İster evde ister dışarıda olsun, her kadın saçları iyi görünsün ister. Her daim kuaföre gitme imkanı bulunmadığından ve bunu yapmak oldukça masraflı olacağından bu noktada devreye kurtarıcı rolünde saç düzleştiriciler giriyor. Hem spor hem de şık bir görüntü sağlamak için kullanılan düzleştiriciler, evde kolayca kullanılıyor. Uygulaması oldukça basit olan bu cihazlarla kısa sürede, çok uğraşmadan saçlarınızı düzleştirebilir ve daha parlak, daha sağlıklı bir görüntü yakalayabilirsiniz. Üstelik düşünülenin tersine saç düzleştiriciler zarar vermiyor, aksine fayda bile sağlıyor.

SıraModelEn Yüksek SıcaklıkSYblog Puanı
1Dyson Airwrap Complete150 derece10/9.8
2Arzum AR5068200 derece10/9.6
3Remington S8540230 derece10/9.7
4Grundig HS 6532230 derece10/9.4
5Fakir Carina200 derece10/9.2
6Philips HP8361/00 ProCare230 derece10/9.5
7Braun Satin Hair 1 / ST100200 derece10/9.5
8Sinbo Shd-7057200 derece10/9.1
9Babyliss ST420E235 derece10/9.2
10Arnica Venüs200 derece10/9.5
Saç Düzleştirici Tavsiye Listesi

2022 Yılı İçin En İyi 10 Saç Düzleştirici Tavsiyesi

Günümüzde zaman çok önemli. Bu sebeple hayatı kolaylaştıran ve zamandan tasarruf etmeyi sağlayan saç düzleştiriciler sıkça kullanılıyor. Bu da piyasada pek çok marka ve modelin olmasını sağlıyor. Herkesin aklındaki soru ise aynı: En iyi saç düzleştirici markası hangisi? Bu sorunun cevabını aşağıda bulunan listeyi inceleyerek bulabilir ve saçınıza uygun ürünü seçebilirsiniz.

İşte pratik model vermenize yardım edecek en iyi saç düzleştirici tavsiyeleri listemiz:

9.8
Esra ŞEN

Dyson Airwrap Complete Şekillendirici

Artıları
 • Set Olması
 • Seyahat Çantası
 • Hava Akımı
Eksileri
 • Fiyatı

Hava Basıncıyla Saç Düzleştiren Bir Ürün

Saç tellerinin arasından havayla fırçanın yüzeyine çıkaran Dyson, bu sayede daha pürüzsüz ve düz görünüm elde edilmesini sağlıyor. Aynı zamanda sadece saç düzleştirmeyen bu ürün, istenilen şekli vermek için başka başlıklar içeriyor.

Ürün Detayı

Sert düzleştirme, yumuşak düzleştirme fırçası, hacimlendirici fırça, ön şekillendirme kurutucusu, 30 mm ve 40 mm uzun başlıktan oluşan Dyson, şekle uygun hava akışı sağlayarak saçlara zarar vermeyi engelliyor. Hassas ısı ayarı sayesinde saçın fazla ısıdan dolayı yanmasına engel olan bu ürün, hava yardımı ile şekil veriyor. Saç tellerini hava yardımı ile fırçanın yüzeyine çıkaran bu ürün, daha pürüzsüz ve parlak görünüm için yardım ediyor. Farklı şekiller yapmayı sevenler için kurtarıcı bir ürün olan Dyson, ihtiyaç duyulan her modeli kolayca uygulamayı sağlıyor. İçerdiği negatif iyonlarla statiği azaltan bu ürün aynı zamanda seyahat çantası ile zarar görmeden taşımanıza olanak tanıyor.

Teknik Özellikleri

Güç: 1300 W
Kablo Uzunluğu:
2.68 m
Genişlik:
48mm
Yükseklik:
272 mm
Uzunluk:
41 mm
Hava Akımı:
13.51/s
Ağırlık:
0.66 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 E* S*** ”Ürün gerçek anlamda kaliteli. Kutusundan kablosuna kadar her şey 1. Kalite. Zamanla eliniz alıştıkça çok daha verimli sonuçlar alacaksınız. Talimatlara uyarak ıslak temiz saç üzerinde işlem yapıldığı taktirde sonuç muazzam. Fiyat olarak uygun bir dönemde aldık. İmkan dahilinde herkese tavsiye ederim.”

👤 G*** T** ”Mükemmel bir alet kuaföre gitmeme hiç gerek kalmadı çok beğendim herkese de tavsiye ederim.”

9.6
Esra ŞEN

Arzum AR5068 Superstar Touch Saç Düzleştirici Fırça

Artıları
 • Turmalin Seramik Kaplama
 • İyon Özelliği
 • Otomatik Kapanma
Eksileri
 • Sesli Komut

Otomatik Kapanma Özelliği Bulunan Bir Ürün

Geniş tarak dişleri ile saçları kolayca dümdüz yapan Arzum Superstar Touch, 30 dakika sonra kendiliğinden kapanarak olası kazalara karşı güvenli kullanım sağlıyor.

Ürün Detayı

Arzum markasının en çok satan saç düzleştiricisi Superstar Touch, 89 tane tarak ucu ve geniş gövdesi sayesinde karılmış saçları kolayca açabildiği gibi aynı zamanda anında dümdüz yapıyor. Ayrıca tarağın uçları soğuk olduğundan kolay ve güvenli kullanım sağlayan bu ürün, seramik turmalin kaplı plaka sayesinde saçın elektriklenmesine engel olduğundan daha pürüzsüz bir görünüm sağlıyor. Her saça uygun sıcaklık ayarı sayesinde ihtiyaç duyulan ısıyı led göstergeler yardımıyla değiştirilebilen bu ürün, 30 dakika sonra kendiliğinden kapanarak olası kazalara karşı koruma sağlıyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Turmalin Seramik Kaplama
En Düşük Isı:
160 C
En Yüksek Isı:
200 C
Hızlı Isınma:
Var
İyon Özelliği:
Var
Otomatik Kapanma:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 Z** T** ”Harika bir ürün muhakkak alınmalı aşırı memnun kaldım tek seferde dümdüz nerdeyse🌺🌺🌺çok teşekkür ederim emeği geçen herkese💐💐💐”

👤 E** N* ”Tek kelimeyle harika hiç düşünmeden alin derim. Gelir gelmez denedim 5 dk. da dümdüz saçlar.. İşe giderken uğraşmaya son ☺️ satıcıya ayrıca teşekkür ederim güzel paketleme hızlı kargo için.”


Artıları
 • Seramik Plaka
 • Isı Kilitleme
 • Otomatik Kapanma
 • LED Gösterge
 • Keratin Koruması
Eksileri
 • İyon Özelliği

Keratin Korumalı Saç Düzleştirici

Seramik plakalarda bulunan keratin sayesinde saça zarar vermeyen Remington, badem yağı sayesinde de yumuşaklık, parlaklık ve canlılık katıyor. Bundan dolayı diğer ürünlerin aksine Remington, saçı yormuyor ve yıpratmıyor.

Ürün Detayı

Saçına model verirken pratik olmak isteyenlerin severek kullanacağı Remington, 15 sn içerisinde ısınarak hızlıca şekil vermenize yardım ediyor. Ayrıca diğer ürünlerin aksine saça zarar vermeyen bu ürün, seramik plakalarda bulunan keratin ve badem yağıyla hem besliyor hem de daha parlak görünmesine yardım ediyor. Dokuz farklı ısı ayarı sayesinde saçınıza uygun sıcaklığı ayarlayabileceğiniz bu düzleştirici, 150 ve 200 derece arasında kullanmaya olanak tanıyor. Ayrıca turbo özelliği bulunan bu ürün, 185 derecede sabitlenerek hızlıca saçın düzleşmesine yardım ederken ısıya dayanıklı saklama kabı sayesinde fazla yer kaplamıyor. Tüm bunların yanı sıra otomatik kapanma özelliği bulunan bu ürün, bir saat sonra kapanarak dalgınlıktan doğabilecek tehlikelere karşı güvenlik önlemi alıyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Seramik Plaka
Isı Ayar Kademesi:
9
En Düşük Sıcaklık:
150 C
En Yüksek Sıcaklık:
230 C
Isı Kilit Fonksiyonu: Var
Turbo Fonksiyonu:
Var
Otomatik Kapanma:
Var
Kablo Uzunluğu:
1.8 m

Kullanıcı Yorumları

👤 Emre Derviş; “Çok güzel temizliyor,100 m2 evi bir kerede süpürür, bayıldım ben”

👤 Deniz Kontur; “Çok kullanışlı akıllı bir ürün. Tercih edilebilir.”

👤 Melis Gerde; “Kesinlikle muazzam bir ürün. Hiç düşünmeden alabilirsiniz.”


9.4
Esra ŞEN

Grundig HS 6532 Dokunmatik Kontrol Saç Düzleştirici

Artıları
 • Otomatik Kapanma
 • Seramik Plaka
 • İyon Teknolojisi
 • LED Ekran
Eksileri
 • Kablo Başlığı

Yeni Nesil İyon Teknolojisini Kullan Bir Ürün

Diğer ürünler gibi zararlı olamayan Grundig HS 6532, havada bulunan nemi alarak nano su iyonuna çeviriyor ve saçın nem dengesini koruyor. Bu sayede saç elektriklenmeden dümdüz ve pürüzsüz bir görünüm elde ediyor.

Ürün Detayı

Seramik kaplı oynar plakaları sayesinde saçı daha sıkı tutan Grunding, ısıyı eşit miktar dağıtarak daha kaygan olmasını sağlarken aynı zamanda havada bulunan nemi çekerek nano su iyonuna çevirdiğinden saçın nem dengesini bozmuyor. Bu sayede saç daha sağlıklı ve parlak görünürken aynı zamanda elektriklenmeden dümdüz duruyor. 130 ile 230 derece arasında sıcaklık ayarı yapabilen bu ürün, saç tipine özel çalışırken led ekrandan kolayca kontrol edilmesi sağlanıyor. Tüm bunların yanında 60 dakika sonra kendisini otomatik kapatan bu ürün, tehlikelere karşı güvenli kullanım sağlıyor.

Teknik Özellikleri

Güç: 45 W
Malzeme:
Seramik
En düşük Sıcaklık:
130 C
En Yüksek Sıcaklık:
230 C
Haraketli Oynar Plaka:
Var
LCD Ekran:
Var
Hızlı Isınma Fonksiyonu:
Var
Ürün Kilidi:
Var
Otomatik Kapanma:
Var
Ağırlık:
0.5 kg
Ambalajlı Ağırlık:
0.7 kg
Derinlik:
32.0 cm
Genişlik:
3.0 cm
Yükseklik:
5.0 cm

Kullanıcı Yorumları

👤 S** C** ”Pahalı düzleştiricilere gerek yok her anlamda mükemmel.”

👤 B** Ş** ”Gerçekten mükemmel elektriklenme yok saatlerce uğraşmak yok kardeşime hediye aldım yanımda denedi en az 1 saat uğraştığı saçı 15 dakika da dümdüz hale getirdi aşırı hızlı ısınıyor biz pişman olmadık çok memnunuz.”

Artıları
 • Seramik Plaka
 • LED Ekran
 • Kilitlenme Özelliği
Eksileri
 • Otomatik Kapanma
 • Sıcaklık Ayarı

360 C Döner Kabloya Sahip Bir Ürün

360 dönebilen kablo ucu sayesinde kolay hareket etmeye yardımcı olan Fakir Carina, 200 derece verdiği sıcaklık sayesinde saçı hızlıca düzleştiriyor.

Ürün Detayı

200 derecelik tek ısı ayarı ile saçı hızlıca düzleştiren Fakir Carina, seramik plakalar sayesinde çabucak ısındığı gibi kaygan yapısı ile saçı kırmadan düzleştiriyor. Ayrıca saçın elektriklenmesini ve yıpranmasını önleyen bu ürün, 360 derece döner kablosu sayesinde konforlu bir kullanım sağlarken led ekranı sayesinde de kolayca ısı değerini görmenize olanak tanıyor. Tüm bunların yanı sıra tek tuşla kitlenen bu ürün güvenli kullanım sağlıyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Seramik Plaka
En Yüksek Isı:
200 C
Kilitleme Sistemi:
Var
Dönebilen Kablo:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 G* E* ”Ürünü tedirginlikle almıştım ama iyi geldi saçlarım çok ve kalın telli gayet iyi düzleştirdi tavsiye ederim.”

👤 İ** İ ”Benim saçım zaten düz olduğu için beğendim ama saçı biraz fazla dalgalı olanlar için bu düzleştirici uygun olmayabilir.”

9.5
Esra ŞEN

Philips HP8361/00 ProCare Keratin Saç Düzleştirici

Artıları
 • Ergonomik Tasarım
 • Keratin Koruyucu
 • Otomatik kapanma
 • Isı Ayarı
Eksileri
 • Sesli Komut

Ergonomik Tasarımlı Bir Ürün

Ergonomik yapısı sayesinde kolayca ele oturan Philips, konforlu kullanım sağlarken aynı zamanda keratin koruyuculu seramik kaplaması sayesinde saçın daha sağlıklı görünmesine yardım ediyor.

Ürün Detayı

Hassas titreşimli ve keratin koruyuculu seramik plakalar sayesinde saçları tek tek ayıran Philips, ihtiyaç duyulan bakımı sağladığından daha sağlıklı ve canlı görünüm elde etmeye yardım ediyor. Saça özel ayarlanabilen ısı ayarını dijital olarak yapmaya olanak tanıyan bu ürün, hassas saçların daha az yıpranmasını sağlıyor. 30 sn. ısınan bu ürün hızlıca şekil vermenize olanak tanıdığından zamandan tasarruf yapmanızı sağlarken aynı zamanda bir buçuk saat sonra otomatik kapanarak da enerjiden tasarruf ettiği gibi tehlikelere karşı güvenlik önlemi alıyor. 2.5 m uzunluğunda kablosu ve döner başlığı sayesinde daha konforlu kullanım sağlayan bu ürün, ısıya dayanıklı kılıfı ile zarar görmeden saklamayı sağlıyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Seramik
En Düşük Isı:
190 C
En Yüksek Isı:
230 C
Isınma Süresi:
30 sn
İyon Özelliği:
Var
Kilit Sistemi:
Var
Otomatik Kapanma:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 E**S** ”Philips bu işi biliyor. Son kuruşuna kadar parasını hak eden bir ürün. Bir kere para verip en iyisini almak istiyorsanız o cihaz bu.. Kısa sürede dümdüz ve parlak saçlar.. Remington ve Rowentanın en pahalı düzleştiricilerini kullandım açık ara en iyisi bu.”

👤 Ali Y** ”Uzun araştırmalar sonucunda bu üründe karar kıldım. Ve çok aşırı memnun kaldım. Her şeyiyle harika.. Saçlarımı yumuşacık yaptı.”

9.5
Esra ŞEN

Braun Satin Hair 1 / ST100 Style&Go Seyahat Tipi Saç Düzleştirici

Artıları
 • Kompakt Tasarım
 • Hızlı Isınma
 • Dijital Ekran
 • Seramik Plaka
Eksileri
 • Otomatik Kapanma
 • Isı Ayarı

Seyahat Tipi Bir Ürün

Sürekli seyahat edenlerin severek kullanacağı Braun, kompakt tasarımı sayesinde çantaya kolayca sığarak istenilen yere taşınabiliyor. Seramik plakalar sayesinde saçı elektriklendirmeyen bu ürün, verilen şeklin tüm gün sabit kalmasını sağlıyor.

Ürün Detay

Çok fazla seyahat eden veya saçlarına önem verenlerin yanında kolayca taşıyabileceği Braun Satin Hair, hızlıca saça şekil vermeye yardım ediyor. Seramik plakaları sayesinde saçta kayan ve zarar vermeyen bu ürün, elektriklenmelerin önüne geçtiği gibi gün boyu modelin sabit kalmasını sağlıyor. Çoklu voltaj özelliği bulunan bu ürün, Dünya’nın her yerinde kolayca kullanılabilmeye olanak tanıdığı gibi seyahat kapağı sayesinde güvenle taşınabiliyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Seramik Plaka
Isınma Süresi:
60 sn
Dijital Ekran:
Var
Hızlı Isınma:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 N** T** ”Seyahat için alınacak en iyi saç düzleştirici bence.”

👤 E* E* ”Minicik ve aşırı kullanışlı. Çantaya atıp çıkmalık. Çok hızlı kargolandi ve elime hemen ulaştı. Çok teşekkürler.”

Artıları
 • Seramik Plaka
 • Hızlı Isınma
 • Fiyatı
Eksileri
 • Otomatik Kapanma

Tam Bir Fiyat Performans Ürünü

Fiyatı oldukça uygun olan Sinbo Shd-7057, her bütçeye göre olmasının yanı sıra performans açısından oldukça tatmin edici sonuçlar doğuruyor.

Ürün Detayı

Hem uygun fiyatlı hem de güzel bir düzleştirici arayanların severek kullanacağı Sinbo Shd- 7057, seramik kaplama plakaları sayesinde kolayca kayarak saçı elektriklendirmeden dümdüz yapıyor. Hızlıca ısınan bu ürün, vakit kaybettirmeden kolayca şekil vermenize yardım ederken aynı zamanda 200 derece sabit sıcaklığı ile kuaförde yapılmış gibi verilen modelin bir gün sabit kalmasını sağlıyor.

Teknik Özellikleri

Güç: 40 W
Malzeme:
Seramik Plaka
En Yüksek Isı:
200 C

Kullanıcı Yorumları

👤 **** **** ”Çok güzel bir ürün üstelik fiyatı da çok uygun.”

👤 **** *** ”Çok iyi beklediğim gibi geldi teşekkürler.”

9.2
Esra ŞEN

Babyliss ST420E Gold Ceramic Saç Düzleştirici

Artıları
 • LED Gösterge
 • Aşırı Isı Koruması
 • Dönebilen Kablo
Eksileri
 • Otomatik Kapanma

Led Göstergeye Sahip Bir Ürün

RobÜzerinde bulunan led gösterge sayesinde rahatça ısı kontrolü yapabileceğiniz Babyliss ST420E, 235 dereceye kadar çıkan ısısı sayesinde kuaförde yaptırmış gibi profesyonel etkiler yaratıyor.

Ürün Detayı

Seramik yapısı sayesinde saçlara zarar vermen Babyliss ST420E, 235 dereceye kadar çıkan ısısı sayesinde profesyonel etkiler yaratarak modelin gün boyu bozulmamasını sağlıyor. led gösterge ekranı ile kolayca ısı kontrolü yapılabilen bu ürün, dönebilen kablo ucu sayesinde daha konforlu kullanım sağıyor. Entegre açılıp kapanan düğmesinin dışında aşırı ısınma koruması içeren bu cihaz, saça herhangi bir zarar vermiyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Seramik
En Yüksek Isı:
235 C
Dönebilen Kablo:
Var
Led Gösterge:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 S* A*** ”Saçlarım çok hacimli olmadığından makineden memnunum ama yüksek hacimli saçta etkili olmayabilir.”

👤 M** A*** ”Beklentilere tam olarak cevap veren bir ürün.”

9.5
Esra ŞEN

Arnica Venüs Döner Silindirli Saç Düzleştirici

Artıları
 • Dijital Ekran
 • Isı Ayarı
 • Ergonomik Tasarım
Eksileri
 • Otomatik Kapanma

Düşük Isıda Saç Şekillendirme Özelliği Bulunan Bir Ürün

Hassas saçların bile zarar göremeyeceği derece düşük ısıda mükemmel şekillendirme sağlayan Arnica, kırışan telleri açarak pürüzsüz durmasına yardım ediyor.

Ürün Detayı

Farklı sertlikte iki fırçaya sahip olan Arnica, saçı tararken aynı zamanda özel silindir başlığı sayesinde düzleştirerek zamandan tasarruf yapmaya yardım ediyor. Saç yapısına göre 50- 200 derece arasında sıcaklıklarda kullanılabilen bu ürün, yüksek performansı sayesinde verilen şeklin bozulmasına engel oluyor. Ergonomik tasarımı sayesinde ele oturan ürünün döner başlığı kablonun plakaya değerek yanmasına engel oluyor.

Teknik Özellikleri

En düşük Sıcaklık: 50 C
En Yüksek Sıcaklık:
200 C
Dijital Ekran:
Var
Isı Ayarı:
Var
Kilit Sistemi:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 F** H* ”Çok kullanışlı ve pratik bir ürün.”

👤 Nesrin Y** ”Bu fiyata alınacak en iyi ürün. Silindirli olması saçı kırmasına engel oluyor. Herkese tavsiye ederim. Teşekkürler Arnica …me gücü çok güzel, evde kedimiz olduğu için inanılmaz rahatlattı bizi. her gün mutlaka açıyorum mis gibi 👌🏽”

Saç Düzleştirici S.S.S

Titanyum saç düzleştirici nedir?

Titanyum saç düzleştiriciler ısıyı çok hızlı ve güçlü bir şekilde ilettikleri için özellikle kalın telli ve kıvırcık saçlara sahip kişilere önerilir. Ayrıca saça verdiği hasar çok az olduğundan eğer saçınıza her gün saç düzleştirici ile şekil vereceksiniz bu tipi tercih etmeniz tavsiye edilir. Malzemesinden dolayı diğer modellere göre daha hafif olan titanyum saç düzleştiriciler, kullanım kolaylığı da sağlar. Bunlar dışında, yapılan araştırmalara göre titanyumun sağladığı negatif iyonlar sayesinde saçların iyileştiği ve daha iyi bir görüntü sağlandığı bilgisini de vermeden geçmeyelim.

Seramik saç düzleştirici nedir?

Seramik saç düzleştiriciler ısıyı tüm yüzeye olabildiğince eşit bir şekilde yaydığından ve düşük seviyeli ısılarda çalıştığından saçı yakma ihtimali en az olan modellerdir. Piyasada en çok bulunan saç düzleştirici çeşidi olan seramikler, saçlara yumuşaklık katmasıyla da bilinir.

Keratinli saç düzleştirici nedir?

Gelişen teknolojiyle birlikte üretilmeye başlanan keratinli saç düzleştiriciler son dönemin en çok tercih edilenleri arasında yer alıyor. Keratin katkılı seramik plakalara sahip olan bu modeller, saçın sahip olduğu proteini azaltmadan düzleştirme yapıyor ve daha canlı görünmesini sağlıyor.

Turmalin saç düzleştirici nedir?

Granit oluşumlarında rastlanan ve yarı değerli bir taş olarak da bilinen turmalin kristal mineralleri, ezilme yöntemiyle saç düzleştirici plakalarında kullanılıyor. Özellikle yıpranmış ve kuru saçlar için tavsiye edilen turmalin saç düzleştiriciler, saçların daha yumuşak olmasını ve daha parlak görünmesini sağlıyor.

Saç düzleştirici alırken nelere dikkat edilmeli?

Konu saç düzleştirici olduğunda dikkat edilmesi gereken en önemli şey ısı ayarıdır. Çoğunlukla maksimum 230 dereceye ayarlanabilen bu cihazları kullanırken, saçın kırılgan ve hassas bir yapıya sahip olduğunu unutmamak gerekir.
Eğer gür ve kalın telli bir saç yapısına sahipseniz 200 derece sizin için yeterli olacaktır. Yıpranmış ve ince telli saçlara sahip olanlar ise 160 dereceyi tercih etmeli.
Haftada en fazla 4 kez kullanılması tavsiye edilen saç düzleştiricilerle uygulama yaparken saç diplerine çok yaklaşmamaya özen gösterin.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz