Gün boyu televizyon kanallarında ve dijital platformlarda yayınlanan çok sayıda Türk yapımı diziyi sizler için inceledik. Bu dizilerden en çok beğenilen, izleyiciyi ekrana kilitleyerek merakla sonraki bölümü bekleten, heyecanı yüksek dizileri sizler için bir araya getirerek zamandan bağımsız bir liste hazırladık.

Dram, komedi, polisiye, gerilim gibi kategorilerde öne çıkan, izleyici üzerinde etkisi yüksek olmuş dizileri bir araya getirerek hazırladığımız en iyi yerli diziler listemizi sizin de çok beğeneceğinizden eminiz. Listemizi incelerken dizilerin IMDb puanı, oyuncu kadrosu ve konusunu görebilir, dilerseniz fragmanlarını da izleyebilirsiniz.

İşte sizler için hazırladığımız en iyi yerli diziler listemiz:

İkinci Bahar (1998-2001)

 • Oyuncular: Türkan Şoray, Şener Şen, Nurgül Yeşilçay
 • IMDb Puanı: 8.6

İkinci Bahar konu: 1998-2001 arası 3 sezon boyunca izleyiciyi ekrana kilitleyen İkinci Bahar naif bir aşk hikayesini anlatıyor. Samatya’da bir kebapçı dükkanı olan Ali Haydar, eşini kaybettikten sonra kızlarına tek başına bakarak onları büyütmüş bir adamdır. Dükkanda işe başlayan Hanım ise duygusal ve inatçı yalnız bir kadındır. Bu iki yaralı insan arasında başlayan sevda büyüyerek devam ederken çevresindeki insanlara da umut aşılıyor.

Aşk-ı Memnu (2008–2010)

 • Oyuncular: Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Nebahat Çehre
 • IMDb Puanı: 7.4

Aşk-ı Memnu Konu: Zengin iş adamı Adnan Ziyagil ve çocukları Nihal ile Bülent, kocaman bir köşkte birlikte yaşamaktadırlar. Eğitimleri için işe alınan Matmazel De Courton aileden biri gibi görülse de Adnan Bey’e yakınlık hissetmeye başlar. Ancak Adnan Bey, genç ve güzel bir kadın olan Bihter ile evlenerek herkesi şaşırtır. Bihter ve hırslı annesinin köşke gelişiyle herkesin hayatı alt üst olacaktır. Üstelik Bihter, Adnan’ın yeğeni Behlül ile gereksiz bir yakınlık içine girdiğinde tüm taşlar yerinden oynayacaktır…

Behzat Ç (2010 – 2013)

 • Oyuncular: Erdal Besikçioglu, Inanç Konukçu, Ege Aydan
 • IMDb Puanı: 8.8

Behzat Ç konu: Vicdanıyla çalışan bir polis olan Behzat Ç. 1985’te polis akademisinden mezun olmuş ancak kuralsız davranışları nedeniyle kariyerinde ilerleyememiştir. Özel hayatı da oldukça karışık olan polis, cinayet masasında görevlendirilmiştir. İlişkilerinde sorunlu biri olan adamın hayattaki tek değeri kızı Berna gibi gözükse de aslında her olayda insanlar için en iyiyi yapmak gibi bir çabası olduğu görülmektedir.

Şahsiyet (2018)

 • Oyuncular: Haluk Bilginer, Cansu Dere, Metin Akdülger
 • IMDb Puanı: 9.2

Şahsiyet konu: Bu rolüyle 47. Uluslararası Emmy Ödül töreninde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanan Haluk Bilginer dizide emekli Agah Bey’i oynuyor. Tek başına ve rutin alışkanlıklarıyla dolu bir hayat geçiren Agah Bey, Alzheimer olduğunu öğrendiğinde geçmişle hesaplaşmanın planlarını kurmaya başlar. Geçmişi unutmadan intikamını alacağı şeylerin listesiyle yola çıkan yaşlı adam işleyeceği cinayetler için cesaretini toplayıp harekete geçer…

Ezel (2009-2011)

 • Oyuncular: Tuncel Kurtiz, Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere
 • IMDb Puanı: 8.6

Ezel konu: hem sevdalı olduğu Eyşan hem de en yakın dostlarının ihanetiyle yıkılan Ömer, hayatla tüm bağını yitirmiştir. Hapse girdiğinde Ramiz Karaeski ile yolları kesişir ve Dayı lakaplı bu adam Ömer için yeni bir başlangıç haline gelir. Dayı sayesinde eski günlerine dönen ve Ezel olarak kaldığı yerden devam eden Ezel, hayata karşı öfkesini soğutabilecek mi izleyip görmenizi öneriyoruz.

Masum (2017)

 • Oyuncular: Haluk Bilginer, Nur Sürer, Ali Atay
 • IMDb Puanı: 6.3

Masum konu: 8 Bölümlük bir mini dizi olan Masum, başarılı oyuncu kadrosuyla öne çıkıyor. Bir kazadan sonra hem kardeşini hem de eşini kaybeden Tarık, duygusal olarak hırpalanmış ve akli dengesini kaybetmiştir. Anne ve babasının yaşadığı küçük kasabada bir anlamda tecrit edilen Tarık, günlerini amaçsızca geçirmektedir. Ancak yolu kasabadan geçen Komiser Yusuf’un buraya gelmesiyle tüm sırlar aydınlanarak gözler önüne serilecektir.

Avrupa Yakası (2004-2009)

 • Oyuncular: Gazanfer Özcan, Gülse Birsel, Ata Demirer
 • IMDb Puanı: 8.5

Avrupa Yakası konu: Türk dizileri arasında komik karakterlerle öne çıkan Avrupa Yakası 5 sezon boyunca ekranda kalmayı başaran keyifli seyirliklerden biri. Sütçüoğlu ailesinin maceralarını anlatan güncel senaryosuyla ve muhteşem oyuncu kadrosuyla her yaştan izleyiciyi etkisi altına almayı başaran diziyi izlemediyseniz vakit kaybetmeden göz atmanızı öneriyoruz.

Vatanım Sensin (2016-2018)

 • Oyuncular: Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Boran Kuzum
 • IMDb Puanı: 8.1

Vatanım Sensin konu: 1919 senesinde İzmir’de yaşanan olaylar arasında kalmış bir aileyi ekrana taşıyan dizi hem büyük bir vatanperverliği hem de büyük bir aşk hikayesini anlatıyor. Savaşın tüm sıkıntıları yaşattığı bu insanlar vatanları için mücadele ederken karşılarına çıkan engeller, şaşırtmacalar ve ihanetlerle tökezleseler de içlerindeki vatan aşkıyla tekrar tekrar ayağa kalkarlar. Bütün bu kaosun içinde de hem aile bağlarını hem de değerlerini korumak için kendi içlerinde de mücadele etmekten vazgeçmezler.

Bir Başkadır (2020)

 • Oyuncular: Öykü Karayel, Fatih Artman, Funda Eryiğit
 • IMDb Puanı: 8.6

Bir Başkadır konu: Dijital platformlarda yayınlanan dizi birbirleriyle hiçbir ortak noktası yok diye düşündüğümüz insanların bile aslında ne kadar ortak hikayeleri olabileceğini anlatan bir mini dizi. Seyirciden büyük bir beğeni alan dizi senaryosu ile birlikte muhteşem oyunculuklarıyla da öne çıkarak adını hızla duyurmaya devam ediyor.

Diğer tüm Netflix Dizileri için en iyi Netflix Dizileri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Seksenler (2012-2020)

 • Oyuncular: Rasim Öztekin, Soray Uzun, Özlem Türkad
 • IMDb Puanı: 8.7

Seksenler konu: Türkiye’nin en başarılı dönem dizilerinden biri olan Seksenler, isminden de belli olacağı üzere 1980’li yılları anlatıyor. Abartılı kıyafetler, kabarık fönler, rengarenk bir yaşam ile bolca insan ilişkilerine dokunan dizi sayesinde hızla o yıllara gidip seksenlerde kaybolabilirsiniz. 80’lerden bugüne uzanan yolculuğu anlatan sit-com her yaştan izleyicinin keyifle seyredebileceği bir aile dizisi olarak da öne çıkıyor.

Leyla ile Mecnun (2011-2013)

 • Oyuncular: Ali Atay, Ahmet Mümtaz Taylan, Köksal Engür
 • IMDb Puanı: 9.1

Leyla ile Mecnun konu: Bundan 25 yıl önce, iki bebek doğar. Aynı anda doğan biri kız biri erkek bu iki bebek, hastanedeki yoğunluktan dolayı aynı yatağa alınırlar. Aileler aralarında “doğarken birlikte olmalarına karar verilmiş” gibi bir muhabbet ortaya çıkar ve bu iki bebeğe sözüm ona beşik kertmesi yapılır. Kız bebek Leyla, erkek bebek ise Mecnun adını alır. Aradan geçen 25 yıl içinde bu iki bebek büyüyerek birer yetişkin olmuşlardır. Aileleri yıllar önce verilen sözleri her iki gence de söylememiştir. Birbirlerini tanımayan iki gencin ne tepki vereceği de şaibelidir. Ancak Mecnun’un ailesi olan biteni oğullarıyla paylaşıp onu Leyla’yı istemeye gitmek için ikna ederler. Genç delikanlı, Leyla’yı gördüğü an gerçekten aşık olup kızın peşini bir an bırakmayacaktır…

İstanbullu Gelin (2017-2019)

 • Oyuncular: Özcan Deniz, Aslı Enver, İpek Bilgin
 • IMDb Puanı: 6.7

İstanbullu Gelin konu: Bursa’nın en saygın ailelerinden birinin oğlu İstanbul’da yaşayan genç bir sanatçıya aşık olur. Her iki genç de aynı dili konuşmayı başarsa da yetişme tarzları arasında uçurumlar olması onları birbirlerine aşık olmaktan alı koyamaz. Ailesini çocuk yaşında kaybeden ve yalnız yaşayan genç kadının, bu kalabalık ancak mesafeli aile içinde kendisine bir yer bulmak için çok çabalaması gerekecektir…

Yerli komedi filmleri sayfamıza da göz atın.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz