En İyi 8 Kore Dizisi Tavsiyesi

Bir Aşk Hikayesi, Beni Affet, Kocamın Ailesi, Güneşi Beklerken, Kiraz Mevsimi ve de Mucize Doktor… Bu gibi beğenilen dizilerin orijinal Kore dizilerinden uyarlandığının yayılmasının ardından ülkemizde Kore dizilerine olan ilgi giderek artıyor.

Kore sinema ve dizilerine uzun süredir ilgi gösteren belli bir izleyici kitlesi ilgisini her zaman koruyor. Bu izleyicilerin yanı sıra Türk versiyonuyla beğenilen Kore orijinli dizilerin de varlığı sayesinde Uzak Doğu kültürüne ait dizilere olan genel ilgi çığ gibi büyüyor. 

En Çok İzlenen Kore Dizileri

Türkçe altyazılı komedi Kore dizileri ve drama Kore dizileri Türk izleyicinin en çok tercih ettiği kategoriler olarak öne çıkarken Kore aşk dizileri de bir hayli fazla seyircinin tercihi oluyor.

Favori Kore dizilerinden oluşan tavsiye listemizde dizilerin oyuncu kadrosu, yapım yılı, IMDb puanı gibi ayrıntıları görebilirsiniz. Ayrıca konu hakkında bilgi alabilir ve dizilerin ilgi çekici fragmanlarına göz atarak kendi izleme listenizi oluşturmak için ayrıntılı bir şekilde fikir sahibi olabilirsiniz. 

Stranger

 • Oyuncular: Seung-woo Cho, Doona Bae, Joon-hyuk Lee
 • IMDb Puanı: 8.6

Stranger konu: 2017’den beri yayınlanmakta olan dizinin orijinal adı Bimilui Soop. İnsani duyguların bir kısmını geçirdiği bir operasyon nedeniyle yitirmiş olan savcıyla oldukça zeki ve cesur bir kadın detektifi bir araya getiren dizi seyirciden büyük ilgi görüyor. Her bölümünde yüksek aksiyon dozuyla izleyiciyi ekrana bağlayan dizi siyaset, suç ve dram kategorilerinde değerlendiriliyor.

Emergency Couple

 • Oyuncular: Ji-Hyo Song, Choi Jin-Hyuk, Pil-mo Lee
 • IMDb Puanı: 7.4

Emergency Couple konu: Eğer ilgi çekici bir konu ve mini bir dizi arayışınız varsa 2014 yapımı bu diziyi mutlaka gözden geçirmenizi öneriyoruz. Hem komedi hem dram ögeleriyle zenginleşen dizini sevgiliyken evlenen ve ardından ayrılan bir çiftin aşkla ilgili deneyimlerini ekrana taşıyor. Hayat ve aşkla ilgili bakış açınızı değiştirebilecek dizinin orijinal adı Eunggeubnamnyeo.

The Lady of Dignity

 • Oyuncular: Hee-seon Kim, Seon-a Kim, Sang-Hoon Jung
 • IMDb Puanı: 7.6

The Lady of Dignity konu: 2017 yılında yapılmış 1 sezonu bulunan dizinin orijinal adı Poomwiitneun Geunyeo. Aşk ve dram kategorisindeki başarılı dizi zengin bir adamla evlenen Woo A-jin’in hayatının alt üst olmasını ekranlara taşıyor. Ekonomik koşulları birden değişen ailede hem maddi sıkıntılarla mücadele edip hem de kocası tarafından aldatılmasının üzüntüsüyle baş başa kalacak olan genç kadın ekseninde gelişen dizi olaya bir de cinayet girmesiyle oldukça gizemli bir yöne doğru ilerler.

Misty

 • Oyuncular: Nam-ju Kim, Jin-hee Ji, Hye-jin Jeon
 • IMDb Puanı: 8.2

Misty konu: Miseuti orijinal adıyla 2018 yılından beri seyirciyle buluşan Kore dizisi ilişkileri oldukça soğumuş olan evli bir çiftin hayatını konu alıyor. Dizinin kadın karakteri bir cinayetin zanlısı olarak suçlandığında onu savunmak için avukat olan kocası kolları sıvar. Hırs, intikam, tutku gibi duyguların yüksek dozda işlendiği dizide öldürülen kişinin kimliğinin kadının eski sevgilisi olması önemli ayrıntıların başında geliyor. İyi oyunculuk arayışında olan okuyucularımız için doğru bir seçim olacağını düşünüyoruz.

Good Doctor

 • Oyuncular: Joo Won, Chae-Won Moon, Sang-uk Joo
 • IMDb Puanı: 8.1

Good Doctor konu: 2013 yapımı Good Doctor oldukça başarılı bir drama. Ülkemizde Mucize Doktor adında çok beğenilen bir uyarlaması yapılan dizi otizmi olan bir gencin başarılı bir cerrah olmasını konu alıyor. Pek çok insandan daha başarılı bir cerrah olan kahramanımız insan ilişkileri ve toplum yaşamı konusunda kendisini geliştirmeyi başarabilecek mi izleyip görmenizi öneriyoruz.

Tell Me What You Saw

 • Oyuncular: Hyuk Jang, Choi Sooyoung, Seo-Yeon Jin
 • IMDb Puanı: 7.6

Tell Me What You Saw konu: İlk sezonu 2020 senesinde yayınlanan 16 bölümlük dizi gerilim türünde Kore dizileri arasında yer alan en başarılı örnek olarak adlandırılıyor. Seri bir katilin peşinden giden ekibin hayatlarını ortaya koyarak bu katili yakalamak için büyük bir mücadele verişini konu alan dizi büyük ilgi görüyor.

When The Devil Calls Your Name

 • Oyuncular: Kyung-ho Jung, Sung-woong Park, Seol Lee
 • IMDb Puanı: 7.9

When The Devil Calls Your Name konu: 2019 senesinde izleyiciyle buluşan ve orijinal adı Agmaga Neoui Ileum-eul Buleul Ttae olan dizi hırslı bir bestecinin yıllar önce ruhunu şeytana satmasını konu alıyor. Bir grubun bestecisi olan kahramanımız başarıyı elde edebilmek için şeytanla 10 yıllık bir anlaşma yaparak ruhunu satmıştır ve sürenin bitmesine kısa bir süre kalmıştır. Sahip olduğu başarıyı, bir başka müzisyenin yeteneğini çalarak elde ettiğini öğrendiğinde hatasını derinden hisseden adam şeytanı yenmek için bütün gücüyle savaşmaya hazır olduğunu düşünmektedir.

Rebel: Thief Who Stole the People

 • Oyuncular: Ye-June Kim, Sang-Jung Kim, Hee-seop Sim
 • IMDb Puanı: 8.2

Rebel: Thief Who Stole the People konu: Yeok-Jeok: Baek-Seong-eul Hom-Chin Do-Jeok orijinal adıyla 2017 senesinde yayınlanan Kore dizisi acımasız bir kral olan Yeonsan’ın karşısına çıkan ilk devrimci Hong Gil-Dong’un hayat hikâyesini anlatıyor. Gil’in daha çocuk olduğu yıllarda köle olan babası çocuğun içindeki gücü görerek bunu kontrol etmek istese de başarılı olamaz. Çünkü haksızlık küçük çocuğun en tahammül edemediği şeydir. Annesinin ölümüyle hayatları değişen baba oğulun sınıflar ayrımına karşı verdiği mücadeleyi ekrana taşıyan dizinin çok sayıda izleyicisi bulunuyor. Özellikle dönem ve drama kategorisindeki dizileri seviyorsanız kaçırmayın diyerek yazımızı sonlandırıyoruz.

Diğer tavsiyelerimiz de ilginizi çekebilir:

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yapın