1939 senesinde Timely Comics ismiyle çizgi roman sektöründe çalışmalara başlayan ve 1961’de bugün ki ismi olan Marvel adını alan şirket çizgi roman sektörünün en büyük devlerinden biri. Çizgi roman ve çizgi karakterlere ilgi duyan büyük bir kitlenin takip ettiği Marvel, son olarak 2009 senesinde The Walt Disney Company ailesine katılıyor. Marvel ismiyle çalışmaya devam eden şirket, izleyicinin kalbinde yer eden karakterlerine yeni maceralar yazmaya devam ediyor.

Henüz Marvel filmlerini izlemediyseniz Marvel Filmleri İzleme Sırası yazımıza göz atmayı unutmayın!

DC Karakterleri

Marvel ile bir diğer çizgi roman devi DC arasında tatlı bir rekabet bulunsa da iki markanın fanları oldukça tutucu davranmayı seçiyorlar. Marvel ve DC karakterleri arasında pek çok benzerlik bulunuyor elbette.

Ancak karakterleri farklı evrenlerde hayat bulan bu iki rakip firma izleyicileri için süper projeler geliştirmeye devam ediyorlar.

Marvel Karakterleri Filmleri

Zamanla çizgi roman dünyasından beyaz perdeye taşınan ve her yaştan izleyicinin favori film serilerine imza atan Marvel, sempatik çizgi karakterleriyle büyük ilgi görüyor.

  • Captain America
  • X-Men
  • Örümcek Adam
  • Hulk
  • Iron Man
  • Wolverine
  • Thor gibi pek çok Marvel karakterleri filmleri vizyona girdikleri anda gişe rekorları kırıyor.

Tüm Marvel Karakterleri Listesi

Marvel tarafından çizilerek hayat bulan süper güçlere sahip karakterler arasında hem iyiler hem de kötüler olduğunu söyleyerek başlamak istiyoruz. Erkek kahramanlarla başlayan çizgi roman serüvenlerindeki Marvel karakterleri kadın karakterlerin de katılımıyla zenginleşerek bugün artık hayli kalabalık bir aile haline gelmiş bulunuyor.

En popüler Marvel karakterlerinden oluşan Marvel karakterleri listemizle karşınızdayız. 

Spider-Man Evreni

Örümcek adam evrenindeki karakterler, Peter Parker etrafında konumlanıyor. Spider Man serilerinde bu karakterleri görmemeniz imkansız.

Spider-Man

Radyoaktif bir örümceğin ısırdığı Peter Parker, örümceklere özel bazı güçlere sahip olur. Yüzeylere tutunabilen Parker, acıya dayanıklı yeni vücuduyla Spider-Man kimliğini alarak şehrin koruyucusu olarak hayatına devam eder. 

Iron Spider

13 yaşında ve dünyanın en zeki 10 insanından biri olan Amadeus Cho, bir şenlikte Peter Parker’ın zırhını alıp Spider-Man ile savaşarak bu kimliği kazanmıştır. Teknoloji dehası ve tez canlı bir karakter olarak bilinir.

Venom

Gazeteci Eddie Brock, uzaydan gelen bir virüsün Örümcek Adam’dan sonra kendisine de bulaşması sonucu Spider-Man’in bütün güçlerine sahip olmuştur. Ancak nefreti o kadar fazladır ki güçlerini Spider-Man’i yok etmek için kullanmaya kararlıdır. 

Doctor Octopus

Dr. Octopus, gövdesine yerleştirdiği ve zihniyle kontrol ettiği kolların kişiliğini de değiştirmesi sonucu başka biri olmuştur. Amacı iyi niyetli kahramanları yok etmektir.

Avengers Evreni

Bu listemizde Marvel’in Yenilmezler evreninin, dünyanın en güçlü karakterlerinin listesini bulacaksınız.

Iron Man

Dünyanın en zengin adamlarından biri olan Tony Stark, geliştirdiği teknolojik bir zırh sayesinde uçabilmekte ve pek çok silahı taşıyabilmektedir. Bu avantajlarını iyi niyetiyle birleştirip dünyayı korumaya çalışacaktır.

Hulk

Çok zeki bir bilimci olan Dr. Bruce Banner, yüksek dozda radyasyona maruz kaldıktan sonra değişen DNA’sı nedeniyle sinirlendiğinde yeşil ve çok güçlü bir yaratığa dönüşmektedir. 

Thor

Kutsal ve büyük gücünü elindeki bir çekiçte taşıyan Thor, Odin’in oğlu ve Asgard’ın da gerçek sahibidir. Avengers ekibinin en güçlü üyelerinden biri olan Thor, boyutlar arası dolaşabilip, şimşek ve yıldırımları da kontrol edebilmektedir.

Captain America

İkinci Dünya Savaşı’nda üzerinde yapılan deneyler sonunda güçlenen ve kasları gelişen Steve Rogers, elinde tuttuğu ve kırılmaz özelliği bulunan Vibranium kalkanıyla kötülere karşı savaşır.

Loki

Manipülasyon gücüyle herkesi etkileyebilen Asgard’lı Loki, Asgard’ı ele geçirip tüm Dünya’yı yönetmek ve kardeşi Thor’u yok etmek istemektedir. Avengers ekibine karşı savaşmaktadır. 

Thanos

Akla gelebilen tüm süper güçleri toplayan, fiziksel olarak çok güçlü, aynı zamanda da çok zeki olan Thanos, 5 tane sonsuzluk taşı yüklediği güç eldiveniyle evrene hükmetmenin peşindedir. 

Guardians Evreni

Marvelin Galaksi’nin Koruyucuları karakterleri ise bu listemizde yer alıyor.

Star-Lord

Guardians of the Galaxy‘nin lideri olan Star-Lord, aslında 1980’li yıllarda dünyadan kaçırılan Peter Quill’den başkası değildir. Çok sayıda evren ve galaksi gezen kahramanın en önemli eşyasıysa kaçırıldığı yıllardan kalma şarkılarla dolu walkmanidir.

Gamora

Thanos tarafından evlat edinilen ve acımasız bir savaşçı olarak yetiştirilen Gamora, Avengers ekibiyle bir araya geldikten sonra iyilerin tarafına geçen bir dövüş ustası kadın karakter olarak karşımıza çıkıyor. 

Rocket Racoon

Laboratuvarda üretilen Rocket Racoon, tüm mekikleri uçurabilme becerisine sahip olmasının yanında gözü kara bir savaşçıdır.

Groot

Ağaca benzeyen bedeniyle sadece “I am Groot” diyebilen Groot, içindeki öfkeyi büyütüp düşmana yöneltebilen bir karakter ve Avenger ekibinin sadık bir üyesidir.  

Yondu

Ravagers adındaki bir korsan ekibinin başı olan Yondu, kafasında yer alan metal parça sayesinde karşısına çıkan her şeyi delebilen bir oku yönetmektedir. 

X-Men Evreni

Marvel’in fantastik X-Men evreni, savaşçı karakterler tarafından oldukça beğeniliyor.

Wolverine

James Howlett adındaki mutant kahramanımız ellerinde oluşan kemikten pençelerle son derece güçlü bir karakterdir. İlerleyen yaşlarda iskeletini güçlü bir metalle kaplatan Wolverine çok hızlı iyileşebilme özelliğine de sahiptir.

Jean Grey

Jean Grey, telekinezi, telepati ve zihin kontrolü gibi alanlarda güçlere sahip bir mutanttır. Marvel kadın karakterleri arasında yer alır.

Deadpool

İyileşmek için kabul ettiği deney sonucunda aşırı güce kavuşan Wade Wilson, serideki en komik karakterlerin başında geliyor.   

Professor X

Telepati, görünmezlik, yer belirleme, hafızalara müdahale gibi türlü gücü bulunan Professor X, X-Men’in kurucusudur.

Marvel Karakterleri Çizimi

Genç sanatçılar, çizgi karakter tasarımına kadar giden süreç içinde Marvel karakterleri çizimi alanında kendilerini geliştirmeye çalışıyorlar.

Eğer siz de bir başlangıç yapmak isterseniz çizgi roman mağazalarında satılan Marvel Karakter Çizimi kitaplarını satın alabilir veya çizim videolarını takip edebilirsiniz.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz