Western veya vahşi batı filmleri adıyla da bilinen ve kitleleri kendisine hayran bırakan yüzlerce film kovboy filmleri kategorisinde buluşuyor. Beyaz perdenin en eski ve en popüler temaları arasında yer alan kovboy filmleri televizyonun günlük yaşama eklendiği yılların da bir nevi temsilcisi sayılıyor. Her Pazar günü sabırsızlıkla beklenen ve ailece izlenen kovboy filmleri tüm aileyi bir araya getiren en nostaljik etkinliklerden biri olarak da büyük bir keyifle hatırlanıyor.

En İyi Kovboy Filmleri

En iyi kovboy filmleri listemiz Vahşi Batı tanımlamasının yakıştırıldığı toprakların gözü pek kovboylarının tozlu yollarda geçen maceralarına eşlik edebileceğiniz şahane filmlerden oluşuyor. Kategorinin en iyileri arasından sizler için seçtiğimiz filmlerin bulunduğu listemize filmlerin IMDb puanları, başrol oyuncuları, yayınlanma tarihleri ve konularını içeren künyeyle birlikte film fragmanını da ekledik. İşte en iyi kovboy filmleri önerilerimiz…

Django Unchained (2012)

 • Oyuncular: Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Samuel Jackson
 • IMDb Puanı: 8.4
 • Süre: 2 saat 45 dakika

Django Unchained konu: Yönetmen koltuğunda Quentin Tarantino’yu gördüğümüz film, Türk sinemalarında Zincirsiz adıyla gösterime girdi. Yüksek puanlı beğenilen western filmi, kendisi bir köle olan Django ile Alman bir ödül avcısı olan Dr. King Schultz’un birlikte yaşadıkları macerayı konu alıyor. Django ve Schultz başladıkları yolculuğu derinleştirerek bölgeye illallah dedirten en azılı suçluları avlamaya başlarlar. Eski kölenin en büyük isteği köle ticaretine kurban giden eşini bulmak ve özgürleştirmektir. Bu amacın nihayetine erişip erişemeyeceğini görmek için dev oyuncu kadrosuyla da büyük ilgi gören bu filmi izlemenizi öneriyoruz.

Tombstone (1993)

 • Oyuncular: Kurt Russell, Val Kilmer, Sam Elliott
 • IMDb Puanı: 7.8
 • Süre: 2 saat 10 dakika

Tombstone konu: Arizona’ya bağlı bir kasaba olan Tombstone’da yaşayan insanlar kanunsuz tarzlarıyla maddi refaha kavuşmuş insanlardır. Son derece acımasız tiplerin tüm kuralları alt üst ettiği bu kasaba sayısız katliama sahne olmaktadır. Bu kanunsuz gidişat Wyatt Earp ve erkek kardeşlerinin kasabaya gelmesiyle değişecektir. Çünkü kasabanın masum halkı kendilerini koruyarak haydutların kasabaya girmesini engellemesi için bu gruba yetki verir. Kasabada huzurun geri gelmesi ve düzenin yeniden kurulması için büyük bir mücadele gerekecektir…

The Hateful Eight (2015)

 • Oyuncular: Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh
 • IMDb Puanı: 7.8
 • Süre: 2 saat 48 dakika

The Hateful Eight konu: İç savaş yıları geride kalmıştır. Birbirine yabancı sekiz kişilik bir grup yolculukları sırasında zor durumda kalmış ve şiddetli tipide hayatta kalabilmek için dağda buldukları bir tesise sığınmışlardır. İçlerinde kanun kaçaklarını yakalayan Cellat lakaplı bir kovboy, onun yakaladığı kaçak, bir ödül avcısı, bir emekli binbaşı, kendisini şerif olarak tanıtan bir haydut, annesini ziyaret etmek isteyen Minnie, ona eşlik eden Bob ve bir de kovboy olan grup birbirleriyle ilişkilerinin hayatta kalma şartlarını zorladığını fark edecektir. Tarantino imzalı film sürpriz sahneleriyle izleyiciye keyifli bir seyir sunuyor.

Il buono, il brutto, il cattivo (1966)

 • Oyuncular: Clint Eastwood, Eli Wallach, Lee Van Cleef
 • IMDb Puanı: 8.8
 • Süre: 2 saat 41 dakika

Il buono, il brutto, il cattivo konu: Efsane bir film: İyi, Kötü ve Çirkin. Silah arkadaşı olan üç adamın hikayesini anlatan film dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip. Amerikan İç savaşı döneminde geçen hikayede başına ödül konmuş olan Çirkin ile İyi arasındaki ortaklık İyi’nin Çirkin’i kanun güçlerine teslim edip ödülü alması ve ardından da tam asılırken kurtarmasıyla süre giden bir durumdadır. Bu ikilinin anlaşmazlığa düştüğü bir noktada aralarına Kötü de eklenir ve üçlünün ortak macerası başlar.

True Grit (2010)

 • Oyuncular: Jeff Bridges, Matt Damon, Hailee Steinfeld
 • IMDb Puanı: 7.6
 • Süre: 1 saat 50 dakika

True Grit konu: 1969’da yapılan ilk filmden sonra ünlü yönetmenler Joel Coen ve Ethan Coen tarafından yeniden uyarlanarak yönetilen film oldukça ilgi uyandırmayı başarmıştı. İç Savaş sonrası Amerika’da geçen film babasının ölümünden suçladığı Chaney’i yakalamak için izinsiz bir şekilde Kızılderili topraklarına giren 14 yaşındaki Mattie’nin hikayesini ekrana taşıyor. Genç çocuk bu işi çözebilmek ve adaleti sağlayabilmek için sorumsuz bir asker olan Cogburn’ü tutar. Onlara aynı adamın peşinde olan bir polis olan LaBoeuf’de eklenir ve hikayenin akışı giderek hızlanır.

C’era una volta il West (1968)

 • Oyuncular: Henry Fonda, Charles Bronson, Claudia Cardinale
 • IMDb Puanı: 8.5
 • Süre: 2 saat 45 dakika

C’era una volta il West konu: 1960’ların en başarılı yapımlarından biri olan film Türk seyirci tarafından “Bir Zamanlar Batıda” adıyla biliniyor. Yeni evlenen Jill, kocası Breet’in evine yerleşmek üzere yola çıktığında kocasının öldürüldüğünden habersizdir. Zengin bir İrlandalı olan Brett, Frank adındaki bir haydut ve adamlarınca öldürülmüştür ve Jill çiftliğe geldiğinde kocasının cenazesiyle karşılaşır. Pes etmemeye ve ne olursa olsun topraklarını korumaya karar veren genç kadın, bu kanunsuz grupla mücadele ederken ona yardım etmek isteyenler de olacaktır.

Per un pugno di dollari (1964)

 • Oyuncular: Clint Eastwood, Gian Maria Volontè, Marianne Koch
 • IMDb Puanı: 8.0
 • Süre: 1 Saat 39 dakika

Per un pugno di dollari konu: Sergio Leone’nin yönetmenliğini yaptığı Bir Avuç Dolar (For a Few Dollars) ardından gelen Bir Avuç Dolar Daha ve İyi, Kötü ve Çirkin ile bir üçleme haline gelen film türün en iyi yapımlarından sayılıyor. İsmi açık edilmeyen ancak lakabı Sarışın olan başıboş bir adam iki aile arasında yaşanan çatışmanın ortasında kalır. Kendi menfaatleri doğrultusunda hamlelerle olayın kazananı olmaya çalışan Sarışın her iki aileyi de kontrol altında tutabilecek mi izleyip görmenizi öneriyoruz.

3:10 to Yuma (2007)

 • Oyuncular: Russell Crowe, Christian Bale, Ben Foster
 • IMDb Puanı: 7.7
 • Süre: 2 saat 2 dakika

3:10 to Yuma konu: Tekrar filmi olarak karşımıza çıkan 3:10 to Yuma hem konusuyla hem de oyunculuk performanslarıyla izleyici beğenisini toplamayı başarıyor. Wade adındaki bir azılı katil yakalanmıştır. Yuma’ya götürülmesi gerekmektedir ve onu Yuma’ya götürecek olan tren saat 3:10’da hareket edecektir. Ancak bu görevi üstlenen Evans, yolculukları sırasında bu adamı tanıyarak kendisine karşı saygı beslemeye başlayacaktır.

Das finstere Tal (2014)

 • Oyuncular: Sam Riley, Tobias Moretti, Paula Beer
 • IMDb Puanı: 7.1
 • Süre: 1 saat 55 dakika

Das finstere Tal konu: Karanlık Vadi adıyla da bilinen Alman yapımı filmin yönetmenliğini Andreas Prochaska yapıyor. Kar altındaki Alp Dağlarında yabancılardan hiç hoşlanmayan bir köy vardır. 19. Yüzyıl sonlarında havanın çok zorladığı günlerde köye Greider isminde bir adam gelir. Köy halkı adamı kabul etmek istemez, çünkü küçük topluluklarını korumak isterler. Fakat adam karşılığında altınla ödeme yapacağını söyleyince köy halkı karşı çıkmaz. Hava iyice ağırlaşır ve yollar tamamen kapanınca adam bir süre daha burada mahsur kalır. Aynı zamanda yaşanan bir kaza yüzünden ölen bir köylü yüzünden ortalık gerilecektir.

En iyi dövüş filmleri yazımız da ilginizi çekebilir.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz