Modası neredeyse hiç geçmeyen Netflix gençlik dizileri hem gençleri hem de kendini genç hissetmek isteyenleri ekrana kilitliyor. Genç kahramanların bazen birbirleri ile bazen de aileleri ilişkilerine ve yetişkin olma serüvenlerine seyirci olabileceğiniz Türkiye, İngiltere, Amerika, Kore yapımı pek çok seriyi Netflix dizileri arasında bulabilirsiniz.

Lise dizileri Netflix platformunun en çok tercih edilen gençlik dizileri teması olurken her yıl bu serilere yenileri eklenmeye de devam ediyor.

Genellikle lise öğrencilerinin hayatlarına odaklanan İngiliz genç dizileri ile romantik ilişkileri ekrana taşıyan okul dizileri dünyanın dört bir yanında soluksuz izleniyor. Hareketli, heyecanlı, samimi ve maceralarla dolu lise dizileri Türk seyirciden de oldukça olumlu yorumlar alıyor. 

En İyi Netflix Gençlik Dizi Tavsiyeleri

Sizler için en iyi gençlik dizilerinden oluşan öneri listemizi Netflix okul dizileri yabancı ve yerli yapım seçeneklerini göz önünde bulundurarak hazırladık. Hem yerli dizi seyretmeyi seven okuyucularımıza hem de yabancı dizi tutkunlarına hitap edeceğinden emin olduğumuz listemizi hemen aşağıda görebilirsiniz. 

Dilerseniz izlemeyi düşündüğünüz dizinin fragmanını izleyebilir veya IMDb puanı, yayın dönemi, oyuncu kadrosu gibi ayrıntılara da göz atabilirsiniz. 

Riverdale

 • Oyuncular: K.J. Apa, Lili Reinhart, Camila Mendes
 • IMDb Puanı: 7.0

Riverdale konu: 2017 senesinde ilk bölümüyle ekranlara gelen dizi, keyifli bir kasaba görüntüsündeki Riverdale’de geçiyor. Fakat biraz yakından bakıldığında kasabanın hiç de sakin bir yer olmadığı ve gizemli pek çok olayın yaşandığını izler seyirci. Riverdale lisesinde okuyan Jason Blossom kasabadan geçen nehirde boğulur. Gencin cesedi bulunamayınca kasaba halkı daha derin bir üzüntü yaşar. New York’tan kasabaya yeni gelen Veronica’nın Archie, Betty ve Juqhead ile arkadaş olmasının ardından olaylar hızla gelişmeye başlar.

Teen Wolf

 • Oyuncular: Tyler Posey, Holland Roden, Dylan O’Brien
 • IMDb Puanı: 7.6

Teen Wolf konu: 2011-2017 seneleri arasında yayınlanan Teen Wolf, 6 sezonuyla izleyicinin en beğendiği gençlik dizileri arasında yer alıyor. Netflix okul dizileri arasındaki kurt adam temalı Teen Wolf’ta, kahramanımız Scott bir kurt adam tarafından ısırılıyor. Sıradan bir lise öğrencisi olan Scott, bu andan itibaren hem güç hem de popülarite kazanıyor ve ardından savaşması gerekecek olan pek çok düşmanı da karşısında buluyor. Bu savaşlar sırasında ona en yakın dostları da eşlik ediyor.

The Society

 • Oyuncular: Kathryn Newton, Gideon Adlon, Sean Berdy
 • IMDb Puanı: 7.0

The Society konu: 2019 yapımı olan gençlik dizisi The Society zengin ve sosyetik bir kasabada yaşayan çoğu sorumsuz lise öğrencisinin bir anda tek başlarına kalmalarını konu alıyor. Yetişkin herkesin beklenmedik bir şekilde yok olduğu kasabada hayatta kalmak ve sosyal yaşamı ayakta tutacak kuralları korumak gençler için epey zorlayıcı olacaktır.  Netflix dizileri 2019 yayınları arasında oldukça ilgi çeken The Society sadece gençler değil her yaştan izleyici tarafından ilgi görerek olumlu puan ve yorumlar almaya devam ediyor.

Locke&Key

 • Oyuncular: Darby Stanchfield, Connor Jessup, Emilia Jones
 • IMDb Puanı: 7.4

Locke&Key Konu: 2020 Netflix gençlik dizileri arasında yer alan Locke&Key yayınlanır yayınlamaz yılın en çok ilgi gören gençlik dizisi olmayı başardı. Dizide, babaları ölen üç kardeşin yaşamına konuk oluyoruz. Evlerine döndüklerinde buldukları bir anahtar sayesinde hayatları tamamen değişen gençler gizemli bir şekilde doğa üstü güçler kazanırlar. Anahtarın kendilerine kazandırdığı üstün güçler sayesinde pek çok macera yaşarken aynı zamanda peşlerine düşen şeytanla da savaşmak zorunda kalacaklardır.

Ragnarok

 • Oyuncular: David Stakston, Jonas Strand Gravli, Herman Tømmeraas
 • IMDb Puanı: 7.5

Ragnarok Konu: 2020 Netflix gençlik dizileri arasında öne çıkan bir diğer dizi olan Ragnarok, yönetmen Adam Price imzası taşıyor. Norveç’te geçen dizide yaşanan ilgi çekici ve gizemli olaylar diziye fantastik bir akıcılık katıyor. Küçük bir kasabaya gelen Edda isimli kahramanımız, kıyametin hızla yaklaştığını düşünmektedir. Kendisiyle ilgili keşfettiği farklılıklar ve doğa üstü güçleri de kullanarak kötülükle mücadele edecek olan kahramanın ekseninde dönen gençlik dizisi Regnarok, özellikle fantastik gerilimlerden hoşlanan izleyiciden yüksek puanlar alıyor.

On My Block

 • Oyuncular: Sierra Capri, Jason Genao, Brett Gray
 • IMDb Puanı: 8.1

On My Block Konu: 2018’de yayınlanmayan başlayan dizinin hali hazırda izleyiciyle buluşmuş 3 sezonu bulunuyor. Dizinin akışında izleyici liseye başlayan dört arkadaşın ilişkilerine konuk oluyor. Hem dostlukları hem de yaşantıları açısından pek çok sorunla karşılaşacak olan dört arkadaş bir arada kalmayı başarabilecekler mi hep birlikte göreceğiz. Hem komedi hem de dram ögeleriyle ilgi çekici bir gençlik dizisi olan On My Block öneri listemizin favorileri arasında yer alıyor.

Aşk 101

 • Oyuncular: Pınar Deniz, Kubilay Aka, Mert Yazıcıoğlu

Aşk 101 konu: 2020 senesinde yayına başlayan lise dizileri Türk seyirci tarafından da oldukça beğeniliyor. Üstelik yerli yapım olan Aşk 101 gençlik dizisi çok sayıda ülke izleyicisinin de beğenisini alarak en çok seyredilen diziler arasına yerleşmeyi ve listemizde yar almayı başardı. Lise öğrencisi gençler, uyumsuz ve problemli profilleriyle ekrana yansımaya başlasalar da izleyici onları yakından tanıdıkça farklı düşünmeye başlayacaktır. Öğretmenleri olan iki yetişkinin birbirine aşık olmaları için plan yapan gençler aynı zamanda kendi yaşantılarını da yoluna sokmaya çalışırlar.

The End of F***ing World

 • Oyuncular: Alex Lawther, Jessica Barden
 • IMDb puanı: 8.6/10

The End of F***ing World Konusu: İngiliz komedi ve drama dizisi olan The End of F***ing World, iki çocuk yaştaki ana karakterin atıldığı tehlikeli macerayı ele almaktadır.

Ölmek İçin On Üç Sebep

 • Oyuncular: Dylan Minnette, Katherine Langford, Christian Navarro
 • IMDb Puanı: 7.8/10

Ölmek İçin On Üç Sebep Konu: Lise öğrencisi olan Jensen, bir arkadaşının intihar etmesinin ardından kendisini gizemli ve trajik olayların içerisinde buluyor. Bu olayların çıkmaz sonuçları sizi diziye bağlayacak.

Elite

 • Oyuncular: Danna Paola, Itzan Escamilla, Miguel Bernardeau
 • IMDb Puanı: 7.6/10

Elite konusu: İşçi sınıfı ailelerden gelen üç genç, İspanya’daki özel bir okula kaydolur ve olaylar gelişir. Okuldaki çekişme bir cinayete sebep olur.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz