Genç ve sağlıklı bir vücut için kolajen proteini en önemli etkenler arasında yer alıyor. Vücudumuzda zamanla azalan kolajen proteini cilt yaşlanmasına ve eklem ağrılarına sebebiyet verebiliyor. Bunun için doktor kontrolünde takviye edici gıdalar kullanarak bu problemlerin önüne geçilebiliyor. Vücutta kolajen sentezini arttıran bu takviye edici gıdalar günlük düzenli şekilde kullanılması gerekiyor. Bu sebeple hazırladığımız bu içeriğimiz en iyi Kolajen takviyelerinden oluşuyor.

SıraModelFormSYblog Puanı
1Voonka Multi CollagenToz10/9.9
2Collagen Forte PremiumHap10/9.8
3Solgar Hyaluronic AcidTablet10/9.7
4DynavitHap10/9.6
5SelfitHap10/9.5
6DAY2DAYToz10/9.4
7Suda CollagenToz10/9.7
8Matriks CC IITablet10/9.8
9Nutraxin CollagenToz10/9.5
10BMO Nutrition PureToz10/9.7
Kolajen Tavsiye Listesi

2023 Yılı İçin En İyi 10 Kolajen Tavsiyesi

Vücudumuzun bütünlüğünü sağlayan kolajen proteini; kas, cilt ve saç için oldukça önemli etkiler sağlıyor. Bu sebeple hazırladığımız bu içeriğimiz en iyi kolajen takviyelerinden oluşuyor.

İşte vücut sağlığınız için en iyi kolajen markaları:

Voonka Multi Collagen Powder Vitamin C

Voonka Multi Collagen Powder, tip1,2,3 kolajenleri içerdiğinden ve C vitamini barındırdığından en çok satılan kolajen markası. C vitaminli olmasından dolayı bağışıklığı da kuvvetlendiren Voonka, artı olarak vücudun kendi kolajenini üretmesini sağlıyor.

Tip1, 2, 3 Kolajen İçermesiTadı
C Vitamini İçermesi
Hidrolize Kolajen Olması

Ürün Detayı

Tip1, tip2 ve tip3 kolajenlerini içeren Voonka Multi Collagen Powder Vitamin C, toz formunda olduğundan kolaylıkla istenilen ürünlerle kullanılabiliyor. İçerdiği C vitamini sayesinde vücudun kendi kolajenini üretmesine yardımcı olmasının yanı sıra bağışıklığı güçlendiren ürün, bir haftalık kullanım sonucunda eklem ağrılarını yok ederken cildi daha aydınlık ve pürüzsüz gösteriyor. Aromasız olan bu ürün, kolayca emilim gösteren hidrolize kolajen içeriyor.

Hacim300gr
FormToz
AromasıAromasız
Üretim MaddesiSığır Kolajeni
Ekstra vitaminlerVar

Kullanıcı Yorumları

👤 Murat Y** ”Çok iyi bir ürün. Kullanmanızı öneririm. 50 yaşını geçmiş biriyseniz siz farkında olmasanız da, kullanılması gerekli. Yalnız şunu eklemem gerekiyor. Üç ay kullandıktan sonra üç ay kullanılması gerekiyor. Sürekli değil.”

👤 Y* Ö**** ”Ürün güzel 1,2,3 tipinin de bir arada olması daha güzel.”


Collagen Forte Premium 5 Tip Kolajen

Tip 1, 2, 3, 5 ve 10 kolajenlerini içeren Collagen Forte Premium, aynı zamanda C vitamini çinko ve selenyum barındırıyor. Bu sayede ürün vücudun ihtiyacı olan vitamin ve proteinleri aynı anda sağlıyor.

5 Tip Kolajen İçermesiKokusu
C Vitamini İçermesi
Çinko İçermesi

Ürün Detayı

Hap şeklinde kullanılan Collagen Forte Premium, içeriğinde tip1, tip2, tip3, tip5, tip10 türünden kolajenleri barındırıyor. Ayrıca içerisinde barındırdığı çinko, C vitamini ve selenyum ile vücudun ihtiyacı olan vitaminleri veren bu ürün, düzenli kullanımda daha genç hissetmenizi sağlıyor. Hap formunda olmasından dolayı zorlanmadan kullanmanıza yardım eden bu ürün, saç dökülmesini durdurarak daha sağlıklı uzamasını sağlıyor.

Hacim1300mg x 90
FormHap
AromasıAromasız
Üretim MaddesiSığır Kolajeni
Ekstra vitaminlerVar

Kullanıcı Yorumları

👤 N* Y** ”Yeni içiyorum bir hafta bitti tekrar alacağım saç dökülmesi durdu.”

👤 S* Y* ”Çok çok iyi bir ürün.”


Solgar Hyaluronic Acid

İçerisinde hiçbir şekilde yapay aroma ve tatlandırıcı içermeyen Solgar, içerdiği hyaluronik asit sayesinde ciltte ve eklemlerde oluşan bağ dokusunun esnek olmasını sağlıyor.

Tip 2 Kolajen İçermesiHapın Boyutu
C Vitamini İçermesi
Hyaluronik Asit İçermesi

Ürün Detayı

Tablet formunda bulunan hyaluronik asit içeren Solgar, bağ dokularının onarılmasını ve esnek olmasını sağlıyor. Aynı zamanda tip 2 kolajen, C vitamini ve sülfat barındıran bu ürün, vücudun ihtiyacı olan vitaminleri sunuyor. Tablet formda olmasından dolayı kolay kullanım imkanı sunan bu ürün, yapay aroma ve tatlandırıcı içermiyor. Ürün, içinde barındırdığı C vitamini sayesinde bağışıklığı desteklerken aynı zamanda vücudun kendi kolajenini üretmeye yardım ediyor.

Hacim120mg x 30
FormHap
AromasıAromasız
Üretim MaddesiSığır Kolajeni
Ekstra vitaminlerVar

Kullanıcı Yorumları

👤 Doğuş Çağan O*** ”Profesyonel koşucuyum bu yüzden her gün 10-15 km civarı antrenman yapıyorum. Dizlerimde ağrılar oluyordu ve uzun araştırmalar sonucunda bu ürünü Solgar Glucosamine Chondroitin Complex ile birlikte kullanmaya başladım. Kısa sürede ağrılarım geçti ve eklemlerim güçlendi. İçerik olarak piyasanın en iyisi. Bir yıldızı ise hapların boyutu çok iri olduğu için kırdım. Ortalama bir insanın serçe parmağının en üst boğumu kadar ebatları.”

👤 M*** K*** ”Ürünü 61 yaşındaki annemin geçmeyen diz ve eklem ağrıları için aldım. 1 hafta içinde etkisini gösterdi ağrıdan eser kalmadı. 1 aylık kullanımdan sonra artık hareket ederken zorlanmıyor.”


Dynavit Collagen & Hyaluronic Acid

Nar çekirdeği yağı içeren Dynavit, bu sayede ciltte antioksidan koruma sağlamaya yardım ediyor. Sadece cildi güzelleştirmekle kalmayan bu ürün, eklem ve vücut sağlığını önemli ölçüde etkiliyor.

Resveratol İçermesiKokusu
Nar Çekirdeği Yağı İçermesi
Hyaluronik Asit İçermesi

Ürün Detayı

Hyaluronik asit, resveratol ve nar çiçeği yağı içeren Dynavit, güçlü formülü sayesinde hasar gören cilt dokularını içeriden onardığı için hızlı bir şekilde cildin kendisini toparlamasını sağlıyor. Tablet formunda olduğundan kolayca tüketilen bu ürün, düzenli kullanımda kıkırdakları onarırken aynı zamanda kemiklerin daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Bu sayede vücut daha sağlam ve enerjik hale geliyor.

Hacim30 tablet
FormHap
AromasıAromasız
Üretim MaddesiSığır Kolajeni
Ekstra vitaminlerVar

Kullanıcı Yorumları

👤 G*** Ş** ”Eşim kullanıyor. İlk ay çok memnun kaldı cildinden, saçlarından. Dolayısıyla ikinciyi sipariş verdik. Güvenilir satıcı olduğu için tercihimiz supplementler oldu. Teşekkürler.”

👤 D*** Y*** ”Daha önce pek çok meşhur firmanın kolajenini kullandım. Ancak bu bileşim hem cildimde hem ağrılarımda çok olumlu bir fark yarattı. Tavsiye ederim.”


Selfit Collagen & Hyaluronic Acid

Balık kolajeni vücutta kendiliğinden üretilen peptitlere yakın olduğu için Selfit oldukça fazla tercih ediliyor. İçerisinde hyaluronik asit ve C vitamini de barındıran bu ürün, cilt yaşlanması ve eklem ağrılarını ilk kullanımdan itibaren hafifletiyor.

C vitaminiKokusu
Balık Kolejeni İçermesi
Hyaluronik Asit İçermesi

Ürün Detayı

Tablet formu sayesinde kolayca kullanılabilen Selfit, Eczacıbaşı tarafından üretiliyor. İçerisinde barındırdığı tip 2 balık kolajeni sayesinde vücudun sağlıklı olmasını sağlayan bu ürün, aynı zamanda hyaluronik asit ve C vitamini içeriyor. 1 tablette 750 mg hidrolize kolajen, 47,87 mg hidrolize elastin, 150 mg hyaluronik asit ve 100 mg C vitamini içeren Selfit, cildin daha güzel görünmesini sağlarken aynı zamanda eklem ağrılarını dindiriyor. Tüm bunların yanı sıra koruyucu ve renklendirici içermeyen bu ürün, 11 yaş ve üzeri için günde bir kere kullanılabiliyor.

Hacim30 tablet
FormHap
AromasıAromasız
Üretim MaddesiBalık Kolajeni
Ekstra vitaminlerVar

Kullanıcı Yorumları

👤 K** K** ”Sağ kolumun dirseğinde araba kullanmaktan ötürü ağrı vardı. Tek hap geçirdi. Tebrikler Eczacıbaşı…”

👤 Ö*** A*** ”Eczacıbaşı kalitesine güvenerek sipariş verdim. Kolajeni 3 gündür kullanıyorum. Daha 1. gün sanki hemen cildim parladı, gerildi. Umarım saç dökülmesine ve kemik ağrılarına da iyi gelir. Ayrıca gönderdiğiniz ufak hediye için de teşekkür ederim.”


DAY2DAY Collagen All Body

Sığır kolajeninden üretilen tip 1, 2, 3 peptitleri dışında 6 farklı vitamin ve mineral barındıran DAY2DAY2; glutatyon, hyaluronik asit, C vitamini, D3 vitamini, K vitamini, L- Karnitini, L-Arjinini ve çinko içeriyor.

C vitaminiD, K ve C Vitamini İçermesiTadı
Çinko İçermesi
Hyaluronik Asit İçermesi

Ürün Detayı

Toz formunda olan DAY2DAY, bu sayede istenilen ürünle karıştırılarak içilebiliyor. İçerisinde çok çeşitli vitamin ve mineral barındıran bu ürün, sığır kaynaklı tip1, 2, 3 kolajeni bulunduruyor. Molekül ağırlığı 2000 dalton olan bu ürünün içinde barındırdığı K ve D vitamini sayesinde kemiklerin daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Aynı zamanda C vitamini içeriği ile bağışıklığı ve vücudun kendi kolajenini üretmesini destekleyen ürün, diğer vitamin ve mineraller sayesinde kişinin kendisini daha dinç hissetmesini sağlıyor.

Hacim300 gr
FormToz
AromasıVanilya
Üretim MaddesiSığır Kolajeni
Ekstra vitaminlerVar

Kullanıcı Yorumları

👤 Ö* Ö** ”Daha önceden de başka bir markanın kolajenini kullanmıştım ama bu çok çok iyi kullanmaya başlayalı 1 hafta oldu yüzüm ışıldamaya başladı çok iyi ürün 1 günde elime ulaştı beklediğimden hızlı geldi.”

👤 G*** A**** ”Harika bir ürün. Doktorumun önerisiyle 3. Kutuyu aldım. 3 ay kullan 3 ay ara ver dedi doktorum.”


Suda Collagen + Probiotic

Ananas aroması sayesinde kolayca tüketilebilen Suda Collagen, toz formda olduğundan dolayı istenilen ürünle karıştırılarak kullanılabiliyor. Ayrıca içerisinde probiyotik barındıran bu kolajen, bağışıklık sistemini önemli ölçüde etkiliyor.

Karpuz AromasıKokusu
Çinko İçermesi
Hyaluronik Asit İçermesi

Ürün Detayı

Toz formunda bulunan Suda Collagen Probiotic, ananas aromalı olduğundan kolayca kullanılabiliyor. İçerisinde biotin, hyarulonik asit ve Q10 barındıran ürün, cildi ilk kullanımdan itibaren onararak daha sağlıklı ve pürüzsüz görünmesi için çalışıyor. Tek marifeti cildi onarmak olmayan bu ürün, düzenli kullanımda eklem ve kas ağrılarını dindirerek daha enerjik olmanızı sağlıyor. Toz formda olan bu ürün, istenilen bir başka ürünle rahatlıkla kullanılıyor. Ayrıca içerdiği probiyotik sayesinde bağışıklık sistemini destekleyen bu kolajen, hastalıklara daha az yakalanmayı sağlıyor.

Hacim300 gr
FormToz
AromasıAnanas
Üretim MaddesiSığır Kolajeni
Ekstra vitaminlerVar

Kullanıcı Yorumları

👤 N*** Y** ”2.kutum. Arada başka marka kullandım 1 kutu ama içimi bu kadar rahat değildi. Şeker tüketmeyen biri olarak başta oldukça tatlı geldi ama alıştım. Tırnaklarım daha sert, yaklaşık 8 kg verdim kısa sürede ama herhangi bir deformasyon yaşamadım. Kesinlikle bunda etkisi var.”

👤 D** G* ”Denediğim ürünler arasında en kısa sürede etkisini hissettiğim, devamlı kullanmaya geçtiğim kolajen. Ayrıca içimi keyifli tavsiye ederim.”


Matriks CC II

Eklem sıvılarında azalma olduğu için ağrı çekenlere özel üretilen Matriks CC II, vücudun yavaş ürettiği kolajeni takviye olarak sağladığından sorunu ortadan kaldırıyor.

Ağrıları GidermesiKokusu
Koruyucu ve Renklendirici İçermemesi
Tablet Formu

Ürün Detayı

Kapsül formunda olan Matriks CC II, eklemlerde azalan sıvıyı kolajen ile doldurarak ağrıların giderilmesine yardım ediyor. Tip 2 kolajen içeren bu ürün, metil sülfonil metan ve akgünlük ekstraktı barındırıyor. Düzenli kullanımda kronikleşen ağrıları dindiren bu ürün, kullanıcılar tarafından övgüyle bahsediliyor. Ayrıca bu ürün hiçbir şekilde koruyucu veya renklendirici içermediğinden doktorlar tarafından oldukça fazla tavsiye ediliyor.

Hacim30 Kapsül
FormTablet
AromasıYok
Üretim MaddesiSığır Kolajeni
Ekstra vitaminlerVar

Kullanıcı Yorumları

👤 A*** G*** ”47 yaşındayım yaklaşık üç yıl önce kıkırdak erimesi tanısı aldım. 6 aydır düzenli sabah aç karnına alıyorum. İlaçtan önce her iki dizimin ağrısından geceleri uyuyamıyordum ve yürüyüş yapamıyordum. Ağrım yok denecek kadar az çok memnunum.”

👤 M** K** ”Diz ağrılarım için almıştım. Kullandığım zaman iyi oldu. En az 6 ay kullanmak gerekirmiş. Daha sonra kullanmadığım için hafif ağrı kaldı. Batmaları azaldı.”


Nutraxin Collagen

İçerisinde kolajen dışında biotin ve E vitamini de barındıran Nutraxin, bu sayede hem cildin hem de saçların ihtiyacı olan değerleri sağlayarak daha sağlıklı olmalarına yardım ediyor.

E vitamini İçermesiKokusu
Biotin İçermesi
Hyaluronik Asit

Ürün Detayı

Ananas aroması sayesinde kolayca içilebilen Nutraxin Gold Quality, sığır kolajeninden üretiliyor. İçerdiği Q10 ve hyaluronik asit ile cilde içerden bakım sağlayarak hasar gören dokuları onaran bu ürün, biotin ve C vitamini sayesinde cildi korurken aynı zamanda vücudun kendi kolajenini üretmesine katkı sağlıyor. Düzenli kullanıldığında cilt üzerinde olağanüstü etkiler yaratan ürün, daha enerjik olmanıza da yardım ediyor. 11 gramlık paketlerde bulunan bu ürün istenilen her yere taşınarak rahat kullanım sağlıyor.

Hacim10gr
FormToz
AromasıÇilek
Üretim MaddesiSığır Kolajeni
Ekstra vitaminlerVar

Kullanıcı Yorumları

👤 B** O** ”Kaç defa aldım hatırlamıyorum. Bittikçe yenisini aldığım, çok memnun kaldığım bir ürün. D vitamini hediyesi sürekli gönderiliyor. Bunun için de ayrıca teşekkür ederim.”

👤 A** Ö** ”Çok memnunum günlük enerji kaynağım.”


BMO Nutrition Pure Collagen Peptides

Tatlandırıcı ve renklendirici içermediğinden kullanım açısından zor olmasına rağmen etkileri sebebiyle en çok satılan BMO, sığır kolejeninden üretilen helal sertifikasına sahip bir üründür.

