Sıcak bir ortam yaratan elektrikli şömineler, hem dekoratif amaçlı hem de ısınma amaçlı kullanılırlar. Tabi ki en iyisini seçmek ve en iyisini almak herkesin hakkı! Biz de sizin için incelediğimiz ve seçtiğimiz en iyi elektrikli şömine modellerini sunmaya karar verdik. İşte en çok önerilen elektrikli şömine modelleri…

SıraModelIsıtıcıSYblog Puanı
1Nova Flame 3 Renkli Şömine1400-1600 W10/9.5
2TEKTES EA2002900-1800 W10/9.7
3Flameline ZDT-1301000-2000 W10/9.4
4DLC 1600W Dekoratif Şömine750-1600 W10/9.1
5Blyss Alev Efektli1850 W10/9.9
6Alaz Efekt Elektrikli Şömine1800 W10/9
7Flameline ZDT-1601000-2000 W10/9.9
8Klarstein Lusanne1000-2000 W10/9.6
9TEKTES Plazma900-1800 W10/9.8
10Ayflame 3 Boyutlu630 W10/9.1
En İyi Elektrikli Şömine Listesi

Tavsiye Edilen En İyi 10 Elektrikli Şömine Modelleri

Şömine, her dönem için herkesin sevdiği ısınma yöntemlerinden biri olmayı başarıyor. Günümüzde odunla çalışan modellerinin yerini aynı etkileri veren elektrikli şömineler alıyor. Soğuk kış aylarında ısınırken aynı zamanda göz dolduran tasarımı ile ortama farklı hava katan elektrikli şömineler, duvar kırmaya gerek kalmadığı için büyük bir masraftan kurtarıyor. Farklı marka ve modellerde bulunabilen elektrikli şömineler, risk oluşturmadığı için gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor. Bundan dolayı bu içeriğimiz, en iyi elektrikli şöminelerden bir liste içeriyor.

İşte 2022 yılının en iyi elektrikli şömine modelleri…

1. Nova Flame 3 Renkli Şömine

Gerçek şömine görüntüsüne benzerliği ile kullanıcıların tercih ettiği Nova Flame, uzaktan kumandalı olmasıyla kullanım açısından kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda iki kademeli sıcaklık ayarı bulunan bu ürün, ortamı çok çabuk ısıtıyor. Dokunmatik ekranından yansıyan alev efektleri ile ortama huzur veren Nova, 3 farklı renk seçeneği ile her dekorasyona ayak uyduruyor.

Artıları
 • Uzaktan Kumanda
 • Termostat
 • Isı ve Efekt Bağımsız
Eksileri
 • Bluetooth
 • Ses efekti

Uzaktan kumandalı ürün

Uzaktan kumandalı olmasından dolayı kullanım kolaylığı sağlayan bu ürününün iki kademeli sıcaklık ayarı ile ortam çabucak ısınıyor. Ayrıca gerçek şömineye benzerliği yakın olan bu ürün, 3 farklı renk seçeneği sunuyor.

Özellikleri

Genişlik: 114 cm
Yükseklik:
55 cm
Derinlik:
13 cm
Isıtma gücü:
1400- 1600W
Kumanda kontrolü:
var
Termostat:
var

Kullanıcı Yorumları

👤 E* S* ”Salonuma çok güzel oldu. Farklı bir hava kattı ayrıca sıcacık yapıyor.”

👤 A** Yılmaz ”Çok kullanışlı yerimden kalkamadan açıp kapıyorum. Gerçek şömine gibi duruyor.”

2. TEKTES EA2002

Hem ısınma hem de aydınlatma olarak kullanılabilecek bir elektrikli şömine ihtiyacınız varsa listenize eklemenizi önerdiğimiz TEKTES Dekoratif Elektrikli Şömine, bu ihtiyaçlarınıza yönelik en iyi çözümleri sunan modellerin başında bulunuyor. En uygun fiyatlı şömineler arasında da yer alan bu ürün, ayaklı olmasından dolayı kolayca taşınabiliyor. 25-30 M2 alanlar için son derece ideal olan şömine, LED alev efekti ile ortama hoş bir görüntü sunuyor. En iyi elektrikli şömine önerileri arasında yer alan TEKTES ile beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayabilirsiniz.

Artıları
 • Ayaklı Tasarım
 • Kompakt
Eksileri
 • Sesli Fan
 • Uzaktan Kumanda

Kompakt yapılı bir ürün

Küçük alanlarda bile rahatça kullanılabilen TEKTES şömine, siyah ve şık tasarımının yanı sıra ayaklı yapıya sahip olduğu için kolayca başka bir yere taşınabiliyor.

Özellikleri

Ölçüleri: 423522cm
Isıtıcı:
900/1800 W
Led alev efekti:
var
Ağırlık:
12kg

Kullanıcı Yorumları

👤 B** K* ”Tek kelimeyle muhteşem! Isıtması çok başarılı ve hızlı. Görüntüsünü zaten gerçek ateşten ayırmak çok zor. Ben çok daha büyük olur diye bekliyordum nereye sığdırırım derken gayet ortayla küçük arası bir boyda geldi. Sadece biraz fan sesi geliyor çalışırken o da pek rahatsız etmiyor. Çok memnunum. Çok teşekkür ederim.”

👤 Selma Erdem ”Ayaklı olduğu için özellikle bu ürünü tercih ettim. Başka bir yere taşıyor olabilmem benim için çok büyük bir avantaj.”

3. Flameline ZDT-130

3D Odun görseli ile dizayn edilerek son derece şık bir görüntü verilen elektrikli şömine modeli, yaşam alanlarınıza yeni bir soluk kazandırmak için tercihleriniz arasına alabileceğiniz en ideal modellerden biridir. Power LED teknolojisinin yanı sıra gece lambası özelliğine sahip olan şömine, 3 kademeli gerçek alev görüntüsü ile oldukça dikkat çekiyor. Relaks, piyano, klasik, caz ve blues gibi 5 farklı tarzda müzik seçeneği sunan bu ürün, yana odun ve yağmur sesi gibi efektlerde sunarak rahatlamanızı sağlıyor. 7 farklı dil seçeneği bulanan bu şömine, uzaktan kumandası sayesinde kolay kullanım sağlıyor. Tüm bunların yanında bütün özellikler birbirinden bağımsız kullanılabiliyor.

Artıları
 • Müzik Seçeneği
 • Dil Seçeneği
 • Uzaktan Kumanda
 • Power Led Teknoloji
Eksileri
 • Bluetooth

5 farklı tarzda müzik seçeneği sunan ürün

Bulunduğu ortamı sadece görsel olarak değil müzik ve ses efektleriyle de değiştiren Flameline; relaks, piyano, klasik, caz ve blues gibi beş farklı tarz dışında hem yağmur hem de odun ses efekti seçeneği sunuyor.

Özellikleri

Menü ekranı: 3,5” TFT Ekran
Görüntü:
3D Odun Serisi
Isıtıcı:
1000-2000W Isıtıcı
Ölçü:
1300 x 540 x 230
Isıtıcı türü:
fanlı
Uzaktan Kumanda:
var
Efekt Seçeneği:
var
Dil seçeneği:
7 farklı dil
Müzik Seçeneği:
5 farklı tarz
Power Led Teknolojisi:
var
Ek özellik:
Gece Lambası

Kullanıcı Yorumları

👤 Arif Yıldız ”Ürün videodaki ve görseldeki gibi. En gerçekçi şöminelerden biri. Üretici kendisi getirdi ürünü. Şömine alacaksanız yarı fiyatına kötü görünen bir şey almaktansa bunu tercih etmek daha mantıklı. İçinde kendinden gelen müzikler de var. En güzel alev ve odun en alt ayarında iken karanlıkta veya loş ışıkta oluyor. Genel olarak başarılı.”

👤 Murat yılmaz ”Ürün gayet güzeldi görsellerdeki gibiydi hızlıca kargolandı ve beklediğimizden daha erken geldi ürünün kurulumunu yapıp kullanmadık daha ama güzel olacağını düşünüyorum.”

4. DLC 1600W Dekoratif Şömine

3D teknolojisi ile tasarlanmış dekoratif şömine modeli, yaşam alanlarınıza renk katmak ve farklı bir boyut kazandırmak için tercihleriniz arasına alabileceğiniz en ideal seçeneklerden biridir. DLC elektrikli şömine, uzaktan kumandalı, 40 kg. ağırlığında son derece şık bir model olmanın yanı sıra sıcaklık ayarını kapatarak görsellik için kullanılabiliyor. En iyi elektrikli şömine önerileri arasında yer alan ve kullanıcıları tarafından da önerilen bir model olması, incelemeye değer kılıyor. Büyük alanlar için son derece ideal ölçülerde olan DLC Elektrikli Şömine, televizyon ünitesi olarak kullanılabiliyor.

Artıları
 • Isı ve Efekt Bağımsız
 • 3D Teknolojisi
 • Uzaktan Kumanda
Eksileri
 • Ses Efekti
 • Bluetooth

TV ünitesi olarak kullanıma uygun ürün

40 kilo ağırlığında olan DLC, göze hitap eden tasarımı ile TV ünitesi olarak kullanılabiliyor. Üstelik bu şömine, yaz aylarında sıcaklık ayarı kapatılarak görsellik açsından ortama farklı hava katıyor.

Özellikleri

Materyal: MDF
Watt:
750 W/1600W
Uzaktan Kumanda:
var
Isıtıcı tipi:
fanlı
Yükseklik:
90 cm
Boy:
82 cm
En:
31cm
Ağırlık:
40 kg

Kullanıcı Yorumları

👤 B** K** ”Kurulumu kolay ve görünüşü gayet güzel tavsiye ederim gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.”

👤 **** **** ”Öncelikle çok teşekkür ederiz ürün hem çok güzel hem de kaliteli. Kurulumu ve kullanımı çok güzel. Çok iyi muhafaza edilerek kargoya verilmiş çok teşekkür ederiz.”

5. Blyss Alev Efektli Elektrikli Şömine

Üzerine dekoratif ürünler koyabileceğiniz Blyss Alev Efektli Elektrikli Şömine, siyah rengi ve şık tasarımı ile ortama fark katıyor. Blyss alev efektli elektrikli şömine, 2 farklı ısıtma kademe ayarının dışında 7,4 kg. ağırlığı ile kolayca başka bir yere taşınabiliyor. Led efektinin ortama sunduğu hoş görsel ile evinize yeni bir soluk kazandıran ürün, kış aylarında küçük alanların kolayca ısınmasını sağlıyor.

9.9
Burak ÖNDER
Blyss Alev Efektli Elektrikli Şömine
Artıları
 • Hafif Yapı
 • Ayaklı Tasarım
Eksileri
 • Uzaktan Kumanda
 • Ses Efekti

Hafif yapılı bir ürün

Ayaklı tasarımı ve 7.4 kg ağırlığı sayesinde kolayca başka bir yere taşınabilen Blyss Alev Efektli Elektrikli Şöminenin üstüne dekoratif ürünler koyarak farklı bir tarz yaratabilirsiniz.

Özellikleri

Genişlik: 42 cm
Yükseklik:
55 cm
Derinlik:
28 cm
Ağırlık:
7,4 Kg
Maksimum Isıtma Gücü:
1850 Watt
Isıtma Kademesi:
2 Kademeli

Kullanıcı Yorumları

👤 I* t** ”Öyle güzel öyle iyi hissettiren bir şey ki iyi ki almışım. Ürün çok iyi paketlenmişti, hızlıca kargolandı. Satıcıya teşekkürler.”

👤 K* S*** ”Ürün çok iyi, çokta iyi ısıtıyor. Tahminimden çok daha iyi çıktı. Çok memnun kaldım. Küçük bir odama koydum sanki odaya soba kurmuş gibi olduk. Bazı zamanlar çok sıcak olmasından dolayı misafirler kapatmamı istediler. Küçük odalar için ideal, herkese tavsiye ederim.”

6. Alaz Efekt Elektrikli Şömine

Uzaktan kumandayla oturduğunuz yerden komut vermenize olanak tanıyan Alaz Efekt, ısı kademeli sıcaklık ayarı seçeneği ile ortamın ısısını yükselmenize yardım ediyor. Ayrıca 25- 30 m2 alanları ısıtabilen bu ürün, isteğe bağlı olarak sadece görsel amaçlı kullanılabiliyor. Dolap içi, TV ünitesi ve duvara gömmeli şekilde kullanılabilen şömine, bu sayede yer kaplamadığı gibi gerçekliğini koruyor.

Artıları
 • Uzaktan Kumanda
 • Görsel Ayarı
Eksileri
 • Ses Efekti

Tam bir fiyat performans ürünü

Alaz Efekt Elektrikli Şömine, uygun fiyatıyla cep yakmazken performansı ile beklentileri karşılıyor. 25- 30 m2 ortamlara bile uyan bu model, yer kaplamamasıyla oldukça kullanışlı görünüyor.

Özellikleri

Isıtma gücü: 1800 W
Ölçüleri:
80 x 56 x 20 cm
Uzaktan kumanda:
var

Kullanıcı Yorumları

👤 D** D** ”Çok güzel ve siyah renkte, fotoğrafta bakır gibi duruyor.”

👤 **** *** ”Aldım, şu an çok memnunum kurumu basit çok teşekkür ederim.”

7. Flameline ZDT-160

7 Farklı Dil Seçeneği ile yaşam alanınızda kullanabileceğiniz en şık şömine modellerinden biri olan Flameline, 5 farklı müzik seçeneği ile ideal olarak tercihleriniz arasına alabileceğiniz şık bir elektrikli şömine modelidir. Tüm özellikleri birbirinden bağımsız şekilde kullanabileceğiniz şömine, 2 kademeli ısıtma seçeneği ile mevsim geçişlerinde rahatlıkla kullanmanıza olanak tanımaktadır. Uyku modu olan bu şömine, aynı zamanda 5 farklı renk seçeneği ile gece lambası olarak kullanıma uygundur.

Artıları
 • Ses efekti
 • Müzik Seçeneği
 • 3D Görünüm
 • Uyku Modu
Eksileri
 • Bluetooth

3D odun görünümlü ürün

3D teknoloji sayesinde gerçek odun görünümüne oldukça fazla yakın olan bu şömine; alev efektini düşük, orta, yüksek olarak ayarlamanıza imkan tanıyor.

Özellikleri

Isıtma gücü: 1000-2000W
Ölçüler:
1600 x 540 x 230 mm
Menü ekranı:
3,5’’ TFT
Touch Panel Teknoloji:
var
Isıtıcı türü:
fanlı
Ekstra kullanım:
Gece Lambası
Görüntü: 3D
Dil Seçeneği:
var
Uzaktan Kumanda:
var
Müzik ve ses efekti:
var
Uyku modu özelliği:
var

Kullanıcı Yorumları

👤 S** T** ”Efsane özellikleri var ama burada gerçekten açıklama eksik tereddüt ederek aldım ama iyi ki almışım.”

👤 *** *** ”Ses efektleriyle tamamen gerçek şömine hissiyatını veriyor. Severek kullanıyorum.”

8. Klarstein Lusanne Elektrikli Isıtıcı Plazma Şömine

Eviniz için farklı bir tasarım düşünüyor ve yenilik yapmak istiyorsanız, işe duvarlardan başlamanızı öneririz. Klarestein Lausanne elektrikli şömine modeli, kullanıcılar arasında en çok beğenilen modellerin başında geliyor. Duvara kolaylıkla monte edilebilen bu şömine, istenildiği zaman parlaklık ayarı ile oynanabiliyor. Oturduğunuz yerden uzaktan kumanda ile kontrol edebileceğiniz şömine, odanızın havasını değiştirirken 2 kademeli ısıtma sistemi ile ortamın sıcaklığını arttırıyor. Şöminenin yan tarafında bulunan led aydınlatmalar ile gece lambası olarak kullanılabiliyor.

9.6
Burak ÖNDER
Klarstein Lusanne Elektrikli Isıtıcı Plazma Şömine
Artıları
 • Aydınlık Kontrolü
 • Uzaktan Kumanda
Eksileri
 • Ses Efekti

Parlaklığı ayarlanabilir ürün

Duvara monte edilebilen bu ürün, uzaktan kumandası ile kolayca komut vermeye yardımcı olurken istenildiği ayarda parlaklığı değiştirilebiliyor.

Özellikleri

Isıtma gücü: 1000- 2000W
Isıtma sistemi:
fanlı
Güç:
230V/ 50 Hz
Ölçüleri:
88 x 56 x 14 cm
Ağırlık:
16kg
Uzaktan kumanda:
var
Görünüm:
Otantik alev simülasyonu
Kullanım alanı:
duvara montaj
Parlaklık karartma fonksiyonu:
var

Kullanıcı Yorumları

👤**** ****-Elite Üye ”Ürün çok güzel ve şık.”

👤 Canan Candan Sarı Evolis ”Çok keyifli ve şık bir ürün. Ayrıca ısıtma kapasitesi de güzel.”

9. TEKTES Plazma Elektrikli Şömine

Evinize farklı bir soluk katmak ve aynı zamanda kış aylarında ortamı ısıtmak için kullanabileceğiniz Tektes plazma elektrikli şömine, 3 renkli özelliği ile bulunduğu yerin havasını değiştiriyor. Ayrıca alev efektinin yerine Bluetooth ile bağlanarak istediğiniz şarkıyı açmaya olanak tanıyan bu şömine, hem görsel hem işitsel şölen yaşatıyor. 2 kademeli ısı ayarı ile mevsim aralarında da güven içinde kullanabileceğiniz şömine, zaman ayarı sayesinde istediğiniz saat diliminde kendini kapatıyor.

Artıları
 • Bluetooth
 • 3 renk efekt
Eksileri
 • Ses Kısılamıyor

Bluetooth özelliği bulunan ürün

3 farklı renkte görsel efekt seçeneği sunan TEKTES, alev sesi özelliğinin yanı sıra Bluetooth ile bağlanarak istediğiniz şarkıyı açmaya olanak tanıyor.

Özellikleri

Ölçüleri:101x47x12cm
Isıtıcı gücü:
900-1800w
Ekran:
led
Uzaktan kumanda:
var
Dijital Gösterge:
var
Zaman ayarı:
var

Kullanıcı Yorumları

👤 H* S* ”Harika ürün.”

👤 A *** T** ”Çok güzel. Görüntü ve ısıtma bakımından da mükemmel, hızlı kargo teşekkür ediyorum.”

10. Ayflame 3 Boyutlu Elektrikli Şömine

3 boyutlu özelliği ile oldukça modern duran Ayflame şömine, ısı özelliği olmayan görsel amaçlı kullanılan bir ürün. Bu sebeple görsellik katmak istediğiniz her alana kolayca uyum sağlayan bu ürün, uzaktan kumandası ile kolayca açılıp kapanabiliyor. Hiçbir tehlike arz etmeyen bu şömine çocuklu evlerde rahatça kullanılabiliyor.

9.1
Burak ÖNDER
Ayflame 3 Boyutlu Elektrikli Şömine
Artıları
 • Uzaktan Kumanda
 • 3 Boyut
Eksileri
 • Isı Yok
 • Ses Efekti

3 Boyutlu Ürün

3 boyutlu tasarımı ile bulunduğu ortamda hemen dikkat çeken Ayflame, her tarzda dekorasyona kolayca uyum sağlıyor. Evlerde TV altı olarak kullanılabilecek bu şömine restoran ve kafelerde de şık bir görünüm sağlıyor.

Özellikleri

Isı gücü: yok
Ölçüleri:
505 x 290 x 285 mm
Güç:
630 W
Uzaktan kumanda:
var

Kullanıcı Yorumları

👤 Melike T*** ”Çok güzel. Ben kafem için aldım farklı bir hava kattı.”

👤 Büşra A*** ”Salonuma farklı bir hava veriyor. Isı olmadığı için özellikle tercih ettim çünkü küçük çocuklarım var.”


Elektrikli Şömine Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Elektrikli Şömine Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şömineler, ortamı ısıtmak için kullanılan cihazlardır. Modern teknoloji ile elektrikli şekilde tasarlanan şömineler, hem ortamın ısıtılmasını hem de dekoratif amaçla kullanılmasını sağlıyor. Elektrikli şömine seçerken, alan tipine uygun bir model olmasına, ısı ayarının olmasına, LED aydınlatmalı olmasına ve en önemlisi otomatik kapatma ayarının olup olmadığına dikkat ederek seçim yapmanız, daha ideal bir elektrikli şömine seçmenize yardımcı olacaktır.

Elektrikli Şömine Çok Yakar mı?

Şık görünüşü ve ortama kattığı farkla hava ile oldukça fazla tercih edilen elektrikli şömineler, hem ısı hem de görüntü açısından gerçeğine çok benziyor. Özellikle kış aylarında ısınmak için kullanılan elektrikli şömineler, ortama sıcaklık sağlamak için fazla elektrik tüketebiliyor. Aynı zamanda ısı ayarı kapatılarak sadece görüntü amaçlı kullanabileceğiniz bu ürünler, bu haldeyken fazla elektrik tüketimi sağlamıyor.

Elektrikli Şömineler Kullanışlı mı?

Bulunduğu ortamın dekorasyonuna önem verenler için oldukça ideal bir seçenek olan elektrikli şömineler, hem sıcaklık hem de görsel bakımından diğer ısınma yöntemlerinden ayrılıyor. Isı ve görsel efektleri bağımsız çalıştığından her mevsim ortamda farklı hava yaratmak için kullanılabiliyor. Ayrıca normal şöminelere göre daha az masraflı olan bu ürünler, baca açmanıza gerek kalmadığından güvenlik açısından bir tehlike yaratmıyor.

Elektrikli Şömine Kaç m2 Isıtır?

Farklı marka ve modellerde rahatça bulabileceğiniz elektrikli şömineler, özellikle ev dekorasyonuna önem verenlerin tercih ettiği ürünlerin başında geliyor. Duvar kırarak fazla masraf çıkarmak istemeyenlerin tercih ettiği elektrikli şömineler, boyutlarına ve özelliklerine göre ortama farklı derecelerde ısı yayıyor. Bundan dolayı elektrikli şömine tercih ederken ilk önce kullanacağınız alanın ölçülerini biliyor olmanız gerekiyor.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz