WordPress, çeşitli eklentileriyle birlikte online satış yapabileceğiniz harika bir alt yapı. Bu alt yapıyı verimli ve en etkin bir şekilde kullanabilmeniz için en iyi wordpress e-ticaret teması listesini oluşturduk. Hem kullanıcıların rahatlıkla alışveriş yapabilmesini sağlayacak iyi bir deneyim sunan hem de arama sonuçlarında çıkmak için iyi performans gösteren tasarımları bu listeye dahil ettik.

WordPress e-ticaret sitesi kurmaya karar verdiyseniz mutlaka karşınıza WooCommerce eklentisi çıkmıştır. Bu eklentinin temanıza uygun olup olmadığını kontrol etmenize gerek yok, listedeki tüm temalar zaten bu özelliğe sahip olacak şekilde seçildi.

 • Tasarımın alışverişe odaklı olması ve navigasyonların doğru yönlendirmesi,
 • Googlebot’un sitede verimli dolaşabilmesi ve iyi SEO performansı için temiz ve doğru kodlanmış olması,
 • Site hızının en üst seviyede olması,
 • Ürün ve kategori yönetiminin panelden kolayca gerçekleştirilebilmesi,
 • Ödeme sistemleriyle uyumlu çalışabilmesi,
 • Gelişmiş bir panel ve yazılımcıya minimum ihtiyaç duyulması,
 • Güvenli,
 • Temayla ilgili sorular için her zaman destek hizmeti.

Ürün satışı yapabileceğiniz e-ticaret sitenizden gün içerisinde birçok kez ödeme işlemi gerçekleşmesi muhtemel. Bu yüzden güvenli ve açığı olmayan bir tasarım sizin için kritik. Tüm bu özelliklere sahip e-ticaret sitelerine göz atalım.

 • Shopkeeper (En Popüler)

shopkeeper wordpress e-ticaret teması

Shopkeeper, kişisel ürünlerinizi satmak veya şirketiniz için online mağaza kurabileceğiniz e-ticarete hazır bir temadır. Bu tema çok esnek ve web sitesi geliştirmeyi kolay bir iş haline getiren seçenekler içeriyor. Ziyaretçilerinizin harika bir deneyime sahip olmasını sağlamak için akıcı ve tüm cihazlara uygun (responsive) bir tasarıma sahiptir. Bu temayı online mağaza kurmanın yanı sıra başka amaçlar için de kullanabilirsiniz. Çünkü açılış sayfasına tam ekranı kaplayabilen bir slider eklemeniz mümkün. Ayrıca ürün kataloğu veya kampanyanızı duyurabileceğiniz bir alan için dahi yer var.

Shopkeeper’ın Visual Composer eklentisi ile sitenizin ana sayfası için gelişmiş görüntüler, bloklar ve ürünlerin yer aldığı harika bir alan oluşturabilirsiniz. Ayrıca ürünleriniz ve görselleriniz için slayt gösterileri hazırlayan Slider Revolution eklentisi işinize yarayacak. Shopkeeper, ürünlerinizin kolay bir şekilde bulunması için tasarlanmıştır. Site hızı oldukça yüksek ve SEO için gayet uygun.

 • Flatsome

flatsome wordpress eticaret teması

Flatsome, klasik bir e-ticaret teması veya ajans, freelancer, şirket odaklı işler için kullanılabilecek çok fonksiyonlu bir tema. Harika kullanıcı deneyimi ile süper hızlı web sitesi oluşturmak için gereken tüm araçlara sahip. Sınırsız sayfa oluşturucu aracı sayesinde, kodlamadan istediğiniz her şeyi oluşturabilirsiniz. 

 • Electro

electro wordpress e-ticaret temasi

Electro, WooCommerce ile elektronik e-ticaret sitesi için özel olarak tasarlanmış temiz, modern, kullanıcı dostu, responsive ve son derece kişiselleştirilebilir bir wordpress teması.

 • Xstore

xstore wordpress e-ticaret teması

Xstore, wordpress’in en kapsamlı ve büyük e-ticaret şablonlarından biri. 70’den fazla konsepte sahip olduğu için her işe uygun bir yapı kurulabilir. 

 • Martfury (Marketplace)

martfury wordpress eticaret temasi

Kullanıcı deneyimiyle ön plana çıkan bu tema, kişisel ürünlerinizi veya şirketinizin ürünlerini kolayca satmanıza olanak sağlıyor. Site hızı performansı da oldukça iyi olduğu için ekibimiz tarafından önerilmektedir.

 • Porto

porto wordpress

Porto, 2014’ten beri themeforest.net sitesinde en iyilerden biri. Bu tema 20.000’den fazla kez satılmış, ne kadar kaliteli olduğunu siz tahmin edin! Temayla ilgili bir geliştirme önerisi olduğunda hemen güncelleniyor ve yenilikler web sitenize anında uygulanıyor.

Porto temasının en güçlü 6 yönü şunlar:

 1. Performans (yüksek hız).
 2. 20 farklı e-ticaret varyasyonu (demolar).
 3. Güçlü ve kolay yönetim paneli
 4. Müşteri yorumları (5 üzerinden 4,9)
 5. Ucuz hosting firmalarında bile hızlı çalışır
 6. Her zaman güncellenir (otomatik yenilenir)
 • GoodStore

goodstore wordpress tema

GoodStore kesinlikle gelmiş geçmiş en iyi wp e-ticaret temalarından biri! Önizleme görüntüsüne bakarsanız ve önceden tasarlanmış ana sayfayı kontrol ederseniz, neden böyle söylediğimizi anlayacaksınız. Web tarayıcılarının, mobil cihazların veya tabletlerin tamamını destekler. Demoyu yükleme özelliğiyle birkaç saat içerisinde sitenizi hazırlayabilirsiniz.

 • Basel

basel

Moda ve giyim odaklı üretilmiş, tüm cihazlara harika bir şekilde uyum sağlayabilen temiz görünümlü wordpress teması. Yurt dışında sıkça tercih edilen popüler bir ismi var.

 • Marketo

marketo

Her ürünü kategorize ederek kolayca erişebilir hale getirmek istiyorsanız, Marketo tam size göre. Ürünlerinizin ve kategorilerinizin anasayfadan hemen bulunmasını istiyorsanız, bu temayı tercih edin.

 • Boxshop

boxshop

8 farklı anasayfa tasarımıyla ister elektronik ürün satın, isterseniz de organik gıda. Tüm ürün gruplarına hizmet edebilecek bir alt yapıya sahip olup her şeyi özelleştirebilmeniz için harika bir pnele sahip. Önerilenler listemizde!

 • Strollik (Tek Ürün)

wordpress tek ürün teması

Tek ürünün ticaretini yapıyorsanız bu temayı öneririz. Ürününüzü öne çıkaracak doğal bir tasarım, içerik bölümleri ve kolay satış özellikleri var. 

 • DiCi

Takı satmak isteyenler için özenle hazırlanmış tema. Takılarınızı gösterebileceğiniz harika bir vitrini var ve tasarımı kullanıcıları satın almaya odaklandırıyor.

 • Nitro

nitro e-ticaret teması

Hızlı ürün gösterimi ve gelişmiş paneliyle kodalamaya hiç ihtiyaç kalmadan, kolayca e-ticaret sitesi açmanızı sağlıyor. Stokta kalmayanlar, kampanya süresi belirleme, fotoğraf yakınlaştırma, kolay üyelik, yeni gelenler vb. birçok özellik mevcut.

 • Divi

divi e-ticaret

Divi, wordpress dünyasında oldukça popüler olan ve herkes tarafından beğenilen bir wordpress teması. Divi ile ürün satışı gerçekleştirebilir, küçük bir online mağaza kurabilirsiniz. Tema ayrıca normal bir web sitesi, ürün tanıtımı ve görsel görüntü için de harika seçeneklere sahip.

Temanın en büyük özelliği sürükle bırak yaparak sayfalarınızı oluşturmanızı sağlayan Divi Builder eklentisi. Bu eklentiyle birçok hazır görüntüyü kullanabilir veya kendi sayfa tasarımlarınızı çok kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz. Bu tema, bir e-ticaret teması olarak kullanıldığında özellikle güçlüdür. Tema, WooCommerce eklentisi ile de uyumlu bir şekilde çalışmaktadır 

 • Savoy

savoy e-ticaret

Minimalist bir tema. Şık ve az sayıdaki ürünlerinizi güzelce görüntüleyip satabileceğiniz, bohem havasını müşterinize rahatlıkla yansıtabileceğiniz bir şablona sahip.

Bazar Shop

bazarshop

Bazar, özellikle giyim ürünlerinin satışını gerçekleştirmek isteyenler için kusursuz bir wordpress e-ticaret teması. WooCommerce eklentisi ile sınırsız tasarım seçenekleri ve çok sayıda inanılmaz özelliği olan yeni ve yaratıcı bir temadır.

 • TechOne

techone

Teknoloji ürünleri satmak isteyenler için en ideal wordpress teması. Modern, temiz ve profesyonel bir görünüm sunuyor. Tüm cihazlar için uyumlu (responsive), her türlü ekran ve cihazda müthiş bir deneyim sunuyor. Dijital ürünler, oyun satışı, cihaz satışı, ev aletleri veya diğer kategoriler için vazgeçilmez. SEO optimizasyonu da verimli kodlanmış. 

 • The Gem

thegem eticaret

The Gem teması, farklı amaçlara hizmet edebilmeniz için 40’ın üzerinde demoya sahip. WooCommerce e-ticaret eklentisinin entegresi sayesinde online ortamda mağaza kurmak hiç olmadığı kadar kolay. Ayrıca onlarca anasayfa stili, ürün katalogları, galerileri ve ürün portföyleri için sayısız özelleştirilebilir seçenek içerir. Tema üç dil alternatifi içeriyor ve tamamen kolay bir bir şekilde bu genişletilebilir. Tek ürün, ürün grubu veya birçok kategoride hizmet verecek bir e-ticaret sitesi açmak istiyorsanız, TheGem demolarına göz atmanızı mutlaka öneriyoruz.

 • WoodMart

woodmart

Tüm online ticaret ihtiyaçlarınızı karşılamak için çok yönlü bir e-Ticaret WordPress temasına ihtiyaç duyulduğunda, taleplerinizi WoodMart en iyi şekilde karşılayacaktır. Sade ve beyaz rengiyle ön plana çıkan tema, kategori yapısıyla da kullanıcıları hemen sepete yönlendiriyor. Temanın özelliği sayesinde tüm demo içeriğini kendi sitenize aktarıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • Aurum (Türkçe)

aurum wordpress

Aurum, WooCommerce ile uyumlu olarak çalışan, daha çok kitapçılar, takıcılar, butikler, teknoloji ürünleri satanlar ve daha fazlası gibi işletmeler için uygundur. Aurum teması çok esnektir ve benzersiz bir e-ticaret web sitesi tasarımı için kullanabileceğiniz güzel özelliklerle doludur. Tamamen responsive olarak kodlanan site, çarpıcı görüntüleriyle müşterilerinizi satın almaya yönelik butonlarla donatılmıştır.

Aurum, en son veya öne çıkan ürünlerinizi ve özel tekliflerinizi sergilemenize izin veren eklentileri içerir. Temanın ana sayfasını isterseniz tek tıkla demodaki ile aynı hale getirebilirsiniz. Çok kolay bir şekilde ana sayfa tasarımı yapabileceğiniz eklentilerle de desteklenmektedir.

 • Adot

adot e-ticaret

adot WordPress e-ticaret teması; yararlı eklentileri, çekici ve sade bir tasarım ve aralarından seçim yapabileceğiniz dokuzdan fazla demsu ile güzel bir deneyim sunuyor.

WooCommerce ve AJAX alışveriş sepeti ile entegre olan bu tek tıklamayla kurulum yapabileceğiniz tema, kullanıcılarınızı birkaç saniye içinde ürünleri satın almasını sağlıyor.

Basitçe sürükle ve bırak özellikleri, bloklarla yönetebileceğiniz ara yüz, tek sayfa seçeneği, temanın içine yerleştirilen SEO optimizasyonu, Google’da kolayca yer alabilme, gerçek zamanlı dil çeviri seçenekleri, CSS3 ve HTML5 özelliklerine sahip. 

 • ShopMe

shopme wordpress

ShopMe teması, hem temiz ve güzel bir tasarıma hem de güçlü ve esnek ara yüze sahiptir. Çok yönlülüğü nedeniyle her tür e-ticaret işine mükemmel şekilde uyar. Tema, gelişmiş yönetim paneli, slider özellikleri, günün fırsatları, görsel üretici, 6 farklı ana sayfa seçeneği, çerez kontrolü, sınırsız ürün bloğu gibi harika e-ticaret özelliklerini içerir.

 • Handy

handy

Handy teması, el yapımı ürünlerin satışı için özel olarak üretilmiş bir e-ticaret wordpress temasıdır. Bu temadan elle üretilen ürünleri kolaylıkla pazarlayabilir, uyumlu tasarımıyla göze hitap eden ürünlerinizi tüm cihazlardan net bir şekilde gösterebilirsiniz.

 • The Hanger

the hanger

The Hanger, proje gereksinimlerinize cevap verebilecek seçeneklerden biri. T-shirtler gibi basit bir ürün grubu veya mobilya gibi büyük ürünler için tercih edilebilecek tema, dijital ürünler için bile tercih edilebilir. Sade görünümüyle istediğiniz ürün grubuna adapte etmeniz mümkün.

 • DeerMarket

deermarket

DeerMarket, daha çok moda ve elektronik ürünler satanlar için tasarlanmıştır. Web sitesi için ayrıca bir grafik tasarımına ihtiyaç duymayabilirsiniz çünkü gereken grafik çalışmalarının çoğunu içerir ve size zaman kazandıracak 5 önceden tasarlanmış ana sayfası vardır. İhtiyacınız olan tek şey 1 tıklama ile demo yüklemek ve demoları özelleştirmeye başlamaktır. Sıfırdan başlayarak zamanınızı boşa harcamayın. Bir şeyi anlamıyorsanız veya bazı değişiklikleri nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, destek forumuna bir konu açmanız yeterli olacaktır.

Beğendiğiniz temanın ismine tıklayarak online satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sunmuş olduğumuz temaların büyük bir çoğunluğu ingilizce dilinde satılmaktadır. Ancak ufak tefek dokunuşlarla kolayca Türkçe diline çevirmek mümkündür. Bazı temalar zaten Türkçe dil desteği hizmeti sağlamaktadır.

Eğer tema almayla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız yorum bırakabilir veya iletişim bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

1 Yorum

 1. E-Ticaret siteleri ürün satmak ve kazanma üzerine rota alırlar bu rota kazandıkça daha ileriye gitmek için tam yol olarak devam eder. Bu tanımlama için çalışan bir çok E-Ticaret sitesi mevcut ama doğru yapılanmayı ve taktiği uygulamadıkları için başarısız oluyorlar. Bu başarıyı yakalamak sanıldığı gibi servet harcayarak seo ile vs mümkün değil bu sadece saman alevi oluyor o saman alevinde ivme yakalayanlar genelde kalıcı oluyor ama en güzel kitle tutma işlemi sağlam bir şekilde zirveye gelmektir elbette reklam çok önemlidir ama geri dönüş için en önemli faktör mutlu müşterilerdir. Lafı uzatmadan kestirmeden söyleyeyim başarılı olmak için temasından ürününe ürün kargosundan müşteriye geri dönüşe kadar iyi olmalısınız bu şekilde iyi bir profil çizerseniz rotanızda gitmeye devam edersiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz