Teknolojinin akıl almaz bir hızla geliştiği son yüzyılda pek çok yenilik hayatlarımızda yerini aldı. Bundan önceki yıllarda ancak bilim kurgu kitap veya filmlerinde rastlamanın mümkün olduğu hayallerin bugün artık sıradan hayatın bir parçası olduğunu hepimiz görüyoruz. Sahip olduğu hayal gücüyle geleceği yaratacak icatları kurgulayan insanoğlu, hep bir sonraki adımın peşinde olduğu sürece de gelişme devam edecek gibi gözüküyor.  

Geleceği hayal etme ve kurgulama konseptli eserler ilk önce sanatla birleşerek resim ve edebiyatla kabul gördü. Hemen ardından bilim kurgu bir tema olarak film sektörünün de vazgeçilmezleri arasına girmeyi başardı. Bilimin sanata kattıklarıyla, sanatın bilime dair hayalleri adeta birlikte gelişirken insanların kurgu gücüyle zenginleşen sahneler sayesinde bilim kurgu filmleri hep en çok seyredilenler kategorisinde yer buldu. 

En İyi Bilim Kurgu Filmleri Listesi

Gelecekle ilgili kurgulanmış hikayelerin anlatıldığı bilim kurgu filmleri sinemaseverler tarafından heyecanla izleniyor. Kurgu ve tasarım teknikleriyle zenginleştirilen ve hayal gücüyle desteklenen bilim kurgu filmleri her yaştan izleyicinin ilgisini çekmeyi başarıyor. Dijital yayın platformu Netflix bilim kurgu filmleri açısından da seyircisine oldukça zengin bir arşiv sunuyor. En ünlü yönetmenlerin kült filmlerinden en yeni ve popüler bilim kurgu filmlerine kadar geniş bir arşivi bulunan Netflix bilim kurgu dizi seçenekleri açısından da bir hayli zengin. Sizler için derlediğimiz Netflix en iyi bilim kurgu filmleri listesinde yer alan tüm filmleri beğenerek ve heyecanla izleyeceğinize eminiz.

Arrival

 • Oyuncular: Amy Adams, Jeremy Renner, Forest Whitaker
 • IMDb Puanı: 7.9

Arrival konu: 2016 senesinde izleyiciyle buluşan Arrival, orduda görevli bir dilbilimci olan Dr. Louise Banks’in hikayesini anlatıyor. Amerikalı yazar Ted Chiang’in ödüllü romanı Story of Your Life’dan senaryolaştırılan filmde Louise Banks’i Amy Adams canlandırıyor. Çok sayıda uzay gemisinin dünyaya inmesi hem idari kadrolarda hem de halk üzerinde büyük bir kaos yaratır. Bu uzaylıların hangi amaçla dünyaya geldiklerini anlamak işi ise kahramanımız Louise’e verilir. İletişim kurmak için göreve çağrılan Louise ve asistanlığını yapan Ian, iki ırk arasında bir anlamda arabulucu rolü üstlenecektir. 

Annihilation

 • Oyuncular: Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh, Tessa Thompson
 • IMDb Puanı: 6.9

Annihilation konu: Netflix bilim kurgu Filmleri 2018 kategorisinde yer alan Annihilation sevilen oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Film 2018 senesinde yayınlanmış olsa da En iyi bilim kurgu filmleri 2019 listelerinde de yer almayı başarıyor. Amerikalı yazar Jeff VanderMeer’ın aynı adı taşıyan romanından senaryolaştırılan bilim kurgu filmi 6.9 IMDb puanıyla en iyi Netflix bilim kurgu filmi listelerinde daha uzun süre kendine yer bulacak gibi gözüküyor. Hükümet tarafından karantina altına alınan X bölgesi, normalin dışında bir aktiviteyle insan soyu için tehlikeli bir yer halini almıştır. X bölgesine durumu incelemek için gönderilen ilk ekipler hayatta kalmayı başaramayınca sıra bir antropolog, bir biyolog, bir psikolog ile bir araştırmacıdan oluşan 12. Ekibe gelmiştir. Bu ekip görevi tamamlamayı başarmak için pek çok sorunla mücadele ederek hayatta kalmaya çalışacaktır.

Elysium

 • Oyuncular: Matt Damon, Jodie Foster, Sharlto Copley
 • IMDb Puanı: 6.6

Elysium Konu: 2013 yapımı bilim kurgu filmi, ünlü oyuncu kadrosuyla öne çıkıyor ve Netflix bilim kurgu filmi kategorisinde yer alıyor. Yıl 2154. Dünya artık yaşanmaz bir hale gelmiştir. Maddi imkanlarını kullanan sayılı zenginler, Elysium adındaki teknoloji üssü uzay istasyonunda yaşamaya başlamışken, imkanı olmayan kalabalık ve fakir insan grubu dünyada hayatta kalma mücadelesi vermektedir.

Guardians of the Galaxy

 • Oyuncular: Chris Pratt, Vin Diesel, Bradley Cooper
 • IMDb Puanı: 8.0

Guardians of the Galaxy konu: 2014’te ilki yayınlanan Guardians of the Galaxy serisinin 1. Ve 2. filmlerini Netflix’te izleyebilirsiniz. Galaksinin Koruyucuları adındaki bir grup suçlu, evrenin kontrolünü ele geçirmeye çalışanları durdurmak için bir araya gelirler. Kahramanlarımız, evreni kontrol altına alabilmek için aradığı gücü bir kürede bulan Ronan adındaki bir kötüyle mücadele ederler.  Marvel’ın aynı isimli çizgi romanından filme çekilen Guardians Of The Galaxy, gördüğü ilgi sonrası devam filmleriyle de izleyicisini sevindirmeye devam ediyor. 

The Cloverfield Paradox

 • Oyuncular: Gugu Mbatha-Raw, David Oyelowo, Daniel Brühl, John Ortiz, Chris O’Dowd
 • IMDb Puanı: 5.5

The Cloverfield Paradox Konu: J.J. Abrams’ın yapımcılığını üstlendiği ve seyircinin beğenisini kazanmış Cloverfield serisinin üçüncü filmi olan Paradox 2028’de geçiyor. Tüm dünya ülkeleri, büyük bir enerji krizinin içerisindedir. Cloverfield İstasyonu’ndaki bir araştırma ekibi, parçacık hızlandırıcısı aracılığıyla büyük bir enerji kaynağı oluşturma projesi üzerinde çalışmaktadır. Ancak yaşanan bir olumsuzluk, paralel evrene bir kapı açılmasına neden olur.

Extinction

 • Oyuncular: Michael Peña, Lizzy Caplan, Amelia Crouch
 • IMDb Puanı: 5.8

Extinction Konu: En iyi Netflix bilim kurgu filmleri listelerinde sıklıkla rastlayabileceğiniz Extinction yayınlandığı 2018 senesinden beri seyirciden ilgi görüyor. Michael Peña’nın hayat verdiği Peter, rahatsızlık veren rüyalarından kurtulmak için psikiyatrın yolunu tutan bir mühendis olarak çıkıyor karşımıza. Hayatındaki herkesin gerçeküstü ve korkunç canavarlarla mücadele ettiğini gördüğü rüyalar yüzünden oldukça rahatsız olan Peter, bir başka hastanın da aynı kabuslardan şikayetçi olduğunu fark eder. Aynı gece Dünya uzaylılar tarafından işgal edilir ve Peter yaşananların rüyalardan daha fazlası olduğunu anlayarak kendine düşen görevi üstlenir.

Diğer Netflix önerilerimize de göz atın:

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz