Kalabalık bir aileyseniz, uzun soluklu seyahatler yapıyorsanız ya da kıyafetler konusunda kararsız kalıp yanınıza çok fazla eşya alıyorsanız seyahatlerde ihtiyacınız olan tek şey kullanışlı ve sağlam büyük boy valiz modelleri olacaktır.

Eşyalarınızın zarar görmemesi ve en önemlisi yolculuğunuz sırasında onu rahatça yanınızda taşıyabilmeniz için dayanıklı ve rahatça hareket edebilen büyük boy valiz modellerini kullanmak aklınızın rahat olmasını sağlar.

SıraModelAğırlıkSYblog Puanı
1National Geographic N-20014.2 kg10/9.8
2Samsonite HI-FI 43.4 kg10/9.7
3Slazenger S-30034 kg10/9.5
4My Valice Ruby4 kg10/9.4
5Escape2 kg10/8.9
6Gedox2.9 kg10/9
7ÇÇS 51914.2 kg10/9.7
8Samsonite Base Boost3.1 kg10/9
9Bagacar Bubble5 kg10/9.4
10ÇÇS 4304.6 kg10/9.3
En İyi Büyük Boy Valiz Listesi

Tavsiye Edilen En Büyük Boy Valiz Modeli

İhtiyaca ve tabii ki bütçeye göre pek çok seçeneği bulunan bavul modelleri arasından en iyi 10 büyük boy valiz modelleri listesi hazırladık.

İşte 2023 yılının en iyi büyük boy valiz modelleri…

National Geographic N-2001 Büyük Boy Valiz

National Geographic N-2001 Büyük Boy Valiz kendi ağırlığını özel bir şekilde dengeleyen, zırhlı ve kauçuktan üretilmiş 4 tekerleğe sahip. 360º dönebilen bu tekerlekler kullanım kolaylığı sağlıyor.

4 tekerlekTutma Sapı
Zarif İç Kısım
Ayırıcı Ağ

Ürün Detayı

47 cm x 75 cm x 29 cm ölçülerindeki National Geographic N-2001 Büyük Boy Valiz hem marka bilinirliği hem de kalitesiyle ilgi görüyor. 4.2 kilogram ağırlığıyla taşıma kolaylığı da sağlayan modelin şık ve kullanışlı iç alanında giysilerin kaymaması için kayışlar yer alıyor. Büyük boy valizin ana bölmeleri ağ ile ayrılırken güvenlik konusu da unutulmamış. Büyük boy bavulun TSA standartlarına uygun şifreli kilidi de mevcut.

Ölçü47 cm x 75 cm x 29 cm
Ağırlık4.2 kg
Tekerlek4 adet / 360º dönebilir
SapTeleskopik ayarlanabilir
Garanti2 yıl

Kullanıcı Yorumları

👤 B** M**: “Kaliteli sağlam bir valiz ben hem kabin hem de büyük boyunu aldım. valizler özel kutusunda geldi. ben tekerlekler konusu kafamı karıştırıyordu CANTAVALİZ firmasından araştırdım teker buluna biliyormuş. Sağ olsunlar valiz teslim ederken vatandaşında hakları varmış beni uyardılar valiz teslim olurken sağlam belgesi alınıyormuş teşekkür ederim.”

👤 N** K*: “Fiyat performans ürünü. Samsonite kalitesine en yakın markalardan biri.”


Samsonite HI-FI 4 Tekerlekli Körüklü Büyük Boy Valiz

Samsonite HI-FI 4 Tekerlekli Körüklü Büyük Boy Valiz, ebat olarak büyük olsa da rakiplerine göre daha hafif oluşuyla öne çıkıyor. 3.4 kg ağırlığa sahip model, içine daha çok ürün koymanızı sağlayacak.

HafifFiyat
4 tekerlek
Körük

Ürün Detayı

Samsonite HI-FI 4 Tekerlekli Körüklü Büyük Boy Valiz, 3.4 kg ağırlığıyla markanın en hafif modellerinden biri. Yüzde 100 Poliproplen’den üretilmiş olan bu büyük boy bavul, şok emici süspansiyonlu tekerlekleriyle birlikte içine hiçbir şey sızdırmayacağını garanti ediyor. İç astarı tamamen çıkarılıp yıkanabilen Samsonite HI-FI 4 Tekerlekli Körüklü Büyük Boy Valiz’de size ekstra bagaj alanı sağlayacak körük de mevcut.

Ölçü75 cm x 50 cm x 28 cm
Ağırlık3.4 kg
Tekerlek4 adet
Garanti5 yıl

Kullanıcı Yorumları

👤 H* T***: “Güvenilir patalar çatlar duygusu vermiyor, kalite, kullanış, ebat, hacim mükemmel. Tavsiye ederim.”

👤 N** K*: “Sağlam dehşet beklenen performans.”


Slazenger S-3003 Abs Büyük Boy Valiz

Slazenger S-3003 Abs Büyük Boy Valiz, tüm yolculuk türlerine uygun olacak şekilde hasara dayanıklı bir malzeme olan ABS maddeden üretildi. Bu sayede büyük boy bavulunuzu rahatça kullanabilirsiniz.

DayanıklıEsnek
360º dönebilir
Hafif

Ürün Detayı

Dünyaca ünlü markanın üretimiyle piyasaya sunulan Slazenger S-3003 Abs Büyük Boy Valiz modeli 49 cm x 78 cm x 31 cm ölçüsü ve 4 kilogramlık ağırlığıyla kullanıcıların ilgisini çekiyor. Darbelere karşı oldukça dayanıklı olan ABS maddeden üretimi yapılan bu büyük boy valiz, tüm yolculuklarınızda rahat etmenizi sağlayacak. Ebatları büyük ve zırhlı olan 4 adet tekerleği ile bavulu her yöne rahatça çevirebilirsiniz.

Ölçü49 cm x 78 cm x 31 cm
Ağırlık4 kg
Tekerlek4 adet
Su GeçirmezlikVar
Garanti5 yıl

Kullanıcı Yorumları

👤 B* Ş*: “Çok beğendik. Ürün gayet büyük geniş. Hasarsız elime ulaştı.”

👤 E* C*: “Ürün gayet Büyük/Geniş, Hafifliği son derece güzel, Tekerlekleri güzel, Kendisi de güzel malzeme, Tavsiye ederim :), Satıcıya teşekkürler hızlı kargo.”


My Valice Ruby Büyük Boy Valiz

Yerli üretim bir marka olan My Valice Ruby Büyük Boy Valiz, her zevke hitap eden renk skalasıyla dikkat çekiyor. Bordo, gri, mürdüm, siyah, yeşil, mavi ya da antrasit renkler arasından seçim yapabilirsiniz.

DayanıklıFileli bölüm
360º dönebilir
Hafif

Ürün Detayı

100 litrelik hacmi ve 76 cm x 50 cm x 30 cm ölçüleriyle dikkat çeken My Valice Ruby Büyük Boy Valiz, 4 kilogramlık bir ağırlığa sahip. Konforu ve dayanıklılığı bir arada vadeden, yüzde 100 ABS hammaddeyle üretilmiş olan model ile rahatlıkla uzun soluklu yolculuklar yapabilirsiniz. Birbirlerinden bağımsız olacak şekilde 360 derece dönebilen 4 tekerleği ile sürüş kolaylığı sağlayan My Valice Ruby, sahip olduğu “soft touch” el acıtmayan yumuşak tutma sapı ile konfor sunuyor.

Ölçü76 cm x 50 cm x 30 cm
Ağırlık4 kg
Tekerlek4 adet 360º dönebilir
Hacim100 lt
Su GeçirmezlikVar
Garanti2 yıl

Kullanıcı Yorumları

👤 M** Y**: “Ürünü 1 senedir kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım. Kapasitesi büyük. Üniversiteye giden erkek öğrenciler için gayet yeterli. Tek valiz ile kıyafetlerimi götürebiliyorum. Yolda gidişi güzel ses yapmıyor.”

👤 M*** B: “Güzel tercih fiyat performans eşit.”


Escape Genişleyebilir Büyük Boy Tekerlekli Seyahat Çantası

Escape Genişleyebilir Büyük Boy Tekerlekli Seyahat Çantası, pratik kullanımıyla dikkat çekiyor. 2 kilogramlık ağırlığıyla sizi fazla yükten kurtarıyor.

Sağlam kumaşOmuz taşıma kayışı
KaliteTaban
Geniş

Ürün Detayı

Escape Genişleyebilir Büyük Boy Tekerlekli Seyahat Çantası, 74 cm x 44 cm x 37 cm’lik ölçülerinin yanı sıra sahip olduğu açılıp kapanabilen körük özelliği sayesinde kullanıcıya %25 ekstra alan sunuyor. Ayrıca ürünün dış bölümünde ekstradan bir fermuarlı bölme de bulunuyor. Su geçirmez kumaştan üretilen Escape Genişleyebilir Büyük Boy Tekerlekli Seyahat Çantası’nın silikon tekerlekleri ile rahatça seyahat edebilirsiniz.

Ölçü74 cm x 44 cm x 37 cm
Ağırlık2 kg
Tekerlek2 adet
KörükVar

Kullanıcı Yorumları

👤 M* K*: “Ürün fiyat performans olarak harika yandaki fermuarlar da açıldığında daha da genişliyor almadan önce tereddütte kalmıştım ama hem büyük olması hem de fiyatı çok iyi tamda öğrencilere göre.”

👤 Destek İ*: “Oldukça büyük bir çanta, orta fermuarı açılınca daha da büyük oluyor. İçine iki küçük bavul girer. Taban biraz zayıf geldi gözüme, zamanla deforme olacaktır. Ben palet çantası olarak kullanacağım için önemsemedim. Kumaşı sağlam, fermuarları kaliteli. Seyahat çantası olarak kullanılabilir. Omuz taşıma kayışı yok. Ama doldurursanız zaten omuzunuza alamazsınız. Doldurmazsanız da, taşıma kuşakları biraz büyükçe, oradan omuza asılabiliyor. Geri kalanı dayanıklılık konusu, o da ne kadar olur bilemem şimdiden ama çok bir beklentim yok. 3-4 sene idare etsin yeter.”


Gedox Büyük Boy 4 Teker Kumaş Valiz

Gedox Büyük Boy 4 Teker Kumaş Valiz, muadillerine göre çok daha hafif bir model. 2.9 kilogram ağırlığıyla yanınıza istediğiniz kadar eşya almanızı kolaylaştırıyor.

Su GeçirmezFiyat
Hafif
360º dönebilir

Ürün Detayı

Kapasitesini %20 arttıran fermuarlı bir körük sistemine sahip olan Gedox Büyük Boy 4 Teker Kumaş Valiz modeli, türevlerine göre oldukça hafif oluşuyla da dikkat çekiyor. Su geçirmez kumaş dış yapısı kirlenmelere karşı da dayanıklı ve çok kolay siliniyor. 360 derece dönebilen 4*2 tekerlek sistemine sahip olması, her çeşit yolda rahatça çekmenizi sağlıyor.

Ölçü80 cm x 47 cm x 30 cm
Ağırlık2.9 kg
Tekerlek4 adet / 360º dönebilir
KörükVar

Kullanıcı Yorumları

👤 Çiğdem K**: “Ürün iyiydi ve kullanışlı.”

👤 D** A**: Gayet şık ve büyük fiyatına göre kaliteli.


ÇÇS 5191 Abs Büyük Boy Valiz

ÇÇS 5191 Abs Büyük Boy Valiz modelinde kullanılan zırhlı tekerlekler yolculuk boyunca rahatça kullanım sağlıyor. Bavulun sahip olduğu kilit sistemi ise sakladığı eşyaları koruma garantisi veriyor.

SağlamFiyat
360º dönebilir

Ürün Detayı

Tamamen yerli üretim ve marka olan ÇÇS 5191 Abs Büyük Boy Valiz, 50 cm x 73 cm x 29 cm ölçülerinde büyüklüğe ve 4.2 kg ağırlığa sahip. Büyük ve zırhlı tekerlekleri sağlamlık vadederken, 360 derece dönerek kullanım kolaylığı da sunuyor. Geniş iç hacmi bulunan modelde giysileri tutması için kayışlar ve ağdan bölme ayırıcılar mevcut. Güvenliğin de önemsendiği modelde şifreli kilit sistemi de bulunuyor.

Ölçü80 cm x 73 cm x 29 cm
Ağırlık4.2 kg
Tekerlek4 adet / 360º dönebilir
KilitŞifreli sistem

Kullanıcı Yorumları

👤 V** U**: “Kaliteli ürün, hızlı kargo ve ilgili satıcı. Teşekkürler.”

👤 A* Z*: “Fiyatına göre fena sayılmayacak bir ürün.”


Samsonite Base Boost Büyük Boy Kumaş Valiz

Dünyaca ünlü Samsonite markası kalitesini ve garantisini sunan Samsonite Base Boost Büyük Boy Kumaş Valiz modeli kullanıcıları 5 yıllık garanti süresinden faydalanabiliyor.

SağlamFiyat
360º dönebilir

Ürün Detayı

Samsonite Base Boost Büyük Boy Kumaş Valiz, 78 cm x 48 cm x 31 cm ölçüleri ve esnek yapısıyla geniş bir iç kullanım alanı sunuyor. 3.1 kilogram gibi oldukça hafif bir yapıya sahip olan modelde konforlu bir çekme / itme hareketi sağlayan 4 adet 360º dönebilen tekerlek bulunuyor.

Ölçü78 cm x 48 cm x 31 cm
Ağırlık3.1 kg
Tekerlek4 adet / 360º dönebilir
Garanti5 yıl

Kullanıcı Yorumları

👤 V** U**: “Kaliteli ürün, hızlı kargo ve ilgili satıcı. Teşekkürler.”

👤 A* Z**: “Fiyatına göre fena sayılmayacak bir ürün.”


Bagacar Bubble Sert Silikon Kırılmaz Büyük Boy Valiz

Bagacar Bubble Büyük Boy Valiz sahip olduğu dış yüzey deseni ve şekliyle yoğun alanlarda bavulunuzu bulmanızı kolaylaştırıyor.

SağlamAğırlık
360º dönebilir
Bölmeler

Ürün Detayı

Tüm donanımıyla bir yerli üretim ürünü olan Bagacar Bubble Büyük Boy Valiz, sertliği ve kırılmaz yapısıyla dikkat çekiyor. Oldukça dayanıklı olan bu büyük boy bavul modelinin üretiminde yüksek darbe direncine sahip olan polipropilen hammadde kullanılıyor. Ergonomik tutma sapı ve 360 derece dönebilen tekerlekleri sayesinde rahat ve konforlu bir kullanım vadeden Bagacar Bubble, eşyalarınız için güvenliği arttıran şifreli kilit sistemine de sahip.

Ölçü76 cm x 50 cm x 30 cm
Ağırlık5 kg
Tekerlek4 adet / 360º dönebilir
Garanti2 yıl

Kullanıcı Yorumları

👤 E* Ö**: “Hızlı teslimat, kaliteli ürün, güvenilir alışveriş.. Teşekkürler.”

👤 N** R*: “Hem kaliteli hem de sağlam bir bavul. Dışındaki şekilde ilginç, bavul ararken kolaylık olur.”


ÇÇS 430 Kumaş Büyük Boy Valiz

ÇÇS 430 Büyük Boy Valiz, konforlu ve şık bir şekilde tasarlanmış olan iç bölümünde file ile ayrılmış ceplere sahipken, dış bölümünde ekstradan 2 bölme yer alıyor.

ÖlçüAğırlık
Kalite
Tekerlek

Ürün Detayı

Yerli markalarımızdan biri olan ÇÇS’nin kumaş kaplı bavul modellerinden olan ÇÇS 430 Büyük Boy Valiz, 52 cm x 82 cm x 34 cm gibi yüksek ölçüleriyle dikkat çekiyor. 4.6 kilogram ağırlığındaki modelde bulunan çiftli zırhlı tekerlekler tüm eşyalarınızı taşıyabilecek sağlamlıkta üretiliyor. Sahip olduğu TSA standartlarındaki şifreli kilidiyle güvenliğinizi sağlıyor.

Ölçü52 cm x 82 cm x 34 cm
Ağırlık4.6 kg
Tekerlek4 adet / 360º dönebilir
Garanti2 yıl

Kullanıcı Yorumları

👤 N** T**: “Çok çok iyi.”

👤 E* G***: “Ürün bugün ulaştı, iki günde geldi hızlı teslimat, kargo geldiğinde paketlenen kutu yırtık geldi, kırık bozuk bir yeri yoktu fakat ıslaktı ellediğim zaman bile hissediliyordu umarım bir sorun çıkmaz…”


Sıkça Sorulan Sorular

En büyük boy valiz kaç cm?

Bavul ölçüleri kabin boy, orta boy ve büyük boy valiz olarak adlandırılıyor. Her ne kadar bavul markasına göre küçük değişiklikler görülse de, genel anlamda en büyük boy valiz kaç cm diye sorulduğunda cevap 77 x 53 x 29 cm oluyor.

Büyük boy valiz en fazla kaç kilo alır?

Büyük boy valizler genel olarak 112 litre kapasiteye sahiptir.

Bavul alırken nelere dikkat edilmelidir?

⦁ Büyük boy valiz olsa da ağırlığı hafif olan modelleri seçebilirsiniz. Bu sayede hem içine daha fazla eşya koyabilirsiniz hem de taşıması kolay olur.
⦁ Bavul boyu kadar bavul malzemesi de önemlidir. Sert bavullar daha çabuk yıpranır ve içine az eşya alır.
⦁ Kumaş valiz satın alacaksanız ürünün su geçirmeyen türde bir kumaştan yapılmış olmasına özen gösterin.
⦁ Büyük boy valizlerin çek çekli ve tekerlekli olması hayat kurtarır. Özellikle de 4 tekerlekli olanları kullanmak daha kolaydır.
⦁ Valizde ekstra yere ihtiyacınız varsa mutlaka körüklü modelleri tercih etmelisiniz.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz