Ölümsüzlükleriyle lanetlenmiş olan vampirlerin konu edildiği sinema filmleri, kalabalık bir hayran kitlesine sahip. Fantastik dünyalarında kendi kurallarıyla yaşayan vampir ailelerin güçlü dünyaları ve bu dünya içine sıkışıp kalan insan-vampir ilişkilerini konu alan pek çok film seyircinin yoğun ilgisiyle karşılık buluyor. Bu yazımızda sizler için türünün aykırı çocuğu olan vampir filmlerinden oluşan harika bir liste hazırladık. Eğer siz de bu tarz filmlerden hoşlanıyorsanız listemizde yer alan filmlere mutlaka göz atmalısınız.

En İyi Vampir Filmleri Listesi

Tarihin karanlık köşelerinde saklanan sırlar, soylu ailelerin herkesten gizlenen geçmişleri, iktidar mücadeleleri, kimlik savaşları gibi senaryolarda romantik kurgular ve aksiyonu bol sahneler içeren Vampir filmleri arasında en iyileri seçerek sizler için derledik. Romantik vampir filmleri veya tarihi vampir filmleri gibi farklı kurgular içeren filmlere yer verdiğimiz en iyi vampir filmleri listemizde kategorinin en iyileri bir arada bulabilirsiniz. IMDb puanı, yayın tarih ve süresi, oyuncu kadrosu gibi ayrıntıları da bulabileceğiniz listemiz aracılığıyla filmin konu ve fragmanına da göz atabilirsiniz.

Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994)

 • Oyuncular: Brad Pitt, Tom Cruise, Antonio Banderas
 • IMDb Puanı: 7.5
 • Süre: 2 saat 3 dakika

Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles konu: Oyuncu kadrosuyla da büyük ilgi gören film kategorinin en sevilenleri arasında öne çıkıyor. Vampir olan Lestat, aileden soylu olan Louis’i ısırarak onun da vampir olmasına neden olur. Ancak Louis, bu durumu benimseyerek açlığını doyurmak için insanları öldürmek konusunda fazlasıyla tepkilidir. Sırf onun bu konudaki tavrını değiştirmek için küçük bir kızı da vampir haline getiren Lestat’ın pes etmeye hiç niyeti yoktur…

Underworld (2003)

 • Oyuncular: Kate Beckinsale, Scott Speedman, Shane Brolly
 • IMDb Puanı: 7.0
 • Süre: 2 saat 1 dakika

Underworld konu: Vampirlerle kurt adamlar arasındaki mücadelenin ortasında Selene adındaki güzel bir kadın vampir savaşçı bulunmaktadır. Güzel savaşçı, Michael adındaki kurt adama aşık olur. Savaşın bitmesini isteseler de bunu başarabilmek çok mümkün değildir. Genç kadın, sevdiği adamı koruyabilmek için de başka bir savaş vermek zorunda kalacaktır. Vampir filmleri arasında seyirci desteği alan yapımlar arasında yer alan Underworld oyuncu kadrosuyla da dikkat çekmeyi başarıyor.

Queen of the Damned (2002)

 • Oyuncular: Aaliyah, Stuart Townsend, Marguerite Moreau
 • IMDb Puanı: 5.3
 • Süre: 1 saat 44 dakika

Queen of the Damned konu: Vampirlerin en bilineni olan Lestat, yüzyıllık uykusundan kalkar ve yeniden dünyadaki yerini almaya karar verir. Dünyaya herkesin ilah olarak gördüğü bir rock yıldızı olarak gelen Lestat, bu sayede daha çok insanı kendi etkisi altına almayı da başarmaktadır. İnsanlar müziğinin peşi sıra sürüklenirken Lestat’ın bu başarısı vampirler kraliçesi Akasha’yı da uyandırır. Kendi sessizliğinin de sona ermesi gerektiğine karar veren Akasha, buzullardan insan içine indiğinde dünyayı ateşe vermek için Lestat’ı da kullanmaya çoktan karar vermiştir.

Only Lovers Left Alive (2013)

 • Oyuncular: Tilda Swinton, Tom Hiddleston, Mia Wasikowska
 • IMDb Puanı: 7.3
 • Süre: 2 saat 3 dakika

Only Lovers Left Alive konu: Yüzyıllar boyu yaşamış olan Eve ve Adam, içinde bulundukları rutinin depresyonuna girmiş iki vampir sevgili olarak karşımıza çıkıyor. Adam, kendini müziğe adamış Detroit’te yaşayan müzisyen bir vampirken sevgilisi Eve, Fas’ta çok farklı bir yaşam sürmektedir. Evei sevgilisi Adam’ı ziyaret eder, iki sevgili başbaşa zaman geçireceklerini düşünürken Eve’in kızkardeşi Ava sürpriz bir ziyaret yapar. Adı beladan başka şey getirmeyen Ava, bir kez daha tarihi tekerrür ettirecek fırsatı bulacaktır ve işlerin karışmasına neden olacaktır. Yönetmenliğini Jim Jarmusch’un yaptığı film oyunculuk kalitesiyle de çok beğeniliyor.

Daybreakers (2009)

 • Oyuncular: Ethan Hawke, Willem Dafoe, Sam Neill
 • IMDb Puanı: 6.4
 • Süre: 1 saat 38 dakika

Daybreakers konu: Sene 2019. Bilim insanları yaşanan veba salgınına çare bulmak için mücadele etmektedir. Bu salgın insanların vampir olmasına neden olmuş ve ölüm ile yaşlanmak giderek görülmeyen bir durum haline gelmiştir. Ancak insan sayısının bu kadar azalması nedeniyle vampirlerin beslenebilmesi de imkansız hale gelmektedir. Hayatta kalmayı başaran insanlar vampirleri iyileştirebilmek için organize olmanın peşine düşerler. Bu amaçla kendisi de bir vampir olan hematolog Edward Dalton’ı kaçırır ve tedaviyi bulması için gereken her şeyi yapmak için uğraşırlar.

Thirst (1997)

 • Oyuncular: Kang-ho Song, Ok-bin Kim, Hee-jin Choi
 • IMDb Puanı: 6.7
 • Süre: 1 saat 37 dakika

Thirst konu: Émile Zola’nın eserinden uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda ünlü Koreli yönetmen Chan-wook Park oturuyor. Güney Kore vampir filmleri arasında öne çıkan yapım ikisi Cannes Film Festivali’nden olmak üzere toplam 16 ödülün sahibi. Katolik bir rahip olan Sang-Hyun hastanede gönüllü görevler üstlenmektedir. Bu süreçte insanlığı tehdit eden ve ölümcül sonuçları olan Emmanuel Virüsünün tedavi edilebilmesi için yapılan deneylere de gönüllü olarak katılır. Ancak deney maalesef büyük bir fiyaskoyla sonuçlanır ve Sang-Hyun dışında kalan tüm gönüllülerin ölmesiyle sonuçlanır. Katolik rahibin hayatta kalmasının tek nedeni ise bu deneyin onu bir vampire çevirmiş olmasıdır…

Blade (1998)

 • Oyuncular: Wesley Snipes, Stephen Dorff, Kris Kristofferson
 • IMDb Puanı: 7.1
 • Süre: 2 saat

Blade konu: Çizgi romandan uyarlama olan Blade, vampir dünyasının en korktuğu kahraman olan Blade’in hikayesini ekrana taşıyor. Henüz annesinin kendisine hamile olduğu sırada, annesinin vampirler tarafından ısırılıp öldürülmesi, Blade’in onlar kadar güçlü olmasını sağlamıştır. Üstelik gün ışığından da etkilenmemektedir. Sahip olduğu güçleri, annesini öldüren bu ırkı ortadan kaldırmak için kullanmaya kendini adayan Blade, vampirlerin hedefi haline gelmiştir.

Twilight (2008)

 • Oyuncular: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Billy Burke
 • IMDb Puanı: 5.2
 • Süre: 2 Saat 2 dakika

Twilight konu: Bella ve Edward aşkıyla özellikle gençlerin sevgilisi haline gelen Twilight ardından gelen devam filmleriyle de bu kategorinin en iyi gişe yapan serileri arasında yer alıyor. Annesinin yeni bir hayat kurmak üzere evlenmesi, güzel Bella’nın babasının yanına taşınmasına sebep olur. İsyankar bir genç kız olan Isabelle, yeni taşındığı bu kasabada kimseyi tanımadığı bir okula da başlamak durumunda kalır. Kasabanın en eski ailelerinden birinin oğlu olan Edward, sakladığı vampir kimliğiyle yaşamakta olan yakışıklı bir gençtir. Bu ikilinin yolları kesiştiğinde birbirlerine uzun süre karşı koyamayacak olan gençler büyük bir aşkla birbirlerine bağlanırlar. Bir insan ve bir vampir arasında başlayan bu aşk, çevredeki herkesin onayını almayacak, ikisi için de tehlikeli noktalara taşınacaktır…

Let The Right One In (2008)

 • Oyuncular: Kåre Hedebrant, Lina Leandersson, Per Ragnar
 • IMDb Puanı: 7.9
 • Süre: 1 saat 54 dakika

Let The Right One In konu: 12 yaşındaki Owen, yalnızlığı seçen oldukça içine kapanık bir çocuktur. Komşusu olan Abby ile tanıştıktan sonra onunla kısa sürede çok yakın arkadaş olan Owen, Abby ile neden geceleri görüşebildiklerini zamanla anlayacaktır. Birlikte yaptıkları planlarla okuldaki herkesten intikam almayı isteyen iki çocuk, daha çok bir araya gelirler ve Owen, Abby’e aşık olur. Abby ve ailesinin kanla beslenmekte olan vampirler olduğu gerçeğiyle yüzleşen küçük çocuk sevgisiyle korkuları arasında sıkışıp kalmıştır.

Dracula (1931)

 • Oyuncular: Bela Lugosi, Helen Chandler, David Manners
 • IMDb Puanı: 7.5
 • Süre: 1 saat 15 dakika

Dracula konu: 1931 yapımı siyah-beyaz bir filmle listemizin sonuna geliyoruz. Karpat Dağları’nda oldukça yorucu bir yolculuk yapan Renfield, Carfax manastırının satış evraklarını imzalatmak üzere Dracula’nın şatosuna ulaşır. Ancak Drakula ayağına kadar gelen bu insanı bırakmayacak, kendi emri altına almak için hipnoz edecek ve kanını emecektir. Kendisine bir hizmetli edinen Dracula, Renfield ile birlikte Londra’ya gider. Burada kendisine yeni avlar bulan vampir içgüdülerine engel olamayınca Dr. Van Helsing’in durumu fark etmesine neden olur. Van Helsing ne olursa olsun bu vampiri durdurmak için elinden geleni yapmaya kararlıdır.

En iyi Vampir Dizileri sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz