Kaliteli oyuncuları ve sürükleyici senaryolarıyla giderek daha çok ilgi gören İspanyol dizileri dünyanın hemen her ülkesinde izleniyor. Son dönemlerde giderek artan dijital yayın platformlarının da katkısıyla ulaşmanın ve izlemenin kolaylaştığı İspanyol dizileri ülkemizde de oldukça popüler. Yeni sezonları heyecanla beklenen, final bölümleriyle kendisini özleten İspanyol dizilerini değerlendirerek sizler için harika bir en iyi İspanyol dizileri listesi hazırladık.

En İyi İspanyol Dizileri Tavsiyeleri

Ülkemizde çok beğenilen eski İspanyol dizileri romantik konularıyla öne çıkarken La Casa De Papel gibi İspanyol suç dizileri de büyük ilgi görüyor. İspanyol dizileri Netflix, Beinconnect, Dsmart GO, Blutv, TV+ gibi farklı dijital yayın platformlarında da yaygın şekilde yayınlanıyor.

Sizler için derlediğimiz listede İspanyol dizileri hakkında bilgi alabilir, oyuncu kadroları, sezon sayıları, IMDb puanları gibi ayrıntıları gözden geçirebilirsiniz. İşte en iyi İspanyol dizileri tavsiyelerimiz:

La Catedral del Mar

 • Oyuncular: Jordi Aguilar, Aitor Luna, Pablo Derqui
 • IMDb Puanı: 7.5

La Catedral del Mar konu: 2018’de yayınlanan 8 bölüm mini dönem dizisi La Catedral del Mar, izleyiciyi 14. Yüzyıl İspanya’sına götürüyor. Derebeylik üzerine yazılmış ve 2006’da yayınlanmış kitaptan uyarlanan dizi Barcelona’nın önemli kilisesi Santa Maria del Mar kilisesinin yapıldığı dönemki olay ve ilişkileri ekrana taşıyor. Netflix platformunda yayınlanan dizi 8 bölümüyle bir solukta izlenebilecek mini diziler arasında öne çıkıyor.

En iyi Netflix film önerileri sayfamıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

La casa de las Flores

 • Oyuncular: Cecilia Suárez, Claudette Maillé, Dario Yazbek Bernal
 • IMDb Puanı: 7.7

La casa de las Flores konu: 2018-2020 arasında yayınlanmış 3 sezonu bulunan La Casa de las Flores, izleyicisini bir çiçekçi dükkanını işletmekte olan ailenin yaşantısına konuk ediyor. Son derece renkli, taze ve büyüleyici bir dünya görüntüsü çizen çiçek evi gören herkeste mükemmellik duygusu yaşatsa da aslında bu dükkanın yani ailenin içinde pek çok sorun yaşanmaktadır. Kara mizah örneği olan dizi ilerledikçe birer birer ortaya çıkan gerçekler de izleyicide şaşkınlıkla birlikte büyük bir merak yaratmayı başarıyor.

Narcos

 • Oyuncular: Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook
 • IMDb Puanı: 8.8

Narcos konu: 2015 – 2017 arasında yayınlanmış biyografi niteliğindeki suç dizisi toplam 30 bölümden oluşuyor. Meksikalı bir ajan olan Javier Pena, uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ı yakalamak için görevlendirilir. Pena’nın Escobar’ın peşine düşme hikayesi eşliğinde Kolombiya’yı mesken tutup tüm dünyada etkili olan yer altı dünyasının belalı kartellerini anlatan dizi hareketli sahneleriyle de ilgi çekiyor. Suç dünyasının en kötüleri olan uyuşturucu baronlarını gerçek bir hikaye ile izlemek isterseniz bu diziyi kaçırmamanızı öneriyoruz.

Las Chicas del Cable

 • Oyuncular: Blanca Suárez, Yon González, Ana Fernández
 • IMDb Puanı: 7.6

Las Chicas del Cable Konu: İspanyol yapımı Netflix dizisi 1920’li yıllarda geçen bir dönem dizisi. Madrid’de geçen hikayede ulusal telefon şirketi merkezinde çalışan operatörlerin yaşantısı anlatılıyor. Çok sayıda genç hanımı operatör olarak çalıştıran şirket o dönem için oldukça modern bir çalışma ortamı sunan yenilikçi bir işletmedir. Dizi birbirinden farklı geçmişleriyle aynı işyerinde çalışan dört kadının yaşamlarını, aşk ve iş ilişkilerini ekrana taşıyor.

La Casa de Papel

 • Oyuncular: Úrsula Corberó, Álvaro Morte, Itziar Ituño
 • IMDb Puanı: 7.9

La Casa de Papel konu: İlk sezonu 2017’de yayınlanan dizinin 5. Sezonunun 2021’de yayınlanması planlanıyor. Profesör lakaplı bir çete lideri polisi manipüle ederek çete üyelerinin İspanya Kraliyet Darphanesine sızmasını sağlar. Kendilerini aldıkları rehinelerle birlikte darphaneye kilitleyen 8 kişilik ekip kusursuz bir plan eşliğinde yüzyılın vurgununu yapmak üzere çalışır.

Vis a Vis

 • Oyuncular: Kang Ren Wu, Yu-Wei Shao, Ben Wu
 • IMDb Puanı: 8.0

Vis a Vis Konu: 2015-2019 arası yayınlanan 4 sezonluk dizi kadınlar hapishanesinde yaşananlara odaklanıyor. Çok beğeni alan dizi sevgilisi tarafından dolandırılarak terk edilen genç ve masum bir kadın ve ailesinin tüm acımasızlıklara nasıl göğüs gererek yaşamak için nasıl adım adım değiştiklerini ekrana taşıyor. Yan karakterlerin zenginleştirdiği dizi başarılı oyuncuları ve yüksek temposuyla izleyicinin beğenisini topluyor.

El Embarcadero

 • Oyuncular: Álvaro Morte, Verónica Sánchez, Irene Arcos
 • IMDb Puanı: 7.3

El Embarcadero konu: 2 sezon 16 bölümden oluşan El Embarcadero, kocasının ölümünün ardındaki gerçekleri bulmaya çalışan bir kadının hikayesini anlatıyor. Mimar olarak çalışan Alexandra, polisten aldığı haberin ardından büyük bir şok yaşar ve olanlara inanmakta zorlanır. Kocasının ölümünü kabullenemeyen kadın işin içinde bir cinayet olduğuna inanır. Araştırma yapmaya başladığında karşısına çıkacak gerçeklerden habersiz bir şekilde olayın üstüne gitmeye karar verir.

Elite

 • Oyuncular: Itzan Escamilla, Miguel Bernardeau, Arón Piper
 • IMDb Puanı: 7.6

Elite konu: İspanya’nın en önemli okullarından biri olan Las Encinas, yaşanan ağır hasarlı deprem nedeniyle ekonomik gücü olmayan 3 öğrencinin okula kabulüne karar verir. Bu okulda okumaya hak kazanan 3 genç, karşılarına çıkan bu fırsattan dolayı çok şanslı olduklarını düşünürler. Ancak okulun başlamasıyla diğer öğrencilerle aralarındaki duvarın ne kadar kalın olduğunu görmeleri de bir olur. Dışlanan üç öğrenci için hayat giderek zorlaşır, çünkü sınıf arkadaşlarından birinin öldürülmesinde de bütün gözler onlara dönmüştür… Netflix üzerinden yayınlanan dizi özellikle gençler tarafından ilgiyle takip ediliyor.

Velvet

 • Oyuncular: Paula Echevarría, Miguel Ángel Silvestre, Aitana Sánchez-Gijón
 • IMDb Puanı: 8.1

Velvet Konu: 2014-2016 yılları arasında 4 sezon ve 55 bölüm olarak yayınlanan dizi bizleri 1960’lı yıllara götüren bir dönem dizisi. Gelmiş geçmiş en iyi İspanyol dizileri arasında öne çıkan Velvet, bir markanın doğuş hikayesini anlatıyor. Moda ile ilgilenen tasarımcı Ana’nın en büyük ideali Barselona’da bir okul açmak ve bu okulda moda ve tasarım öğretmek istemektedir. Amacına ortak ettiği 3 arkadaşıyla birlikte hem yepyeni bir marka hem de yeni bir vizyon yaratmak için ellerinden geleni yapmaya çalışırlar. Bu arada aşk da kaçınılmaz olandır…

Velvet Colección

 • Oyuncular: Marta Hazas, Asier Etxeandia, Adrián Lastra
 • IMDb Puanı: 7.2

Velvet Colección konu: 2013-2016 yıllarında yayınlanan Velvet dizisinin spin-off’u olan Velvet Colección 1960’ların Barselona’sında geçiyor. Ana Ribera, 1950’li yıllarda Madrid’de açtığı mağazayı büyüterek tüm İspanya’ya yaymayı ve son on yılda markasını dünyaya da duyurmayı başarmıştır. Ülkede bir moda devi haline gelmesini istedikleri şirketin Barselona’da da bir başka şubesinin açılma zamanı geldiğinde Ana Ribera, bu açılış için tekrar markanın başına geçip kısa süreliğine de olsa bu heyecana ortak olur. Bu yeni mağaza ve çalışanlarının hikayelerini ekrana taşıyan dizinin yayınlanmış 21 bölümü bulunuyor.

El Tiempo Entre Costuras

 • Oyuncular: Adriana Ugarte, Hannah New, Ben Temple
 • IMDb Puanı: 8.3

El Tiempo Entre Costuras konu: 2013-2014 yıllarında yayına giren dizinin izleyiciyle buluşmuş 17 bölümü bulunuyor. Yazar Maria Duenas’ın eserinde uyarlanan dizi 1934 yılında geçiyor. Madrid’de annesiyle birlikte çalışmakta olan modacı Sira Quiroga isimli genç bir kadının hikayesine odaklanan dizi sadece dönem dizilerini sevenlerin değil akıcı senaryosuyla daha geniş bir grubun favori İspanyol dizileri arasında öne çıkıyor.

Valeria

 • Oyuncular: Diana Gómez, Silma López, Paula Malia
 • IMDb Puanı: 6.1

Valeria Konu: 2020 yılında yayına giren ve 9 bölümü yayınlanmış olan dizinin 2021’de yayınlanacak gelecek sezonu heyecanla bekleniyor. Sempatik bir yaz esintisi diyebileceğimiz dizide özel hayatında yaşadığı mutsuzluklarla mücadele eden Valeria’nın hayatına konuk oluyoruz. Eşiyle sorunları olan, bir yandan da roman yazmaya çalışan genç yazarımızın en büyük desteği her zaman yanında olan üç arkadaşıdır. Bu dört arkadaş iyisiyle kötüsüyle yaşamlarını yoluna sokmak ve mutlu olmak için birbirlerine tutunmaktadırlar. Hayatlarına giren yeni insanlar, yol ayrımları, mutluluk ve mutsuzluklarla bu arkadaşların yaşamlarını ekrana taşıyan dizi sürükleyici bir tempoya sahip.

La Valla

 • Oyuncular: Unax Ugalde, Olivia Molina, Eleonora Wexler
 • IMDb Puanı: 6.4

La Valla konu: Eylül 2020’de Netflix’de gösterime giren ve her hafta bir bölümü yayınlanan dizinin ilk sezonu 13 bölümden oluşuyor. Bilimkurgu kategorisindeki dizi bir çit ile ayrılmış iki farklı dünyanın olduğu bir gelecekte geçiyor. 2045 senesinde, dünya üzerindeki tüm kaynakların tükenmesi nedeniyle insanlar ekonomik gücü olanlar ve olmayanlar olarak ayrılıp bambaşka hayatlara mahkum edilmişlerdir. Ekonomik eşitsizlik ve kaosun hakim olduğu Madrid’de de hükümet halkı ikiye bölerek ayrıcalıklı sınıflar yaratmıştır. Bu ortamda kızlarını geri alma mücadelesi veren bir ailenin hikayesini anlatan dizi 2020’nin en iyi İspanyol dizileri arasında yer alıyor.

Alta Mar

 • Oyuncular: Ivana Baquero, Jon Kortajarena, Alejandra Onieva
 • IMDb Puanı: 7.0

Alta Mar Konu: High Seas adıyla da bilinen İspanyol dizisi 2019 ve 2020 yıllarında yayınlanmış 3 sezondan oluşuyor. 1940’larda İspanya ile Brezilya arasında seyahat etmekte olan lüks bir gemide geçen dizide nedeni çözülemeyen birtakım cinayetler işlenmiştir. Gemideki kardeş olan iki kadın yolcunun da saklamak istedikleri bir sırları vardır. Zira gemiye kaçak binmesini sağladıkları bir yolcu olmuştur. Herkesin birbirinden şüphelendiği, gerçeklerin ustalıkla saklandığı bir ortamda yaşanan olayların çözüme kavuşması ve cinayetlerin faillerinin bulunması gerektiği gibi geminin içine sürüklendiği fırtınayı da sağlam atlatması gerekmektedir.

Paquita Salas

 • Oyuncular: Brays Efe, Belén Cuesta, Lidia San José
 • IMDb Puanı: 8.0

Paquita Salas konu: 2016’dan beri yayınlanmakta olan Paquita Salas’ın 19 bölümü bulunuyor. Keyifli bir komedi olan dizide Paquita Salas en sevilen İspanyol komedi dizileri arasında bir adım öne çıkmayı başarıyor. IMDb puanıyla da sahip olduğu beğeniyi gösteren dizi başarılı bir menajer olan Paquita ve sekreteri hikayesini anlatıyor. Karakter komedisi olarak başrolde bir erkek oyuncunun kadın karakteri canlandırıyor olması da dizinin önemli bir özelliği. En büyük starını kaybeden Paquita, kendisine yeni bir star bulmak için elinden geleni yaparken izleyiciye de kahkahalar attırmayı başarıyor.

Alguien Tiene Que Morir

 • Oyuncular: Cecilia Suárez, Ernesto Alterio, Alejandro Speitzer
 • IMDb Puanı: 6.3

Alguien Tiene Que Morir konu: 2020 yılı sonunda yayınlanan ve 3 bölümden oluşan Alguien Tiene Que Morir, Someone Has to Die adıyla İngilizceye çevriliyor. Bir dönem dizisi olan İspanyol yapım 1950’li yıllarda geçiyor. Ülkenin son derece muhafazakar bir çizgide gittiği yıllarda geçen dizi, o yıllarda eşcinsel bir ilişkiye dair iddialarla yaşananlara odaklanıyor. İspanyol bir ailenin oğlu olan Gabino, yıllardır yaşamakta olduğu Meksika’dan ailesinin isteği doğrultusunda ayrılarak doğup büyüdüğü yere geri döner. Ancak gelirken yanında getirdiği balet arkadaşı Lazaro, herkes için bir soru işareti yaratır. Hükümetle yakın ilişkileri olan ve muhafazakar bir ailesi olan Gabino’nun uygun bulunacak bir kızla evlenmesi ve işlerin de başına geçmesi beklenmektedir. Gabino bu duruma karşı çıktığında ortalık da iyice karışacaktır.

En iyi yabancı diziler sayfamıza göz atmayı da unutmayın.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz