilir. Malzemesinden dolayı diğer modellere göre daha hafif olan titanyum saç düzleştiriciler, kullanım kolaylığı da sağlar. Bunlar dışında, yapılan araştırmalara göre titanyumun sağladığı negatif iyonlar sayesinde saçların iyileştiği ve daha iyi bir görüntü sağlandığı bilgisini de vermeden geçmeyelim.

Seramik saç düzleştirici nedir?

Seramik saç düzleştiriciler ısıyı tüm yüzeye olabildiğince eşit bir şekilde yaydığından ve düşük seviyeli ısılarda çalıştığından saçı yakma ihtimali en az olan modellerdir. Piyasada en çok bulunan saç düzleştirici çeşidi olan seramikler, saçlara yumuşaklık katmasıyla da bilinir.

Keratinli saç düzleştirici nedir?

Gelişen teknolojiyle birlikte üretilmeye başlanan keratinli saç düzleştiriciler son dönemin en çok tercih edilenleri arasında yer alıyor. Keratin katkılı seramik plakalara sahip olan bu modeller, saçın sahip olduğu proteini azaltmadan düzleştirme yapıyor ve daha canlı görünmesini sağlıyor.

Turmalin saç düzleştirici nedir?

Granit oluşumlarında rastlanan ve yarı değerli bir taş olarak da bilinen turmalin kristal mineralleri, ezilme yöntemiyle saç düzleştirici plakalarında kullanılıyor. Özellikle yıpranmış ve kuru saçlar için tavsiye edilen turmalin saç düzleştiriciler, saçların daha yumuşak olmasını ve daha parlak görünmesini sağlıyor.

Saç düzleştirici alırken nelere dikkat edilmeli?

Konu saç düzleştirici olduğunda dikkat edilmesi gereken en önemli şey ısı ayarıdır. Çoğunlukla maksimum 230 dereceye ayarlanabilen bu cihazları kullanırken, saçın kırılgan ve hassas bir yapıya sahip olduğunu unutmamak gerekir.
Eğer gür ve kalın telli bir saç yapısına sahipseniz 200 derece sizin için yeterli olacaktır. Yıpranmış ve ince telli saçlara sahip olanlar ise 160 dereceyi tercih etmeli.
Haftada en fazla 4 kez kullanılması tavsiye edilen saç düzleştiricilerle uygulama yaparken saç diplerine çok yaklaşmamaya özen gösterin.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz