Elektrikli şofbenler, evlerde, kuaför salonlarında ofislerde ya da sıcak suya daha az ihtiyaç duyulan alanlarda veya doğalgazın olmadığı alanlarda ihtiyaç duyulan elektrikli ev aletleri arasında yer almaktadır. İhtiyacınızı doğru şekilde karşılayacak en iyi elektrikli şofben modelleri ve markaları hakkında yaptığımız değerlendirmemizi okuyarak karar verebilirsiniz.

SıraModelEnerji SınıfıSYblog Puanı
1Baymak BT 7000A10/9.9
2Fakir CleroA10/9.8
3DökümçelikA10/9.7
4Cvs IlıcaB10/9.7
5Arzum AR 012A10/9.8
6ÖzenA10/9.5
7Aura İhlas BasicA10/9.6
8Simenta PremiumB10/9.7
9Dolce Vita BT 7000A10/9.8
10Veito V12000A10/9.7
Elektrikli Şofben Tavsiye Listesi

2022 Yılı İçin En İyi 10 Şofben Modeli

Banyoda suyu ısıtmak ya da kuaför salonunda müşterinin beklemesini engellemek için kullanabileceğiniz en iyi elektrikli şofben markaları ve modelleri hakkında yaptığımız incelemeyi değerlendirerek daha sağlıklı karar verebilirsiniz.

İşte 2022’nin en çok tercih edilen en iyi 10 elektrikli şofben modelleri…

9.5
Burak ÖNDER

Baymak BT 7000 Banyo Tipi Elektrikli Şofben

Artıları
 • Güvenlik
 • Kademe sayısı
Eksileri
 • Rezidans kalitesi

Baymak Teknolojisi

Eviniz için kullanabileceğiniz en uygun elektrikli şofben modelleri arasında yer alan Baymak BT 7000 banyo tipi elektrikli şofben, beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacak seçeneklerden biridir. Aşırı ısınma durumunda akım kesicinin devreye girmesi, emniyet termostatının bulunması güven içinde kullanmanızı sağlayacaktır. Elektrikli şofben fiyatları incelemesinde de uygun fiyatlı olması ile en iyiler arasına giren Baymak 7000 güvenilir bir kullanım sunmaktadır.

Ürün Detayı

230 V çalışma gücü ile kısa sürede suyu ısıtabilen Baymak BT 7000 elektrikli şofben, güvenli kullanımın sürdürülebilmesi için 6 ayrı emniyet koruması ile detaylandırılmış. 0,2 minimum su basıncı ile 2-4 lt./dak su debisi ile sıcak su ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayabilecek bir üründür.

Teknik Özellikleri

Çalışma Gerilimi ( V ): 230
Kademe Sayısı:
3
Çalışma Gücü (W):
3000/4000/7000
Minimum Su Basıncı ( Bar ):
0,2
Su Debisi ( Lt./Dak. ):
2-4 lt./dak.

Kullanıcı Yorumları

👤 AY: Görünümü ve malzeme kalitesi çok güzel. Ben 1 haftadır kullanıyorum 3’üncü kademesi çalışmıyor ama 2’inci kademesi yeterince ısıtıyor 3’e gerek kalmıyor o nedenle sorun etmedim. İçinde tüm montaj aparatları var sigorta ve kutusu da var ben ayrıca artı güvenlik için kaçak akım rölesi de alıp taktım güvenliği en üst seviyeye çıkarttım.

👤 NA: Baymak kalitesi beklentiyi karşılıyor. İlk annem için satın aldık çok beğendiği içinde kendim içinde bir adet satın aldım. Kurulum ücretli olduğu için eşim kutunun içinden çıkan kurulum kitapçığıyla montajını yaptı. Hiç bir sıkıntı yaşamadık 3 aydır kullanıyoruz.

Artıları
 • Güvenilir
 • Otomatik
Eksileri
 • Isıtma

Dayanıklı şofben

En iyi elektrikli şofben modelleri arasında yer alan ve Fakir teknolojisi ile tasarlanan Fakir Clero elektrikli şofben, banyoda güvenli kullanım sunan ideal seçeneklerden biridir. Kullanıcı deneyimi yüksek, beklentileri karşılayabilen elektrikli şofben, en çok tavsiye edilen şofbenlerden biridir.

Ürün Detayı

Güvenlik açısından her şeyin ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlandığı Fakir Clero elektrikli şofben, şebeke suyunu tazyikli hale çevirerek çalışan bir sisteme sahiptir. Su açılmadan ya da yeteri kadar su gelmeden çalışmayan elektrikli şofben, elektrik kaçağı tehlikesine karşı üst düzey koruma sağlamaktadır.

Teknik Özellikleri

Çalışma Gerilimi: 220 V
Kademe Sayısı:
3
Normal şehir suyu tazyiki ile çalışır
Otomatik kapanma

Kullanıcı Yorumları

👤 ZK: Ürün çok iyi 2 yıldır kullanıyorum hiçbir sorunu yok. Hızlı ısıtıyor hatta kaynar bile yapıyor. Fiyatının çok üstünde bir kalite.

👤 Uİ: Çok kaliteli ve güzel bir ürün tavsiye ederim. Kurulumu ama mutlaka işi bilene yaptırın. Ben 2 defa kurdurtmak zorunda kaldım. İlk takan kişi bağlantıyı yanlış yapmıştı.


9.5
Burak ÖNDER

Dökümçelik Elektrikli Şofben 7500W

Artıları
 • Güvenilir
 • Su kapasitesi
Eksileri
 • Malzeme

En uygun elektrikli şofben

Kaliteli bir elektrikli şofben için tercihleriniz arasına alabileceğiniz Dökümçelik elektrikli şofben, fiyat performanslı ürünlerden biridir. Özel hortum ve duş aksesuarları ile ihtiyacınızı doğrudan karşılayacak ürün, en iyi elektrikli şofben modelleri arasında değerlendirilmektedir.

Ürün Detayı

3 kademeli sistemi ve yüksek ısınma durumunda otomatik kapanma özelliği ile güven içinde kullanabileceğiniz Dökümçelik elektrikli şofben, su kapasitesi ile ihtiyacınızı doğrudan karşılayabileceğiniz bir üründür. Depo suyu ya da şebeke suyu ile çalışma özelliğine sahip olması, kullanım alanını genişletmeyi sağlamaktadır.

Teknik Özellikleri

3 kademeli
Otomatik kapanma
Şehir suyu ve depo suyu ile çalışır

Kullanıcı Yorumları

👤 AB: Ürün aşırı kaliteli bir ürün çok güzel ısıtıyor sorunsuz kullanıyorum 2 aya yakındır. Şimdiye kadar kullandığım en iyi elektrikli şofben çok memnunum.

👤 İA: Tam bir fiyat performans ürünü, duş başlığının borusu oldukça uzun ve suyu çok güzel ısıtıyor.


9.3
Burak ÖNDER

Cvs Ilıca Elektrikli 7 Kademeli Şofben DN5250

Artıları
 • Güvenilir
 • Kolay kurulum
Eksileri
 • Malzeme

Eviniz için en ideali

Elektrikli şofben modelleri arasında özellikleri ve şık tasarımı ile en çok dikkat çeken ürünlerden biri de CVS ılıca modelidir. Güvenilir kullanım sunan ve yeteri düzeydeki su kapasitesi ile bir evin ihtiyacını doğrudan karşılayabilen en iyi elektrikli şofben modelleri arasında yer alan CVS DN5250 ile ihtiyacınızı doğrudan karşılayabilirsiniz.

Ürün Detayı

7 kademeli, otomatik kapanma, yeterli suyun gelmemesi halinde çalışmama gibi güvenlik yönleri ile kendinden söz ettiren CVS ılıca elektrikli şofben, 1,5 mss su basıncı ile ev ya da kuaför salonlarında kullanılabilecek en ideal seçeneklerden biridir.

Teknik Özellikleri

Giriş gerilimi: 220/240 V
Debi – 60/180 Lt/h
Minimum Su Basıncı – 1.5 mss

Kullanıcı Yorumları

👤 DE: Daha öncede aynı marka ürün kullandım. 5 yıl boyunca hiç arıza çıkarmadı. Sadece kireçlendiği için az ısıtıyordu, yenisini aldım. Eskisini de temizleyip yedek olarak köşeye koydum.

👤 TU: Fiyat performans açısından tercih edilebilir, iş görür sadece kışın kullanmak için gayet yeterli.

9.1
Burak ÖNDER

Arzum AR 012 Laguna Elektrikli Şofben

Artıları
 • Kaliteli
 • Güvenilir
Eksileri
 • Isıtma

En iyi elektrikli şofben

Evinizde ya da sıcak su ihtiyacı duyduğunuz diğer alanlarda güven içinde kullanabileceğiniz Arzum AR012 laguna elektrikli şofben, ihtiyacınızdan çok daha fazlasını karşılayan yönleri ile en iyi elektrikli şofben tavsiyeleri arasında yer alan bir üründür.

Ürün Detayı

Kullanıcı güvenliğini en üst düzeyde tutarak tasarlanan Arzum AR012 elektrikli şofben, güvenilir şekilde kullanabileceğiniz, sınıfının en iyileri arasında yer alan bir üründür. Anında sıcak su ve 8 emniyet sistemi ile güvenli bir şekilde kullanabileceğiniz ürün, elektrikli şofben fiyatları konusunda da beklentileri ideal fiyatları ile karşılıyor.

Teknik Özellikleri

3 Kademeli Tüp Rezistans
8 Emniyet Sistemi
Özel Duş Ahizesi

Kullanıcı Yorumları

👤 SE: Kafanız rahat tanımadığınız markadan uzak durun fiyata takılmayın ucuz şofben almayın bu benim ikinci şofbenim.

👤 SK: Ürün paketinden sağlam şekilde çıktı. Kurulum işlemini elektrikçiye yaptırdım. Herhangi bir sorun yaşamadım. Fakat kış günlerinde yeterli ısıyı yakalamak zor oluyor.

8.8
Burak ÖNDER

Özen Elektrikli 8 Emniyetli Ani Su Isıtıcı Şofben

Artıları
 • Kaliteli
 • Su haznesi
Eksileri
 • Isıtma

8 Emniyetli Şofben

Evinizde banyoda kullanmak ya da sıcak su ihtiyacının olduğu diğer alanlarda güven içinde suyunuzu ısıtmak için kullanabileceğiniz Özen elektrikli 8 emniyetli şofben, güvenlik önlemleri en üst düzeyde alınmış bir modeldir.

Ürün Detayı

Dış kasası dayanıklı plastikten üretilerek güvenilir bir kullanım sağlayan Özen elektrikli şofben, kazanlı olmadığı için kurulduğu yerde yer kaplamaz. Hızlı su ısıtma teknolojisi ve 8 emniyetli olması ile güven içinde kullanabileceğiniz ürün, elektrikli şofben fiyatları değerlendirmesinde de fiyat performansı ürünlerden biri olarak kabul ediliyor.

Teknik Özellikleri

3Lt/Dk Su Debisi
Otomatik kapanma
Tel Rezistanslı

Kullanıcı Yorumları

👤 NS: Güzel ürün 7 yıldır bundan kullanıyordum memnunum onun için bir tane daha aldım annem için.

👤 FK: gayet güzel ve de kullanışlı bir ürün güzelde ısıtıyor.

9.3
Burak ÖNDER

Aura İhlas Basic Elektrikli Şofben

Artıları
 • Hızlı kurulum
 • Erken devreye girme
Eksileri
 • Isıtma

İhlas Güvencesi

Elektrikli ev aletlerinde Türkiye’nin en bilindik markalarından biri haline gelen İhlas markasının sunduğu basic elektrikli şofben modeli, sınıfının en iyileri arasında yer almaktadır. Güvenilir özellikleri ve yeteri kadar su kapasitesi ile evinizde güven içinde kullanabileceğiniz basic elektrikli şofben, en iyi elektrikli şofben önerileri arasında yer almaktadır.

Ürün Detay

Sıcak su ihtiyacını anında gideren hızlı su ısıtma özelliğine sahip olan İhlas basic elektrikli şofben, 5 emniyet sistemi ile güven içinde kullanmayı sağlamaktadır. Su tankına ihtiyaç duymadan açıldığı anda suyu ısıtan şofben, gereksiz elektrik harcaması yapmayan enerji tasarruflu bir şofbendir.

Teknik Özellikleri

Pratik kullanım
Su tankı olmadan çalışır
5 emniyetli

Kullanıcı Yorumları

👤 YU: şofben güzel ısıtıyor şimdilik herhangi bir sorun yok, teşekkür ederim güvenerek alışveriş yapıyorum çalışanlarına kolaylıklar dilerim.

👤 DT: sıcaklık derecesi 3 te çalıştırılırsa iyi 2 -1 ayarında su çok soğuk. Daha önce kullandığım marka 2 derecesinde bile gayet sıcak oluyordu.

Artıları
 • Fiyatı
 • Güvenliği
Eksileri
 • Isıtma

Fiyat Performanslı

Hızlı su ısıtma özelliği ile kış aylarında daha banyoda uzun zaman geçirmeye gerek bırakmayan fiyat performanslı en iyi elektrikli şofben modelleri arasında yer alan Simetra Premium elektrikli şofben, emniyetli olması sayesinde kolaylıkla kullanabileceğiniz, güvenilir bir üründür.

Ürün Detayı

8 emniyetli olarak güvenilir bir kullanım sağlayan Simetra Premium elektrikli şofben, otomatik kapanma ve suyun az ya da yetersiz gelmesi durumunda çalışmaması, güvenlik konusunda beklentileri karşılamasını sağlıyor. 3 kademeli olarak tasarlanan ürün, eviniz için ideal bir seçenek olacaktır.

Teknik Özellikleri

3 kademeli
8 emniyetli
Otomatik kapanma

Kullanıcı Yorumları

👤 UN: Antalya sıcağında birde yeterli ikinci ayar suyu az açınca kaynatıyor buda kış için güzel kullanışlı bir ürün beğendim fiyatına göre gayet güzel.

👤 RD: iş yerinde mutfakta kullanmak için aldık, kışın havanın çok soğuk olduğu zamanlarda muhteşem bir ısıtma performansı yok ama bulaşık yıkamak için ideal.

9.2
Burak ÖNDER

Dolce Vita BT 7000 Elektrikli Şofben

Artıları
 • Hızlı ısınma
 • Su haznesi kapasitesi
Eksileri
 • Isıtma

Güvenilir Elektrikli Şofben

A sınıfı enerji verimliliği ile en iyi elektrikli şofben modelleri arasında yer alan Dolce Vita BT 7000, su ısıtma konusunda beklentileri en iyi şekilde karşılayan ürünler arasında yer almaktadır. Kullanıcı yorumları ve deneyimi ile kendinden söz ettiren ürün, hızlı su ısıtma teknolojisi sayesinde memnuniyetinizi sağlayabilecek bir üründür.

Ürün Detayı

6 emniyet koruma sistemi, su kesildiğinde enerjiyi kesen güvenlik katmanı, aşırı ısı kesici özelliği gibi birçok önemli özelliğe sahip olan Dolce Vita BT 7000 elektrikli şofben 40 amper sigorta ile güvenilir bir kullanım deneyimi sunmaktadır.

Teknik Özellikleri

6 emniyet koruma
Emniyet sibobu
Yangına karşı dayanıklı hazne

Kullanıcı Yorumları

👤 ME: ürünüm güzel paketlenmiş ve eksisiz bir şekilde elime ulaştı kalitesi güzel faturası her şeyi mevcut teşekkür ederim.

👤 AD: çok kaliteli urun teşekkürler baymak güvencesiyle.

9.7
Burak ÖNDER

Veito V1200 Duş Setli Banyo Tipi Elektrikli Şofben

Artıları
 • Dayanıklı
 • Kullanım kolaylığı
Eksileri
 • Isıtma

Elektrik Tasarruflu

En iyi elektrikli şofben modelleri arasında yer alan Veito V1200, güvenlik, kullanım ömrü gibi tüm özellikleri ile sınıfının en başarılı ürünleri arasında yer almaktadır. Kullanıcı deneyimi yüksek, performans açısından en iyisini sunan ürün, kullanıcı yorumlarında da olumlu dönüşler alan bir üründür.

Ürün Detayı

Enerji verimliliği ile tasarruf sağlayan Veito V1200 elektrikli şofben, kolay kullanım ve 3 kademeli ısıtma ayarı ile kısa sürede hızlı dönüş sağlayan bir üründür. Aşırı ısınmaya karşı emniyetli şekilde tasarlanan Veito V1200 elektrikli şofben, minimum 1 bar basınca sahiptir.

Teknik Özellikleri

A sınıfı enerji verimliliği
Aşırı ısınma emniyetli
3 kademeli

Kullanıcı Yorumları

👤 MA: Ürün çok kullanışlı, konforlu ve güzel. Suyu ısıtması son derece güzel, eğer ki Veito nun 3 fazlı olan şofbenini alabilecek durumunuz veya altyapınız yoksa bu ürün mükemmel. İstediğiniz hızda ve sıcaklıkta suyu ayarlayabiliyorsunuz.

👤 AY: Aynı ürünü bekar evinde kullanıyorum çok memnun kaldığımdan annemlere de sipariş verdim bazen 3. kademede duş alamazsınız havasının soğukluğuna bağlı ama her hava koşulunda sizi üşütmez.

Şofben alırken nelere dikkat edilmeli?

Elektrikli şofben alırken özellikle kaçık akım rölesine sahip olmasına özen gösterilmelidir. Kademe ayarının olması ve otomatik kapanma özelliğinin bulunması da ayrıca önem taşır.

En iyi elektrikli şofben markası hangisi?

Her şofben markasının kendine has özellikleri bulunmaktadır. Ancak piyasada genel kabul gören bazı markalar bulunmaktadır; Arzum, Veito, Baymak ve Dolce gibi markalar, en çok tercih edilen markalardır.

En iyi elektrikli şofben tavsiyesi

Elektrikli şofben tavsiyesi alırken, ihtiyacınıza yönelik bir model olmasına da dikkat edin. Zira bazı şehirlerin iklim koşullarından dolayı seçeceğiniz şofben yetersiz gelebilir. Bu nedenle doğru sonuca ulaşmak için ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz