İdeal kiloya ulaşmak vücut sağlığı açısından son derece önemlidir. Bu sebeple kilosuna önem verenlerin sürekli kullandığı basküller, doğru değeri vermelidir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok marka ve modelde bulunabilen basküller; yağ ve kas ölçümü de yapabiliyor. Bu sebeple baskülleri inceleyerek aralarında en iyi ürünlerden bir liste oluşturduk.

SıraModellerKapasiteSYblog Puanı
1Xiaomi Mi 2 Yağ Ölçer150 Kg10/9.9
2Fakir Hercules150 Kg10/9.7
3Sinbo SBS-4451180 Kg10/9.8
4Arzum AR553150 Kg10/9.8
5Vestel Cam Tartı150 Kg10/9.6
6Tefal Pp1078150 Kg10/9.7
7Medisana 48439180 Kg10/9.4
8Premier Pws 725150 Kg10/9.3
9Huaweı Akıllı Tartı 3150 Kg10/9.8
10Goldmaster Active IN-6102180 Kg10/9.5
Baskül Tavsiye Listesi

2022 Yılı İçin En İyi 10 Baskül Önerisi

Kilonuzu hatasız şekilde ölçerek, size doğru bilgi verecek baskül arayışınızdaysanız size destek sağlayan bir rehber hazırladık. Sonradan pişman olmamak için, alışverişinizi yapmadan önce en iyi baskül markalarını içeren bu yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

İşte doğru ölçüm yapacak en iyi baskül tavsiyeleri listemiz:

9.8
Esra ŞEN

Xiaomi Mi 2 Yağ Ölçer Fonksiyonlu Akıllı Bluetooth Tartı Baskül

Artıları
 • Bluetooth Özelliği
 • Kas Ölçümü
 • Yağ Ölçümü
 • Kemik Ölçümü
 • Kompakt Tasarım
Eksileri
 • Pilli Olması

Bluetooth Özellikli Akıllı Baskül

Bluetooth özelliği sayesinde akıllı telefona kolayca bağlanabilen Xiaomi, ölçüm değerlerinizi kayıt altına almanızı ve karşılaştırma yapmanızı sağlıyor.

Ürün Detayı

Akıllı telefonunuzla kolayca bağlanabileceğiz Xiaomi tartı, eski ölçümlerinizi saklamanıza ve kolayca karşılaştırma yapmanıza yardım ediyor. Ultra ince ve kompakt yapısı sayesinde fazla yer kaplamayan bu ürün, 16 kişinin kullanabileceği kadar veri depolama sağlıyor. LED ekranı sayesinde ölçülen değeri kolay görebileceğiniz bu tartı, sadece kilo ölçümü yapmıyor. Aynı zamanda bu tartı; kas, yağ, kemik, su, metabolizmanın nasıl çalıştığını ve vücut kitle indeksi gibi değerleri ölçüyor.

Teknik Özellikleri

Ağırlık: 1.900 kg
Boyut:
30 x 30x 2.82 cm
Kas Ölçümü:
Var
Yağ Ölçümü:
Var
Kemik Ölçümü:
Var
Su Ölçümü:
Var
Vücut Kitle İndeksi Hesaplama:
Var
Bluetooth:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 Sülbiye Y* ”Çok güzel bir tartı, hem şık hem de bir çok analiz yapabiliyor. Memnun kaldım, özellikle MI kullanıcıysanız çok daha iyi veriler alınabilir.”

👤 F* G**** ”Ürün gayet şık ve kibar. Mi fit uygulaması ile detaylı bilgiler edinebiliyoruz. Hassas terazi değerinde gramajların birebir doğru olduğu akıllı bir tartı. Ürünün tek eksiği bataryalı olmaması ama 4 adet pilide çabuk bitirme söz konusu değil. O yüzden çokta önemli değil.”

Artıları
 • Kalori Hesaplama
 • Kas Ölçme
 • Yağ Ölçme
 • Otomatik Kapanma
Eksileri
 • Pilli Olması

Günlük Kalori İhtiyacını Belirleyen Bir Ürün

Sadece vücut ağırlığını ölçmeyen Fakir Hercules; yağ, kemik, su ve kas oranını hesaplayarak vücudun alamsı gereken kalori miktarını söylüyor. Bu sayede kolayca kilo vermenize ve ideal ağırlığa ulaşmanıza yardım ediyor.

Ürün Detayı

150 kg ağırlığa kadar ölçüm yapan Fakir Hercules, hafıza özelliği sayesinde yapılan ölçümlerin kaydını tutuyor. Bu sayede karşılaştırma yapmayı kolaylaştıran bu cihaz, 12 kişilik saklama alanı sağlıyor. Sadece vücut ağırlığını ölçmeyen bu cihaz; yağ, kemik, su, kas oranını hesaplamanın yanı sıra vücudun alması gerektiği kalori miktarını da söyleyerek doğru beslenmenize ve kilo vermenize yardım ediyor. Üstelik 6 mm kalınlığı ve cam taban sayesinde oldukça şık olan bu ürün, belli bir süre kullanılmadığında otomatik kapanarak enerji tasarrufu sağlıyor.

Teknik Özellikleri

Taşıma Kapasitesi: 150 kg
Pil:
1 x 3V Lithium Pil
Kas Ölçüm:
var
Kemik Ölçüm:
Var
Su Ölçümü:
Var
Kalori Hesaplama:
Var
Ekran Özelliği:
LCD ekran
Otomatik Kapanma:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 Altan Ç** ”Merhaba ürünü çok beğendim. Diyetisyenin Tanita markalı profesyonel cihazı ile ölçümleri kıyasladığımda birbiriyle örtüştüğünü gördüm. Çok memnunun 12 kişiye kadar kayıtlı tartı özelliği var. Böylece kilolarınızın kontrolünü bu tartı ile rahatlıkla takip edebilirsiniz.”

👤 B* A*** ”Ürünü 3 senedir hemen hemen her gün, en az haftada bir kullanıyorum. Başka yerlerde farklı zamanlarda da denedim, ölçümleri doğru. 3 senede 1 kez geçen ay pilini değiştirdim. Zemin fayans ise, fayans aralarına denk gelmeden düzgün şekilde yerleştirildikten sonra ölçümleri gayet doğru. Tavsiye ediyorum.”


Artıları
 • Suya Dayanıklı
 • 180 Kg Kapasitesi
 • LED Ekranı
Eksileri
 • Yağ Ölçümü
 • Kas Ölçümü

Suya Dayanıklı Bir Ürün

Banyo için tasarlanan Sinbo, suya dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar kullanılabiliyor. Otomatik açılan ve LED ekrana sahip olan bu cihaz, doğru ölçüm yaparak kilo değerini söylüyor

Ürün Detayı

Tartısını banyoda tutan ve orada ölçüm yapmayı isteyenlere özel tasarlanan Sinbo, su geçirmeyen özelliği sayesinde rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca 180 kg ağırlığa kadar tartabilen bu baskül, 100 gr değerine kadar hassas ölçümde yapıyor. Geniş LCD ekranı sayesinde ölçülen değeri kolayca görebileceğiniz tartı, otomatik olarak açıldığı gibi aynı şekilde kendiliğinden kapanıyor. Batarya zayıf olduğunda gösterge sayesinde söyleyen bu ürün, aşırı yüklenme olduğunda da uyarıyor.

Teknik Özellikleri

Güç Kaynağı: Pil
Boyutu:
26 x 26 cm
LCD Ekran:
Var
Otomatik Açılıp/ Kapanma:
Var
En Yüksek kapasite:
180 Kg

Kullanıcı Yorumları

👤 M** G** ”Ürün düz, çıplak zeminde doğru tartıyor. Sağ alt tarafta hava sıcaklığı derecesinin olması da çok güzel.”

👤 S** K** ”Çok güzel tam tartıyor tavsiye ederim güzel ürün.”


Artıları
 • LED Ekran
 • Kas Ölçümü
 • Kemik Ölçümü
 • Yağ Ölçümü
Eksileri
 • Kalori Hesaplama

6 Fiziksel veri Analizi Sağlayan Bir Ürün

Özellikle spor yapanların merak ettiği fiziksel veri değerlerini sunan Arzum, vücut kitle indeksi, yağ oranı, su oranı, kemik ağırlığı ve kas indeksi gibi değerleri söylüyor. Bu sayede yapılan sporun veya diyetin işe yarayıp yaramadığını anlamanıza olanak tanıyor.

Ürün Detayı

Geniş LCD ekran ile verilen değerleri ayrı ayrı kolayca görmenizi sağlayacak Arzum, 8 farklı kişi profili oluşturularak kullanılabiliyor. Bu sayede herkesin ölçülen değerleri veri olarak kayıt altına alınıyor ve bu sayede karşılaştırma yapılabiliyor. Ayrıca sadece kilo ölçmeyen bu cihaz; vücut kitle indeksi, su oranı, yağ oranı, kemik ağırlığı ve kas indeksi gibi vücut analizi yaparak sizi doğru yönlendiriyor. 150 kg ağırlığa kadar ölçüm yapan bu cihaz otomatik açılıp kapanabiliyor.

Teknik Özellikleri

Güç Kaynağı: Pil
LED Ekran:
Var
Vücut Kitle İndeksi Ölçümü:
Var
Kas Ölçümü:
Var
Yağ Ölçümü:
Var
Kemik Ölçümü:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 Cengiz G** ”Bu ürünü 2014 yılında aldım tabi benim aldığım zaman ki fiyatı 60 TL idi.. Lakin çok sağlam bir ürün belki inanmayacaksınız ama 2014 yılından bu yana pilini dahi değiştirmedim zaten antrenör biri olarak bu cihazla yaptığım ölçümleri tanita ile karşılaştırdım %3 lük fark olsa da sonuçlar doğru çıkıyor. Gözünüz kapalı alabilirsiniz başka yorumları okumanıza bile gerek yok kafanızı karıştırmayın.”

👤 M** K**** ”Kaliteli bir ürün. Ucuzlarda sapmalar olabiliyor ama bu ürün de pek olmuyor.”

Artıları
 • LCD Ekran
 • Şık tasarım
 • Otomatik Açılıp Kapanma
Eksileri
 • Fiziksel Veri Analizi

Şık Tasarıma Sahip Bir Ürün

Cam malzemeden üretilen Vestel, oldukça şık tasarımı sayesinde bulunduğu ortama kolayca uyum sağlıyor.

Ürün Detayı

Kolayca kullanabileceğiniz tamamen dijital olan Vestel, cam tasarımı ile bulunduğu alana uyum sağlıyor. Doğru şekilde kilo ölçümü yapan bu ürün, her yerde aynı değeri alabilmenizi sağlıyor. 150 kilo ağırlığa kadar ölçebilen bu cihaz, 100 grama kadar da hassasiyet ölçümü sağlıyor. LCD ekranı sayesinde kolayca değerleri görebileceğiniz bu tartı, otomatik olarak açılıp kapandığından fazla enerji tüketmiyor.

Teknik Özellikleri

Ağırlık: 1020 gr
Ölçüleri:
285 x 285 x 4
En yüksek Kapasite Ölçümü:
150 kg
Pil Tipi:
2×1,5V AAA
Otomatik Açılıp/ Kapanma:
Var
LCD Ekran:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 L* A* ”Zarif ve sağlam, ölçümü de yere göre değişiklik yapmıyor.”

👤 M* K ”Kullanalı yaklaşık 3 hafta oldu. Ölçümler hep tutarlı, fiyat performans ürünü.”

8.8
Esra ŞEN

Tefal Pp1078 Premiss Japon Çiçeği Baskül

Artıları
 • Tamperli Cam
 • Su Geçirmez
 • Tasarımı
 • Vücut Kitle İndeksi Ölçümü
Eksileri
 • Kas Ölçümü
 • Yağ Ölçümü

Kolay Temizlenebilen Bir Ürün

Cam ve şık tasarımının yanı sıra kolayca hijyenik hale getirebileceğiniz Tefal, suya dayanıklı olmasından dolayı banyolarda kullanım için uygundur. Sadece 22 mm yüksekliğe sahip olan bu ürün, tamperli cam sayesinde kırılmalara karşı korunaklıdır.

Ürün Detayı

Çiçek detayları ile oldukça şık duran Tefal, suya dayanaklı özelliği sayesinde banyoda kullanım için ideal olurken aynı zamanda tamperli cam sayesinde kırılmalara karşı korunaklı. 150 kg kapasiteye kadar tartan bu cihaz, büyük rakamları ve LED göstergesi sayesinde kolayca görebilmenizi sağlıyor. Akıllı özelliklere sahip olan bu ürün, kilo ölçümünün yanında vücut kitle indeksini söylüyor. Tüm bunların yanı sıra otomatik açılan bu cihaz, 5 sn. kullanılmadığında kendiliğinden kapanıyor.

Teknik Özellikleri

Boyut: 30 x 30 cm
Maksimum Ölçüm Kapasitesi:
150 kg
Güç Kaynağı:
Pil
Vücut Kitle İndeksi Ölçümü:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 S* K** ”Çok teşekkür ederim o kadar güzel ve kaliteli ki kullandıkça memnuniyeti belli oluyor ⭐⭐⭐⭐⭐

👤 İ *** A* ”Alırken biraz tereddütlerim vardı, fakat Tefal kalitesi çok memnun kaldım, gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.”

Artıları
 • Vücut Analizi
 • Oval Kenarlık
 • 10 Kişilik Hafıza
Eksileri
 • Otomatik Kapanma

Oval Tasarıma Sahip Bir Ürün

Kenarları ovalleştirilen Medisana, çabuk kırılmayı engellediği gibi ayağınız çarpsa bile acıtmıyor. Aynı zamanda sadece kilo ölçümü değil vücut analizi de yapabiliyor.

Ürün Detay

Spor salonu veya diyetisyenlerde ölçülen vücut analizleriyle doğru değeri veren Medisana; kas oranı, yağ oranı, su oranı, kemik kütlesi ve vücut ağırlığı değerini veriyor. Parlak LED ekranı sayesinde değerleri kolay görmeye yardımcı olan tartı, 180 kg ağırlığa kadar ölçüm sağlıyor. 10 kişinin ölçüm verilerini hafızada tutabilen bu cihaz, 5mm cam yüzeyi ve ovalleştirilmiş kenarları sayesinde oldukça şık görünüyor.

Teknik Özellikleri

Güç Kaynağı: Pil
Kalınlık:
5 mm
Maksimum Ölçüm Kapasitesi:
180 kg
LED Ekran:
Var
Vücut Analizi:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 S* D* ”İki günde elime ulaştı. Kutunun içerisinden pil çıkmıyor iki adet AAA pil ile çalışıyor görünüşü çok şık çok beğendim fiyatını hak eden başarılı bir ürün.”

👤 Volkan K ”Güzel ve kaliteli bir ürün alman malı diğer ürünlere fazla para vermeye gerek yok.”

9.4
Esra ŞEN

Premier Pws 725 Yağ Ölçerli Dijital Baskül

Artıları
 • Yağ Ölçümü
 • Su Ölçümü
 • LED Ekran
 • Otomatik Kapanma
Eksileri
 • Kalori Hesaplama

Çizilmelere Dayanaklı Bir Ürün

Çizilmelere karşı dayanıklı olan cam tasarımlı Premier, bu sayede şık görüntüsünden hiçbir zaman ödün vermiyor. 6 mm değerinde olan camı, kırılmalara karşı yüksek güvenlikli üretiliyor.

Ürün Detayı

Dijital baskül arayanların severek kullanacağı Premier Pws, 150 kg ağırlığa kadar ölçüm yapabiliyor. Ölçülen değerleri hafızada otomatik kayıt yapan bu cihaz, daha sonradan karşılaştırma yapabilmeye olanak tanıdığı gibi 10 kişiye kadar saklama alanı sunuyor. Bu sayede herkes kendisine ait ölçümleri kolayca bulabiliyor. Vücut ağırlığının yanı sıra yağ ve su oranını da hesaplayan bu cihaz, aşırı yüklenme olduğunda uyarı veriyor. Pil seviyesi düştüğünde uyaran bu tartı, otomatik olarak kendiliğinden kapandığından az enerji harcıyor.

Teknik Özellikleri

Güç Kaynağı: Pil
Maksimum Ölçme Kapasitesi:
150 kg
Yağ Oranı Ölçme:
Var
Su Oranı Ölçme:
Var
Cam Kalınlığı:
6 mm

Kullanıcı Yorumları

👤 S* A* ”Alınabilir ben beğendim uzun ömürlü sağlam.”


👤 Damla Ö** ”Ürün sipariş vermemin ertesi günü ulaştı elime. Spor salonunda ölçüldüğümde çıkan yağ su oranı ve kilomla aynı sonucu aldım. 1 den fazla kişinin de boy yaş kilo gibi şeyleri kaydedebiliyorsunuz tartının hafızasına. Olması gereken yağ/su/kilo oranına göre hangi aralıkta olduğunuzu söylüyor. Bu fiyata baya baya beğendim açıkçası.”

Artıları
 • Bluetooth Özelliği
 • Detaylı Vücut Analizi
 • Nabız Ölçme
 • Egzersiz Özelliği
Eksileri
 • Pilli Olması

Nabız Ölçebilen Bir Ürün

Sadece kilo ölçümü sağlamayan Huawei, aranılan hemen her özelliği içerisinde barındırarak detaylı vücut analizi yapıyor. Kalp atış hızınızı dahi hesaplayabilen bu cihaz; iç organlardaki yağ seviyesine kadar ölçüyor.

Ürün Detayı

Sağlıklı olmak isteyenlerin ilk önce kilo problemlerini gidermesi gerektiğini herkes biliyor. Huawei, detaylı analizleri sayesinde sadece kilo değerini değil vücudun ne durumda olduğunu dahi size söylüyor. Akıllı tartı, ağırlık, BMI, vücut yağ oranı, yağsız kütle, kemik oranı, su, protein, iç organlarda bulunan yağ seviyesi, metabolik oran ve nabız gibi değerleri ölçebiliyor. Akıllı telefona bağlayabileceğiniz bu cihaz kişi özelinde vücut analizini detaylı göstererek karşılaştırma yapmanızı sağlıyor. Üstelik misafir modu sayesinde eve gelen kişiler ölçüm yapmak istediğinde bu özelliği aktifleştirerek detaylı ölçümlerini kayıt altında ayrıca tutabiliyor. Tüm bunların yanı sıra egzersiz modu sayesinde kişiye özel yağ yakma planı hazırlıyor. 3mm tasarımı ile oldukça ince olan bu tartı, kaymaz kauçuk tabanlığı sayesinde sabit tartılmaya yardım ediyor.

Teknik Özellikleri

Güç Kaynağı: Pil
Maksimum Ölçüm Kapasitesi:
150 kg
Vücut Analizi:
Var
Cam kalınlığı:
3mm
Bluetooth Özelliği:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 M** K* ”Ürün gerçekten harika ama sadece Bluetooth eşleşmesini yapabildim çok uğraşmama rağmen internete bağlayamadım neyi yanlış yaptığımı da anlayamadım. Ama gene de tüm bilgileri telefonunuza Bluetoothla kaydediyor.”

👤 M* M*** ”Akıllı tartılarda bu fiyata, bu donanım ve özelliklerde, doğru ölçümleriyle Huawei tek geçerim. Son derece başarılı, verdiğiniz paranın hakkını sonuna kadar hak ediyor. Diğer markaları hiç düşünmeyin alın Huawei’yi gönül rahatlığıyla kullanın.”

9.4
Esra ŞEN

Goldmaster Active IN-6102 Banyo Baskülü

Artıları
 • Tamperli Cam
 • Fiyatı
 • LED Ekranı
 • Suya Dayanıklılığı
Eksileri
 • Vücut Analizi

Tam Bir Fiyat performans Ürünü

Fiyatına oranla yüksek performans gösteren Goldmaster, doğru ölçümler yaparak kullanıcıların beğenisini alıyor. 180 kg ağırlığa kadar ölçüm yapabilen bu cihaz, suya dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar kullanılabiliyor.

Ürün Detayı

Banyo için üretilen Golmaster, bu sayede suya dayanıklı üretilerek kullanıcıları fiyat ve performans açısından etkiliyor. 180 kg ağırlığa kadar tartan bu ürün, otomatik olarak açıldığı gibi kendiliğinden kapanıyor. Pil seviyesi düştüğünde uyaran bu cihaz, kolay okunabilir LED ekranı sayesinde loş ışık altında bile değerleri görebilmenizi sağlıyor.

Teknik Özellikleri

Güç Kaynağı: Pil
Maksimum Ölçüm Kapasitesi:
180 kg
Cam Kalınlığı:
5mm

Kullanıcı Yorumları

👤 A** B** ”Kullanmaya başladım. Çok güzel bir sorun yok. Sol tarafımda felç var tam basamıyorum ama yine de doğru ölçüyor. Üretene satana teşekkürler. Türkiye’de de artık güzel dizayn edilmiş teknolojik mallar üretiliyor.”

👤 Gülşah M**** ”Gayet güzel pahalı ürünlere gerek yok tereddüt ettim alırken ama gönül rahatlığıyla alın. 5 kilo su bidonlarıyla denedim hep aynı çıkıyor 🙈size tavsiyem aç karnına tartılın.”

Baskül S.S.S

Baskül nedir? ve nerelerde kullanılır?

Sağlıklı bir vücut için ilk önce kilo değeri ideal seviyelerde olmalıdır. Bunu anlayabilmemiz için üretilen basküller, kilomuzu ölmeye yardım ediyor. Teknoloji ile birlikte gelişen basküller sadece kilo değil, vücut analizi yaparak kas ve yağ oranı gibi bilgileri de sunuyor. Evlerde olmazsa olmaz aletlerin başında gelen tartılar, iş yeri, spor salonu, diyetisyen ve eczane gibi hemen hemen her yerde kullanılabiliyor.

Dijital tartı mı analog tartı mı?

Teknolojin artmasıyla birlikte tartılara da birçok özellik geldi. Eskiden analog tartılar kullanılırken şimdilerde dijital basküllere yönelim başladı. Bu iki model arasında birçok fark bulunsa da en önemli fark LCD ekran görünümü ve pille çalışıyor olması. Dijital tartılarda gün geçtikçe kendisini yenileyerek farklı özellikler yükleniyor. Bunlarında en basiti yağ ve kas ölçümü gibi vücut analizi yapan ürünlerin çıkmış olması. Bu sebeple son teknoloji dijital tartılar, en kesin değeri verdiği gibi ekstra özellikleriyle de oldukça fazla tercih ediliyor.

Mekanik baskül nedir?

Özellikle banyo tartılarında olan bu özellik, yaylı mekanizma aracılığı sayesinde çalışarak ölçüm yaparken hatalı sonuçlar çıkarmıyor. Hassas ölçüm yapabilen bu tartılar en doğru değeri veren baskülleri oluşturuyor.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz