Müzik dinlemek, eski yıllarda boş zamanlarda yapılan bir etkinlikken güncel hayatımızda her an müzik dinleme imkanı bulabiliyoruz. Gelişmiş teknoloji ile geleneksel yayıncılık platformlarının güncellenip el altında tutulabilir olması sayesinde günün büyük bir kısmına müzik eşliğinde devam edebilme şansına sahibiz. Çalışırken, okurken, yazarken, yürürken, yolculuk yaparken, duşta, okulda, plajda; istediğimiz her an ve her noktada müzik daima elimizin altında…

Hem müzik üretmenin ve paylaşmanın hem de müzik dinlemenin pek çok yolunun bulunduğu bu yıllarda aklımıza ilk gelen platform dijital servisler olsa da her çeşit müziğin yer bulduğu radyo dinleme siteleri de pek çok kullanıcının favorisi olmaya devam ediyor.

En İyi Radyo Dinleme Siteleri

Pek çok kişi tarafından düzenli olarak takip edilen radyolar yoğun olarak müzik ve haber yayını yapmaya devam ederken teknolojinin de desteğini kullanarak daha geniş kitlelere hitap ediyor. Çoğu canlı yayın yapan online radyolar internet üzerinden erişim sağlanarak dünyanın pek çok noktasından dinlenebilme imkanına sahip. 

Yazımıza online radyo dinleme konusunda bir giriş yaptıktan sonra sıra geldi en iyi radyo dinleme sitelerini paylaşmaya. Bu siteler hakkında genel bir bilgi de bulabileceğiniz en iyi radyo dinleme siteleri tavsiyeleri listemize geçiyoruz.

Radyo Fenomen

Yabancı pop müzik radyosu Fenomen, hit müzikleri bir araya getiriyor.

Dünyada en çok dinlenen pop müziklerini dinlemek isterseniz Radyo Fenomen sitesini ziyaret edebilirsiniz.

En çok dinlenen radyolardan biri olan Fenomen’i yukarıdaki oynat tuşuna basarak da dinlemeye başlayabilirsiniz. Yabancı müzik tutkunları için en ideal kanal olduğunu söyleyebiliriz.

Karnaval

Aynı web adresi altında 35 farklı tarzda radyoyu dinleme imkanı sunan Karnaval en başarılı radyo dinleme siteleri arasında yer alıyor. Pek çok seçenek sunan web sitesinde farklı farklı popüler radyo kanallarını yayınlayan Karnaval sayesinde dilediğiniz gibi müzik dinleyebilir, modunuza göre kanal seçebilirsiniz. Üstelik tek yapmanız gereken şey, karnavalım sitesindeki seçenekleri değerlendirmek olacak. İsterseniz akıllı cihazlarınıza Karnaval mobil uygulamalarını da indirebilirsiniz. Süper FM, Joy FM, Metro FM, Virgin Radio, JoyTürk ve diğer radyoları bu siteden dinleyebilirsiniz.

Türk Rap FM

Hip-Hop müzikten türeyen bir akım olan Rap müzik, Türk dinleyicinin de yoğun olarak tercih ettiği bir müzik türü olarak öne çıkıyor. Türkçe sözlü rap parçaların giderek daha da popüler olduğu müzik dünyasında, bu tarza dair tercihlerle yayın yapan çok fazla radyo bulunmadığının altını çizmek gerekiyor.

Bu boşlukta Türk Rap FM hem eski parçalara hem de yeni çıkan şarkılara yer vererek dinleyicisine güzel bir alternatif sunuyor. Türk Rap FM’i internet sitesinden online olarak takip etmeniz mümkün.

Power Türk Dinle

Türkçe şarkı tutkunuysanız güncel ve popüler Türk şarkılarının sürekli yer aldığı Power Türk’ü hemen yukarıdaki bağlantıdan dinlemeye başlayabilirsiniz. En iyi Türk şarkılarını en iyi Türk kanalı Power Türk üzerinden dinleyebilirsiniz.

Powerapp

Türkiye’nin popüler radyo dinleme sitelerinden biri olan Powerapp çok sayıda radyo barındıran canlı radyo dinleme sitelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Power FM’in çeşitli kategorilerde yayın yapan 18 farklı radyosuna yer veren platform Türkçe, Pop, Yabancı, Deep, Lounge gibi seçenekler sunuyor. Hemen tıkla sitesine ve radyo dinle Powertürk gibi pek çok radyo kanalı bu adres altında yayında. 

Süper FM Online Radyo Dinle

Süper FM üzerinden yapılan programların online olarak yayınlandığı bu web sitesi hem haber içerikleri hem de zengin yayın akışıyla oldukça popüler. Türkiye’nin ulusal yayın yapan ilk radyo kanalı olan Süper FM pop müzik yayını konusunda her zaman iddialı bir radyo. Çeşitli radyo programları ve eğlenceli içerikler sunan Süper FM, Karnaval Media Group bünyesinde bulunuyor ve hem frekans üzerinden hem de internet sitesi üzerinden canlı olarak dinlenme şansına sahip.

Radyo Eksen

Alternatif müziğin en bilinen adreslerinden biri olan Radyo Eksen 20 yıllık yayın hayatına internet sitesi üzerinden de devam ediyor. Hem karasal hem de internet sitesi üzerinden online yayın yapan radyo kanalı alternatif isimlerin hemen hepsini bir arada dinleyebileceğiniz oldukça başarılı bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Radyo Eksen herhangi bir uygulama desteği kullanmıyor ve yayınlarını internet sitesi üzerinden canlı olarak paylaşıyor. 

Açık Radyo

1995 yılından beri yayın hayatında yer alan Açık Radyo hem online hem de radyo frekansı üzerinden yayın yapıyor. Her türden müziğe kapı açan Açık Radyo yerli, yabancı, klasik veya pop gibi pek çok alternatifi seyircisine taşırken değişik konseptli radyo programlarıyla da dinleyicisinde bağlılık yaratıyor. Müzisyen kimliği olan pek çok programcının yayın yaptığı Açık Radyo üzerinden radyo dinlemek için internet sitesine girmeniz yeterli olacak.

Kral FM

Kral Müzik tarafından yayın yapan Kral FM hem karasal hem de online olarak dinlenebilen bir radyo istasyonu. Kral TV ve Kral POP TV televizyon yayınları ile Kral FM ve Kral FM Pop radyo yayınlarını dinleyebileceğiniz internet sitesi sayesinde dilediğiniz anda ve dilediğiniz yerde Kral FM yayınlarına ulaşmanız mümkün. 

Standart FM

Gün içinde müzik yayını yapan, akşam ve gece saatlerinde de çeşitli programcıların çok beğenilen programlarına yer verilen Standart FM aynı zamanda alternatif müziğin de popüler adreslerinden biri olarak öne çıkıyor. FM yayını yapan bir internet radyosu olan Standart FM sadece internet üzerinden dinlenebiliyor. Karasal bir yayın yapmayan radyo son derece kolay kullanılan internet sitesi üzerinden dinleyicisine hizmet veriyor. Yapmanız gereken tek şey siteye girmek ve Play butonuna tıklamak…

Slow Türk 

Slow Türk radyo akışını dinlemek için sadece radyo frekansını takip etmeniz gerekmiyor.

Karasal yayının yanı sıra online radyo yayını da yapan kanala internet sitesi üzerinden rahatlıkla ulaşıp akışı takip etmeniz mümkün.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz