En İyi 15 Tayvan Dizi Tavsiyesi

Giderek artan bir oranda rağbet gören Asya dizileri arasında çok sayıda Tayvan dizisi de yer alıyor. Tayvan kültürü ve yaşam tarzının da yansıdığı diziler başta genç izleyiciler olmak üzere dünyanın farklı noktalarında büyük bir ilgiyle izleniyor. Romantik, aksiyon, fantastik, dram, komedi gibi konularda yoğunlaşan ve genellikle gençlik dizileri kategorisinde sınıflandırılan Tayvan dizileri güncel hikayeleriyle ön plana çıkmayı başarıyor.

En Çok İzlenen Tayvan Dizileri

En iyi Tayvan dizileri içinden derlediğimiz listemizde dizilerin çekim yılları, baş rol oyuncuları ve IMDb puanlarını görebilir, konu özetlerini inceleyebilirsiniz.

Tayland Dizileri ve Kore Dizileri sayfalarımız da ilginizi çekebilir.

Autumn’s Concerto

 • Oyuncular: Ady An, Vanness Wu, Kang Ren Wu
 • IMDb Puanı: 8.0

Autumn’s Concerto konu: 2009-2010 yılları arasında yayınlanan Tayvan yapımı dizi en popüler Tayvan dizileri arasında yer alıyor. Romantik bir drama olan dizi, dışardan hiç belli olmasa da aslında çok yalnız bir genç olan Guang Xi’nin hayatını ekrana getiriyor. Zengin bir ailesi olan Guang Xi, okul kantininde satış yapan Mu Cheng’le tanıştıktan sonra yalnızlık konusunda sorunları azalır ve bu sevgi dolu kızla güzel bir ilişki kurar. İlişkileri ilerlerken genç adam bir ameliyat geçirir ve hafızasını kaybeder. Genç kızın sevdiği adamın ailesi karşısında tutunabilmesi mümkün olabilecek mi sorusunun yanıtını serinin bölümleri arasında bulabilirsiniz.

Wo ke neng bu hui ai ni

 • Oyuncular: Ariel Lin, Bo-lin Chen, Mei-Hsiu Lin
 • IMDb Puanı: 8.1

Wo ke neng bu hui ai ni konu: In Time With You olarak bilinen dizi 2011 yılında yayınlanan 1.5 saatlik 13 bölümden oluşuyor. İki yakın arkadaş olan You Qing ve Da Ren liseden beri tanışırlar. Aslında Da Ren, You Qing’i çok beğenmektedir. Ancak bu konuda ona tam tersini söyleyerek duygularını saklamayı tercih etmiştir. Okul bittikten bir süre sonra ikisi de iş hayatına atılır ve farklı yerlerde çalışmaya başlarlar. Bir araya geldikleri bir gün, içlerinden ilk evlenecek olanın kazanacağı bir iddiaya girerler. Bu andan sonra iki genç evlenecekleri insanları bulma telaşına düşüp bu iddiayı kazanan taraf olmak için büyük bir mücadeleye atılırlar.

Bi qu nv ren

 • Oyuncular: Roy Chiu, Chia-Yen Ko, Joanne Tseng
 • IMDb Puanı: 7.4

Bi qu nv ren Konu: Marry Me, or Not? Adıyla bilinen dizi tam bir gençlik dizisi. Turizmci bir romantik ile aşka inanmayan bir boşanma avukatı bir araya geldiğinde bir ilişki kurmayı başarabilir mi sizce? 2015 yılı yapımı 15 bölümlük dizi bu sorunun yanıtını arıyor…

The King of Romance

 • Oyuncular: Lego Lee, Cindy Yu-Han Lien, Chun-Tian Lan
 • IMDb Puanı: 7.9

The King of Romance konu: 2016-2017 yıllarında yayında olan dizinin 17 bölümü bulunuyor. Konusu ünlü bir efsaneye dayanan dizi oldukça beğeniliyor. Altın çocuk ve Yeşim Kızı cennetten kovulurlar. İnsanların arasına gönderilen iki genç melek bu dünyada 7 farklı yaşam yaşayacak bu arada birbirlerine asla ulaşamayacaklardır. İki gencin sevgisi bu laneti ortadan kaldırmaya yetecek mi izleyip görelim.

The Perfect Match

 • Oyuncular: Kang Ren Wu, Yu-Wei Shao, Ben Wu
 • IMDb Puanı: 8.0

The Perfect Match Konu: 2017’de yayınlanmış olan dizi 21 bölümden oluşuyor. Meşhur ve sevilen bir aşçı olan şef Huo Ting En, oldukça popüler bir restoranın da sahibidir. Bütçesi yetmediği için pahalı restoranlarda yemek yemeyi tercih etmeyenler, yaptıkları eleştirilerde dozu biraz kaçırıp ucuz yemeklerle kıyasa başlayınca ünlü şef çok kızar. Kendisini kıyasladıkları Wei Fen Qing’in yemekleri denemek için gece pazarına giderek araştırma yapmak ister. İkili arasında yaşanan mücadelenin galibini öğrenmek için diziyi seyredebilirsiniz.

The Victims’ Game

 • Oyuncular: Hsiao-chuan Chang, Tsai-Hsing Chang, Wei-Ning Hsu
 • IMDb Puanı: 7.4

The Victims’ Game konu: 2020 senesinde yayına başlayan The Victims’ Game’in ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor. Asperger sendromlu bir dedektif, uzun süredir iletişimi olmayan kızının sırrı çözülememiş cinayetlerle ilgisi olduğunu duyar. Dedektif, bu konuyu aydınlığa kavuşturmak için pek çok kuralı çiğnemesi gerekse de sonunda gerçeği ortaya çıkarmak için elinden geleni yapmaya kararlıdır.

Back to 1989

 • Oyuncular: Li-Ang Chang, Yu-Wei Shao, Mini Tsai
 • IMDb Puanı: 8.4

Back to 1989 konu: 2016’da yayınına başlanan dizinin 34 bölümü mevcut. Babasını hiç tanımayan ve kim olduğunu dahi bilmeyen Chen Che annesi tarafından büyütülmüştür. Babasının kim olduğunu öğrenmek için takıntılı bir istek duyan genç adam annesine yaptığı bütün baskılar sonuçsuz kalınca sinirlenerek çıkar ve motoruna biner. Hızla yol aldığı sırada yaptığı kaza onu 1989 senesine götürür. Zaman yolculuğu yapan genç, doğumundan bir sene önceye gitmiş ve tesadüf eseri annesinin en yakın arkadaşıyla da tanışmış olur. Ve bu babasının kim olduğunu öğrenmek için harika bir fırsattır…

Mars – Zhan Shen

 • Oyuncular: Vic Chou, Barbie Hsu, Chieh-kai Shiou
 • IMDb Puanı: 7.5

Mars – Zhan Shen konu: 2004 yapımı olan dizi 21 bölümlük bir Tayvan draması. Üniversitenin sanat bölümünde okuyan Han Qi Luo ile okulun en popüler ve çapkın öğrencilerinden biri olan Chen Ling arasında yaşanan hikayeyi ekrana taşıyor. Hayli utangaç bir karakter olan genç kız ile dışa dönük karakteriyle hep ön planda olan Chen Ling tesadüf eseri karşılaşırlar. Bu karşılaşma sırasında Qi Luo, genç adama bir resim hediye eder. Bu hediyeyi çok seven ve etkisi altında kalan Chen Ling o sırada teşekkür edemese de ilerleyen zamanda genç kızı tacizci bir öğretmenden kurtararak bu fırsatı yakalar. İkili birbirlerinden hoşlanmaya başlarlar ancak sahip oldukları yaşamlara rağmen birbirleriyle olmayı başarabilmek için önce kendi geçmişleriyle mücadele etmeleri gerekecektir.

1006 de fang ke

 • Oyuncular: Lego Lee, Nikki Hsieh, Greg Han Hsu
 • IMDb Puanı: 7.4

1006 de fang ke Konu: 2018 senesinde yayınlanan 26 bölümlük dizi Meet Me @ 1006 adıyla da tanınıyor. Son derece başarılı ve dava kaybetmeyen bir avukat olan Ke Zhen Yu çok ünlü bir davayı kaybeder. Bu olay kariyerinin yerle bir olmasına, sahip olduğu her şeyi de kaybetmesine neden olur. Çaresiz kalan avukat ekonomik bir çözüm olduğu için ucuz bir daireye taşınır. Ancak taşındığı dairede onu olağanüstü bir durum beklemektedir. Evi Cheng Jia Le adında bir gazeteciyle paylaşacaktır. Ancak bu iki ev arkadaşı sadece saat 10 : 06’da bir araya gelebileceklerdir. Çünkü farklı evrenlerde yaşamaktadırlar…

Meteor Garden

 • Oyuncular: Dylan Wang, Shen Yue, Caesar Wu
 • IMDb Puanı: 8.1

Meteor Garden konu: 2018 yapımı Meteor Garden en çok beğenilen Tayvan dizilerinden biri olarak öne çıkıyor. F4 grubu adıyla tanınan dört erkek arkadaş, oldukça güçlü ailelerin varisleri olarak tanınmaktadırlar. Kendi ilgi alanlarında çok başarılı olan bu gençler hem eğitim hem de sosyal açıdan oldukça iyi yetişmektedirler. Ülkenin en gözde üniversitesine devam eden dört arkadaşa Shan Cai adındaki kızla karşılaşana kadar kimse kafa tutmaya cesaret edememiştir. Ancak fakir bir ailenin kızı olan Shan Cai, bu konuda pek de sınır tanımamaktadır. Biraz sevimsiz başlayan karşılaşmalar zamanla romantik bir ilişkiye doğru yol alacaktır.

Pi zi ying xiong

 • Oyuncular: Mark Chao, Vic Chou, Ivy Yi-Han Chen
 • IMDb Puanı: 7.3

Pi zi ying xiong Konu: 2009 senesinde seyirciyle buluşan, Amerika ve Avrupa’da Black&White adıyla tanınan dizi polisiye türünün güze bir örneği. Pi Zi ve Ying Xiong adındaki iki polis memuru birbirinden o kadar farklılardır ki tıpkı siyah ve beyaz gibidirler. Biri işine son derece bağlı, suçlulara göz açtırmayan, prensipli ve dürüst bir polisken diğeri tam tersi bir profile sahiptir. Başkalarının ihbarlarını değerlendirip geri kalan zamanlarında da eğlenmekten başka derdi yoktur. Bu ikili bir davaya atanıp ortak olarak çalışmaları gerektiğinde bu farklılıklarıyla işleri hiç de kolay olmayacaktır.

It Started with a Kiss

 • Oyuncular: Ariel Lin, Joe Cheng Yuan Chang, Cyndi Chao
 • IMDb Puanı: 6.6

It Started with a Kiss konu: Orijinal adı “E zuo ju zhi wen” olan dizi 2005 ve 2006 yıllarında yayınlanan 40 bölümden oluşuyor. Babasıyla birlikte depremde yıkılan evlerinden sağ kurtulan Xiang Qin, çaresiz kalmıştır. Bu zor zamanları aşabilmek için baba kız, babanın bir arkadaşının evine misafir olurlar. Birlikte yaşamaya başladıkları ailenin anne ve babası ne kadar iyi kalpli ve sıcak insanlarsa oğulları da bir o kadar mesafeli ve sinir bozucudur. Üstelik genç kızın platonik aşkıdır. Zaman bu ikiliyi birbirine yaklaştırıp Zhi Shu’yu da Xiang Qin’a aşık edebilecek mi sorusunun yanıtını bulmak için diziyi seyredebilirsiniz.

Close Your Eyes Before It’s Dark

 • Oyuncular: Allen Chen, Blue Lan, Bryan Shu-Hao Chang
 • IMDb Puanı: 7.0

Close Your Eyes Before It’s Dark Konu: 2017 senesinde yayınlanmış 8 bölümlük bir mini dizi olan Close Your Eyes Before It’s Dark, gizem ve gerilim kategorisinde yer alıyor. Liseden beri arkadaş olan 8 kişilik bir grup, geçmiş anılarını hatırlamak için sürpriz bir davetle bir araya gelirler. Dağdaki bir sığınakta birlikte zaman geçirmek üzere toplanan grup, kendilerini de çok etkileyecek bir sırrı fark ederler. İlk ölümle arkadaşlıkları büyük bir sınav geçiren grup bir ölüm kalım savaşında olduklarını anladıklarında artık kendileriyle savaşacaklardır…

Behind Your Smile

 • Oyuncular: Li-Ang Chang, Eugenie Liu, Esther Yang
 • IMDb Puanı: 7.4

Behind Your Smile konu: 16 bölümlük bu fantastik gerilim, lanetlendiği için ölümden muaf olan Zhao Yi Ting ile Lei Xin Yu adındaki genç kızın hikayesini ekrana taşıyor. Genç kız annesini ziyaret etmek için iş yerine geldiğinde, annesinin büyük bir suça karışarak insanları dolandırdığını duyar. Bu nedenle binanın etrafına toplanmış alacaklılar tarafından fark edilir ve kendisini kurtarmak için önüne çıkan arabaya biniverir. Araçtaki Yi Ting ona kurtulması için yardım eder ancak onun da genç kızdan bir beklentisi vardır; annesine ulaşmak. Çünkü o sırada binanın önünde olma nedeni genç kızın annesinden intikam almaktır…

Prince of Wolf

 • Oyuncular: Derek Chang, Amber An, Samuel Ku
 • IMDb Puanı: 7.4

Prince of Wolf konu: 2016 yılında yayınlanan Tayvan dizisi 18 bölüme sahip. Dizinin konusu ailesiyle gezerken Wolf Mountain’de kaybolan ve ormanda yapayalnız kalan Zhe-Ming’in hikayesini aktarıyor. Dişi bir kurt tarafından bulunarak büyütülen çocuk, bu kurtla çocuk ebeveyn ilişkisi kurarak onunla yaşar. Yıllar geçmiştir. Bölgedeki manzaralardan görüntü almak isteyen Mi-Mi, Wolf Mountain’a gelir ve iki genç karşılaşırlar. Birbirleri için alıştıkları yaşamı feda etmeleri gerektiğinde aşkları da zor bir sınavdan geçecektir.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yapın