Hızlı Etki SağlamasıTadı
Şeker ve Gluten İçermemesi
Tip 1 ve 2 Kolajen İçermesi

Ürün Detayı

Cilt, saç, tırnak ve eklem için kullanıma uygun olan BMO Nutrition Pure Collagen Peptides; tatlandırıcı, renklendirici, koruyucu ve kimyasal madde içermiyor. Bundan dolayı kullanıcılar tarafından zor kullanıma sahip olsa da etkileri sebebi ile en çok satılan kolajen markaları arasında yer alıyor. Sığır kolajeninden üretilen ürün, düzenli kullanım sonucunda geçmeyen eklem ağrılarını giderirken cilt ve saç sağlığını olumlu yönde etkiliyor. Bu sayede başka takviye edici gıda kullanmanıza gerek kalmıyor.

Hacim10.000mg
FormToz
AromasıAromasız
Üretim MaddesiSığır Kolajeni
Ekstra vitaminlerVar

Kullanıcı Yorumları

👤 E*** C** ”Tahmin ettiğimden daha başarılı.. Eklem ağrılarıma gerçekten çok iyi geldi. Bu sipariş verdiğim 3. Kutu… her kutu bitiminde bir süre ara vermiştim. Kullanmadığım süre zarfında cildim tekrar bozuldu. Eklemlerim tekrar sızlamaya başladı. Aynaya baktığımda yaşlanıyor muyum yoksa psikolojisine girdim. Arayı daha fazla uzatmadan 3.kutuyu sipariş verdim. Gerçekten inanılmaz faydasını gördüm. Kaliteli bir takviye… Kullandığım sürece yüzüm tek renk ve bebek gibi… Artık 20 li yaşlarda olmamak da maalesef sinir bozucu.”

👤 M*** B** ”47 yaşındayım. 2. kutumu bitirmek üzereyim. Yıllardır dökülen saçlarımın dökülmesi durdu. Cildim daha nemli ve gerginleşti. Diz ağrılarımın geçmesi de cabası… Çok çok memnunum.”


Sıkça Sorulan Sorular

Kimler kolajen kullanamaz?

Vücudumuzda kendiliğinden bulunan kolajen yaş almaya ve düzensiz beslenmeye bağlı olarak azalıyor. Bu durum cilt, saç ve iskelet sağlığımız açısından önem arz ediyor. Bu sebeple belli bir yaştan sonra mutlaka kullanılması gereken kolajen takviyeleri için herhangi bir yaş aralığı bulunmuyor. Asıl önemli nokta ise doktora danışılarak kişinin ihtiyacına yönelik takviye kullanılması gerekiyor. Kronik rahatsızlığı olan, hamile ve emziren kişilerin doktor kontrolünde kullanması vücut için risk oluşmasına engel oluyor.

Kolajen vitamin ne işe yarar?

Kolajen vücudumuzun bütünlüğünü oluşturan proteinlerin başında yer alıyor. Eksikliğinde cildimiz çabuk yaşlanırken eklem ağrıları dayanılamaz noktaya ulaşıyor. Bu sebeple uzmanlar belli bir yaştan sonra kolajen takviyesi kullanmanın gerekli olduğuna vurgu yapıyor. Kolajen takviyesi sayesinde cilt gençleşirken saç dökülmesi duruyor ve daha sağlıklı uzuyor. Aynı zamanda vücudumuzu ayakta tutan kemiklerimiz güçlenirken eklem ağrıları yok oluyor.

Kolajen kilo aldırır mı?

Şeker veya tatlandırıcı barındırmayan kolajen ürünleri vücudun ihtiyacı olan proteini sağlamaya yardım ettiği için kilo aldırmaya yönelik bulgu bulunmuyor. Kolajen vücudun işleyişini düzene koyduğundan tam aksine kilo verdirmeye yardım ediyor. Bu sebeple özellikle sporcular çok fazla kolajen takviyeleri kullanılıyor.

Kolajen alırken nelere dikkat etmeli?

Doğrudan ağız yoluyla tükettiğimiz bu ürünler, dikkat ederek ve içeriği detaylıca inceleyerek alınması gereken ürünlerin başında yer alıyor. Vücut tarafından kolajenin kolayca emilim sağlaması için düşük moleküllere sahip ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor. Tam tersine yüksek molekül tercih edildiğinde vücutta zor emiliyor ve etkileri ise yetersiz kalıyor. Bu sebeple 300 daltonun aşağısında bulunan kolajen takviyeleri daha sık tercih ediliyor.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz