En İyi 7 Tayland Dizisi Tavsiyesi

Dünya dizi sektöründe oldukça popüler bir noktada bulunan Uzak Doğu dizileri ülkemizde de geniş bir seyirci kitlesine hitap ediyor. Uzak Doğu dizileri arasında Tayland yapımı olanlar giderek daha çok rağbet görüyor.

Özellikle Türkçe altyazılı Tayland dizileri yoğun olarak izlenen Kore dizileri kadar ilgi toplayarak genç seyirciler arasında favori haline geliyor. Bu yazımızda sizleri Tayland dizileriyle tanıştırmak ve en çok ilgi gören diziler hakkında fikir sahibi olmanıza yardımcı olmak istiyoruz.

Tayland dizileri rehberimizi intikam konulu Tayland dizilerinden romantik komedi konulu Tayland dizilerine kadar geniş bir çerçevede ele alarak rehberimizi incelerken kendi tarzınıza en yakın dizilere ulaşabilmenizi de sağlamak amacındayız.

En İyi Tayland Dizileri Tavsiyeleri

Genç kuşağın beğeniyle takip ettiği kolej temalı diziler ve intikam konulu diziler Tayland yapımı televizyon serilerinde de oldukça yoğun işleniyor. İlişkiler, aile sorunları, doğa üstü güçler ve intikam konulu Tayland dizileri 2020 sezonunda da Tay kültürünün izleriyle harmanlanarak seyircinin beğenisine sunulmak üzere ekranda yerlerini alıyor.

Yazımızın bu bölümüne sizler için seçtiğimiz Tayland dizilerine dair ayrıntılı incelemelerle devam ediyoruz. En popüler televizyon dizilerinin yer aldığı rehberimizde oyuncu kadrosu, IMDb puanı ve dizi fragmanı ile birlikte detaylı bir konu incelemesi yer alıyor. 

The Crown Princess

 • Oyuncular: Matthew Dean, Peter Corp Dyrendal, Nadech Kugimiya
 • IMDb Puanı: 8.8

The Crown Princess konu: 2018 yapımı Tayland dizisi the Crow Princess seyirciyi imkansız bir aşkla buluşturuyor. Hirisos adlı küçük bir ülkenin taht veliahtı prenses Alice, hayatının tehlikede olması nedeniyle Tayland’a gönderilir. Tayland’da onun korunmasından sorumlu olan kıdemli Yüzbaşı Davin ile genç prensesin birbirlerine karşı duygularının gelişip önüne geçilmez bir hal almasıyla dizi devam ediyor. Dizinin başrolünü paylaşan ikilinin, ülkenin en sevilen ekran çiftleri arasında yer alması da sahnelerdeki akıcılığı arttıran bir avantaj olarak öne çıkıyor.

Devil Lover

 • Oyuncular: Golf Pichaya Nitipaisankul, Piglet Charada Imraporn, Arthur Benjakul
 • IMDb Puanı: 8.2

Devil Lover Konu: 2015 yapımı Devil Lover hem romantik hem bilimkurgu hem de komedi türünde bir dizi. Genç izleyici kitlesi tarafından ilgi gören yapımın baş rolünde doğa üstü güçleri olan Sora’yı görüyoruz. Genç adam bu güçleri kontrol etmekle ilgili problemler yaşarken en büyük sorunu çevresine verdiği zarar nedeniyle yakınları tarafından dışlanmasıdır. Çaresiz haldeki Sora, Japon Teknolojileri Bilim Bölümü tarafından üzerinde araştırmalar yapılmak üzere götürülür. Yıllar boyunca güçleri üzerinde hem türlü araştırma yapılan hem de bunları kontrol edebilme konusunda tecrübe edinen Sora, gerçek hayat ile kopan bağını tekrar kurabilecek midir?

The Gifted

 • Oyuncular: Korapat Kirdpan, Wachirawit Ruangwiwat, Apichaya Thongkham
 • IMDb Puanı: 8.4

The Gifted konu: 2018 yapımı gençlik dizisi The Gifted, süper güç sahibi öğrencilerin okuduğu bir liseye götürüyor bizi. Sempatik, komik, fantastik ögelerle güçlendirilmiş senaryo özellikle bilim kurgu ve süper güçler temalarından hoşlanan izleyicinin beğenisini kazanıyor.

2gether: The Series

 • Oyuncular: Vachirawit Chivaaree, Metawin Opas-Iamkajorn, Chinnarat Siriphongchawalit
 • IMDb Puanı: 8.2

2gether: The Series konu: Tayland Dizileri 2020 yapımı gençlik dizisi 2gether, romantik komedi, BL yani Boys Love kategorisinde yer alıyor. İlk sezonuyla seyirci karşısına çıkan dizi kadınlarla arkadaşlık yapmaya ve ilgi görmeye alışık Tine’ın yaşamına odaklanıyor. Kampüsün en popüler isimlerinden biri olan Tine, kendisine hayranlık duyan ve sürekli peşinde olan eşcinsel bir fanı tarafından rahatsız edilmektedir. Bu rahatsızlığı engelleyebilmek için bir başka erkek öğrenci olan Sarawat ile sevgili numarası yapmak gibi bir plan yapar. Sarawat’ı ikna etmesi hiç kolay olmasa da genç en sonunda bir anlaşmaya varmayı başarır. Zaman bu ikili arasında duygusal bir yakınlaşmayı da başlatacak, beklenmedik gelişmeler yaşanacaktır.

In Family We Trust

 • Oyuncular: Sopitnapa Dabbaransi, Thanapob Leeratanakajorn, Phollawat Manuprasert
 • IMDb Puanı: 8.0

In Family We Trust konu: İntikam konulu Tayland Dizileri arasında bulunan 2018 yapımı dizi dram ve gerilim kategorisinde yer alıyor. Dizi izleyiciyi Tayland’da yerleşmiş olan Çinli bir ailenin hayatına misafir ediyor. Başlarına gelen korkunç bir saldırı sonrası oğullarını kaybeden aile, intikam ateşiyle büyük bir kaosun içine sürükleniyor.

The Stranded

 • Oyuncular: Papangkorn Lerkchaleampote, Chutawut Phatrakampol, Oabnithi Wiwattanawarang
 • IMDb Puanı: 6.3

The Stranded konu: 2019 yılında ilk sezonuyla izleyiciyle buluşan dram türündeki dizi sevilen Tayland Dizileri arasında yer alıyor. Yaşanan Tsunami felaketi sonrası bir adadaki özel okullarında mahsur kalan bir öğrenci grubunun hayatta kalma mücadelesini ekrana taşıyor The Stranded. Kimsenin kendilerini kurtarmak için gelmeyeceğini fark ettikten sonra kendilerini hayatta tutmak için ellerinden geleni yapan bu öğrenci grubu yaşama tutunmayı başarabilecek mi sizce?

Theory of Love

 • Oyuncular: Jumpol Adulkittiporn, Atthaphan Phunsawat, Phumphothingam Nawat
 • IMDb Puanı: 8.0

Theory of Love konu: 2019 yılında ekranda yer alan romantik komedi Boys Love temalı Tayland yapımı dizi ilk sezonu oldukça iyi puanlar alarak izleyici kitlesini arttırıyor. Filmoloji uzmanı olan Third, Savage Takımı’nın önemli bir üyesidir. Arkadaşları Two, Bone ve Khai ile birlikte bu grubun içinde yer alan genç adam, Khai’ye beslediği aşkı gizli tutmak için yıllardır kendi içinde bir savaş vermektedir. Khai’nin her gece başka bir kız arkadaşla eve geliyor olmasına ve Third’i de dost olarak görmesine dayanamayan genç adam bu aşkı unutmaya çalışsa da her seferinde daha fazla bağlanmaktadır. Olayların rengi   Third’ü yaralayan bir başka sırrın açığa çıkmasıyla değişir.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yapın