Son yıllarda çok sayıda dizide işlenen zombi teması oldukça geniş bir kitle tarafından takip ediliyor. İnsanlığın, gene kendi ırkının bilinçsiz ve ruhsuz haliyle mücadelesini ekranlara taşıyan zombi dizileri Netflix’in de en çok izlenen dizileri arasında yer buluyor.

netflix zombi dizileri

Netflix zombi dizileri 2019 senesinde yeni bölüm eklenen serileriyle oldukça kalabalık bir izleyici grubuna hitap ediyor. Platformda yayınlanan ve türünün en çok seyirciyi ekran başına kilitleyen popüler örneklerini Netflix üzerinden ister cep telefonlarınızdan, tablet veya bilgisayarlarınızdan veya akıllı televizyonlarınızdan kolaylıkla izleyebilirsiniz. Bununla birlikte eğer zombi türü filmlerden hoşlanıyorsanız Cargo, Zombieland, Les Affames gibi Netflix zombi filmleri de ilginizi çekebilir. 

En İyi Netflix Zombi Dizileri

Sizin için hazırladığımız öneri listesi Netflix dijital yayın platformu tarafından izleyicisiyle buluşturulan en iyi zombi dizilerinden oluşuyor. IMDb puanı, yayın dönemi, oyuncu kadrosu gibi detaylarla birlikte dizinin konusuna da göz atabileceğiniz listemizi beğeneceğinizi umuyoruz.

Listemizi sizinle paylaşmaya başlarken Netflix yeni zombi dizisi ekledikçe güncelleme yapacağımızı hatırlatıyor ve herkese keyifli seyirler diliyoruz.

The Walking Dead

 • Oyuncular: Andrew Lincoln, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Chandler Riggs
 • IMDb Puanı: 8.2

2010 senesinde ilk bölümüyle ekranlara gelen Amerikan yapımı dizi 10. Sezonuyla birlikte hala yüksek oranda ilgi görmeye devam ediyor. Polis memuru Rick Grimes terk edilmiş bir hastanede kendine gelir ve bildiği dünyanın çoktan yerle bir olduğunu fark etmesi uzun sürmez. Dünya ölü insanların kontrolünde büyük bir yıkıma uğramış ve hayatta kalmayı başaran insanlar yaşadıkları şoktan yeni yeni sıyrılmaya başlamışlardır. Bu ortamda Rick’in ailesini bulmak ve hayatta kalmak için epey zor bir mücadelenin içine girmesi gerekecektir. 

Santa Clara Diet

 • Oyuncular: Drew Barrymore, Timothy Olyphant, Liv Hewson
 • IMDb Puanı: 7.8

2018 senesinde yayına başlayan dizi Los Angeles’ta yaşayan genç evliler Joel ve Sheila’nın hayatını ekrana taşıyor. Emlakçı çiftimiz hayli keyifli bir yaşam sürerken Sheila geçirdiği bir değişimin ardından insan kanıyla beslenen bir zombiye dönüşür. Bu noktadan sonra ikilinin yer yer dramatikleşen komik hikayesi zombi temalı dizileri seven seyirciye başka bir bakış açısı sunuyor.

Black Summer

 • Oyuncular: Jaime King, Justin Chu Cary, Christine Lee
 • IMDb Puanı: 6.4

Ölümcül zombi salgınıyla başa çıkmaya çalışan insanlık aynı zamanda kuraklık yüzünden yaşanan açlıkla savaşmaktadır. Kızından ayrı düşen bir annenin, kızını bulmak için çıktığı yolculuğa ve bu süreçte yaşamına dahil olan bir mülteci grubunun karakterlerine odaklanan dizi 2019 senesinde yayına başladı.

Daybreak

 • Oyuncular: Colin Ford, Alyvia Alyn Lind, Sophie Simnett
 • IMDb Puanı: 6.7

2019 senesine ait bir yapım olan Daybreak, Los Angeles’ta geçiyor. Kıyamet nedeniyle dünya zombiler tarafından istila edilmiş olsa da 17 yaşındaki Josh hayatından memnundur. Kıyamet öncesi sürdüğü asosyal yaşamı hareketlenmiş olan delikanlı kız arkadaşı Sam’in kaybolmasıyla yıkılır. Kız arkadaşını bulmak için türlü maceraya atılan Josh ve arkadaşlarının hikayesi fantastik komedi ögeleriyle seyirciye eğlenceli bir seyir sunuyor.

Kingdom

 • Oyuncular: Ju Ji-hoon,Ryu Seung-ryong,Bae Doona
 • IMDb Puanı: 8.3

2019 yapımı bir Güney Kore dizisi olan Kingdom, seyirciyi hükmettiği insanlığı yenilmek üzere olduğu bir salgından kurtarma mücadelesindeki prensin macerasına konuk ediyor. Netflix Kore zombi dizisi olan Kingdom’da hem hastalıkla hem de kötülükle savaşan prens, krallığını başına gelen felaketlerden kurtarıp salgını durdurmayı başarmak için karşısına çıkan her türlü engeli yenmek zorundadır.

Z Nation

 • Oyuncular: Kellita Smith, Keith Allan, Russell Hodgkinson
 • IMDb Puanı: 6.7

2014 senesi Amerikan yapımı Z Nation komedi ögeleriyle ilgi çeken fantastik bir dram olarak ekranlarda yer alıyor. Ölümcül bir zombi virüsünü yenmeyi başaran tek insanı, ülkenin diğer ucundaki laboratuvara götürmeye çalışan bir grubun hikayesine odaklanıyor dizi. İnsanlığa yaşam şansı verecek aşının yapılabilmesi için tek umutları bu olan ekip türlü mücadele ile hedeflerine doğru yol alıyor.

The Returned

 • Oyuncular: Kevin Alejandro, Agnes Bruckner, India Ennenga
 • IMDb Puanı: 7.1

Yıllar önce ölmüş oldukları halde bir anda yeniden yaşama dönen insanların hikayesini anlatıyor 2015 Netflix yapımı bu dizi. Küçük bir kasabada hayata dönen insanlar öldüklerini hatırlamamaktadırlar. Bu olayın ardından kasabada aniden gizemli olaylar başlar. Vahşi cinayetler, korkutucu gelişmeler birbirini takip eder.

Glitch

 • Oyuncular: Patrick Brammall, Genevieve O’Reilly, Emma Booth
 • IMDb Puanı: 7.6

Netflix’in 2015 yılında yayınlamaya başladığı İngiliz yapımı zombi dizisi Glitch, dram türünde bir seri. Bir kasabanın mezarlığında yaşanan hareketlilik dikkat çektiğinde durumun bir partiden çok daha fazlası olduğu anlaşılır. Farklı zamanlarda ölmüş ve mezarlığa gömülmüş bazı insanlar bir anda hiçbir şey hatırlamaz halde mezarlarından çıkarlar. Kasaba polisi ve kasaba doktoru, bu kişileri korumaya çalışırken diğer yandan da olayın gizemini çözmek için uğraşırlar.

Diğer Netflix önerilerimizi Netflix Komedi Filmleri, Netflix Korku Dizileri ve Netflix Film Önerileri yazılarımızdan görebilirsiniz.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz