İster evde ister dışarıda olsun, her kadın saçları iyi görünsün ister. Her daim kuaföre gitme imkanı bulunmadığından ve bunu yapmak oldukça masraflı olacağından bu noktada devreye kurtarıcı rolünde saç düzleştiriciler giriyor. Hem spor hem de şık bir görüntü sağlamak için kullanılan düz saçlara sahip olmak için artık evinizde saç düzleştirici kullanmanız yeterli. Uygulaması oldukça basit olan bu cihazlarla kısa sürede, çok uğraşmadan saçlarınızı düzleştirebilir ve daha parlak, daha sağlıklı bir görüntü yakalayabilirsiniz. Üstelik düşünülenin aksine saç düzleştiriciler saçlara zarar vermiyor, aksine fayda bile sağlıyor.

en iyi saç düzleştirici

En İyi SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ Tavsiye Listesi

Günümüzde zaman çok önemli. Bu sebeple hayatı kolaylaştıran ve zamandan tasarruf etmeyi sağlayan saç düzleştiriciler sıkça kullanılıyor. Bu da piyasada pek çok marka ve modelin olmasını sağlıyor. Herkesin aklındaki soru ise aynı: En iyi saç düzleştirici markası hangisi? Bunu net bir şekilde söylemek zor, ihtiyacınıza ve saçınızın tipine göre aşağıdaki listemizden seçim yapabilir ya da en iyi saç düzleştirici yorumlarını okuyabilirsiniz. Biz en iyi yorumlara sahip olanları ve deneyimlediğimiz/memnun kaldığımız düzleştiricileri bir araya getirdik.

İsterseniz saç düzleştirici isimlerine tıklayarak hemen online satın alabilirsiniz!

Remington S2412 Air Plates Compact Titanyum Saç Düzleştirici

remington en iyi saç düzleştirici

Marka: Remington
Model: S2412 Air Plates Compact Titanyum Saç Düzleştirici
Malzeme: Titanyum
Isı Ayarı: Yok / 200 derece
Isınma Süresi: 30sn
Garanti Süresi: 24 ay

Bu ürünü aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Titanyum saç düzleştirici modellerinden biri olan Remington S2412 Air Plates Compact, süspansiyonlu plakaları sayesinde daha etkili sonuçlar yaratıyor. Isınmayan dış yüzeyi ile tutuş ve kullanım kolaylığı sağlıyor. Isı ayarı bulunmayan cihazda sabit sıcaklık 200 derece olarak sunuluyor.

Philips BHS375/00 Essential ThermoProtect Düzleştirici 

philips en iyi saç düzleştirici

Marka: Philips
Model: BHS375/00 Essential ThermoProtect Düzleştirici
Malzeme: Keratin katkılı seramik
Isı Ayarı: 180 – 220 derece
Isınma Süresi: 60sn
Garanti Süresi: 24 ay

Bu ürünü aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Philips BHS375/00 Essential ThermoProtect Düzleştirici, daha iyi sonuç elde edebilmeniz için keratin katkılı seramik plakalara sahip. Ayrıca plakaların uzun olması şekillendirme yaparken kullanım kolaylığı sağlıyor. 180 ve 200 derece olmak üzere iki farklı sıcaklık ayarına sahip olan modelde aşırı ısınmayı önleyici ThermoProtect teknolojisi bulunuyor.

Rowenta Row Elite ROW SF4112 Extra Liss Saç Düzleştirici 

rowenta en iyi saç düzleştirici

Marka: Rowenta
Model: Row Elite ROW SF4112 Extra Liss Saç Düzleştirici
Malzeme: Keratin ve turmalin kaplama
Isı Ayarı: 130 – 230 derece
Isınma Süresi: 30sn
Garanti Süresi: 24 ay

Bu ürünü aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Sektörün popüler markalarından biri olan Rowenta Row Elite ROW SF4112 Extra Liss Saç Düzleştirici modeli ile pek çok özelliği bir arada sunuyor. Hem keratin hem de turmalin kaplamayı birlikte bulunduran model ile saçınızın doğal yapısında bulunan keratin ile iyon yayarak elektriklenmeyi üst seviyede önlüyor. 130 derece ile 230 derece arasında 6 farklı ısı ayarı sunan düzleştiricinin ısınma süresi sadece 30 saniye.

Arzum AR5035 Mona Sense Saç Düzleştirici

arzum en iyi saç düzleştirici

Marka: Arzum
Model: AR5035 Mona Sense Saç Düzleştirici
Malzeme: Seramik
Isı Ayarı: 100 – 230 derece
Garanti Süresi: 36 ay

Bu ürünü aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Arzum AR5035 Mona Sense Saç Düzleştirici, saçlara yumuşaklık katan ve ısıyı tüm yüzeye en iyi şekilde yayan seramik plakalara sahip. Saçınızın tipine göre 100 ila 230 derece arasında sıcaklık ayarı yapmanız mümkün. Modelin güvenliği sağlayan kilit sistemi ve otomatik kapanma özelliği mevcut. 

Fakir Ion Jet Saç Düzleştiricisi

fakir en iyi saç düzleştirici

Marka: Fakir
Model: Ion Jet Saç Düzleştiricisi
Malzeme: Seramik
Isı Ayarı: 120 – 200 derece
Garanti Süresi: 24 ay

Bu ürünü aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Fakir Ion Jet Saç Düzleştiricisi, adından da anlaşılacağı üzere saçlarınıza iyi gelecek bir iyon fonksiyonuna sahip. LED ısı ayarı göstergesiyle, saçınızın özelliklerine göre 120 derece ila 200 derece arasında ayarlama yapmanız mümkün. Model, seramik kaplamaya sahip 27mm genişliğindeki plakaları ile pratik bir kullanım sunuyor.

Saç düzleştirici tavsiye listemizin sonuna geldik. Eğer sormak istediğiniz bir şey var ise yorum olarak bize iletebilirsiniz.

SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ ÇEŞİTLERİ

Farklı saç tiplerine uygun olarak farklı modellere sahip olan saç düzleştiriciler, genellikle üretiminde kullanılan malzemeye göre sınıflara ayrılıyor. Bu yüzden öncelikle hangi tür saç düzleştirici alacağımıza karar vermemiz gerek.

Saç düzleştirici çeşitlerini sizin için derledik:

Titanyum Saç Düzleştirici

Titanyum saç düzleştiriciler ısıyı çok hızlı ve güçlü bir şekilde ilettikleri için özellikle kalın telli ve kıvırcık saçlara sahip kişilere önerilir. Ayrıca saça verdiği hasar çok az olduğundan eğer saçınıza her gün saç düzleştirici ile şekil vereceksiniz bu tipi tercih etmeniz tavsiye edilir. Malzemesinden dolayı diğer modellere göre daha hafif olan titanyum saç düzleştiriciler, kullanım kolaylığı da sağlar. Bunlar dışında, yapılan araştırmalara göre titanyumun sağladığı negatif iyonlar sayesinde saçların iyileştiği ve daha iyi bir görüntü sağlandığı bilgisini de vermeden geçmeyelim.

Seramik Saç Düzleştirici

Seramik saç düzleştiriciler ısıyı tüm yüzeye olabildiğince eşit bir şekilde yaydığından ve düşük seviyeli ısılarda çalıştığından saçı yakma ihtimali en az olan modellerdir. Piyasada en çok bulunan saç düzleştirici çeşidi olan seramikler, saçlara yumuşaklık katmasıyla da bilinir. 

Keratinli Saç Düzleştirici

Gelişen teknolojiyle birlikte üretilmeye başlanan keratinli saç düzleştiriciler son dönemin en çok tercih edilenleri arasında yer alıyor. Keratin katkılı seramik plakalara sahip olan bu modeller, saçın sahip olduğu proteini azaltmadan düzleştirme yapıyor ve daha canlı görünmesini sağlıyor.

Turmalin Saç Düzleştirici

Granit oluşumlarında rastlanan ve yarı değerli bir taş olarak da bilinen turmalin kristal mineralleri, ezilme yöntemiyle saç düzleştirici plakalarında kullanılıyor. Özellikle yıpranmış ve kuru saçlar için tavsiye edilen turmalin saç düzleştiriciler, saçların daha yumuşak olmasını ve daha parlak görünmesini sağlıyor.

SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Saç düzleştirici çeşitleri bölümünde de belirttiğimiz gibi pek çok farklı model ve özelliğe sahip bu cihazlar arasında seçim yaparken saç tipinize en uygunu bulmaya çalışmalısınız. 

Saçınızın uzunluğu da seçim yaparken önemli bir ayrıntıdır.

  • Eğer kısa saçlıysanız 19mm olanları seçebilirsiniz.
  • Hem kısa hem de kalın telli bir saçınız varsa 22mm uygun olacaktır.
  • Az kalın saça sahipseniz 25mm, kıvırcık ve kalın telli saça sahipseniz de 28mm sizin için uygun olacaktır.
  • Eğer saçlarınız çok uzunsa daha geniş yapısı olan 32mm’likleri tercih edebilirsiniz.

Tüm bilgilere sahip miyiz? Şimdi satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce nelere dikkat edeceğimize göz atalım. Ardından en iyi saç düzleştirici modellerine göz atacağız.

Başlamadan önce size Çağla Şikel’in önerdiği youtube videosunu da sunmak istiyoruz.

SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ KULLANIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Konu saç düzleştirici olduğunda dikkat edilmesi gereken en önemli şey ısı ayarıdır. Çoğunlukla maksimum 230 dereceye ayarlanabilen bu cihazları kullanırken, saçın kırılgan ve hassas bir yapıya sahip olduğunu unutmamak gerekir.

Eğer gür ve kalın telli bir saç yapısına sahipseniz 200 derece sizin için yeterli olacaktır. Yıpranmış ve ince telli saçlara sahip olanlar ise 160 dereceyi tercih etmeli.

Haftada en fazla 4 kez kullanılması tavsiye edilen saç düzleştiricilerle uygulama yaparken saç diplerine çok yaklaşmamaya özen gösterin.

Kullanıcılar tarafından en beğenilen ve önerdiğimiz saç düzleştiricilerine geçelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz