Gerek profesyonel mutfaklarda gerekse evlerde hızlı ve lezzetli pişirme yapmak için en büyük yardımcıların başında düdüklü tencere adını alan buhar basınçlı tencere modelleri geliyor. İçine konulan gıda maddeleri, su buharının yarattığı basıncı kullanarak standart tencerelerden çok daha yüksek ısılarda pişiren düdüklü tencereler yemeklerin pişme süresini de ciddi oranda kısaltıyor. Bu sayede enerji tüketimini de kontrol altına almaya imkan sağlayan düdüklü tencereler günümüzde her evin mutfağında baş tacı ediliyor.

SıraModelKaplamaSYblog Puanı
1Emsan MontanaPaslanmaz Çelik10/9.4
2Fissler Vitaquick Blue PointPaslanmaz Çelik10/9.8
3Schafer SafeKrom Nikel Çelik10/9.5
4Karaca OrbitPaslanmaz Çelik10/9.6
5Jumbo ProcookÇelik10/9.1
6Korkmaz TurboÇelik10/9.6
7Hisar NeptünPaslanmaz Çelik10/9.3
8Emsan InnocookÇelik10/9.4
9Karaca Perfect GrayÇelik10/9
10Tefal Clipso Minut DuoTitanyum Kaplama10/9.8
11Emsan EfsanePaslanmaz Çelik10/9.6
12Manheim GermanıaPaslanmaz Çelik10/9.3
13Korkmaz A153-04 TessaPaslanmaz Çelik10/9.1
14Schafer ClassicPaslanmaz Çelik10/9.7
15Emsan BurcuPaslanmaz Çelik10/9.5
16Tefal P2530739Paslanmaz Çelik10/9.7
17Fissler BluepointPaslanmaz Çelik10/9.4
18Karaca VitolaPaslanmaz Çelik10/9
19Taç BengüPaslanmaz Çelik10/9.5
20Wmf Perfect PlusPaslanmaz Çelik10/9.8
Düdüklü Tencere Tavsiye Listesi

2022 Yılı İçin En İyi 20 Düdüklü Tencere Tavsiyesi

Her evde olması gereken düdüklü tencereler, farklı modelde ve markada bulunabildiği için seçim yapılması zor oluyor. Bu yazımız, kolayca seçebilmenize yardımcı olmak için en iyi düdüklü tencere marka ve modellerinin yanı sıra genel özelliklerine dair ayrıntılar içeriyor. Eğer yeni bir düdüklü tencere almayı planlıyorsanız rehberimize göz atmadan karar vermemenizi öneriyoruz.

İşte hızlı ve lezzetli pişirmeye yardımcı en iyi düdüklü tencere tavsiyeleri listemiz:

9.4
Esra ŞEN

Emsan Montana Düdüklü Tencere Seti

Artıları
 • Değişebilir kapak
 • Set Olması
 • Paslanmaz Çelik
 • Tüm Ocaklara Uyum
Eksileri
 • Saat Göstergesi
 • Tek Elle Açma/ Kapama

Değiştirilebilir Kapak Özelliği Bulunan Bir Ürün

4 ve 6 litreden oluşan set halinde satılan Emsan Montana, düdüklü ve normal tencere kapağıyla birlikte satılıyor. Bu sayede istenildiği zaman düdüklü veya normal tencere olabilen set, kullanım kolaylığı sağlarken mutfaklarda yer açıyor.

Ürün Detayı

Paslanmaz 18/10 çelikten üretilen Emsan Montana, indüksiyon dahil bütün ocaklarda kullanıma uygun. Enerji kapsül tabandan üretilen ürün, bu sayede tüm yüzeye eşit ısı vererek pişirme sağladığı gibi değiştirilebilir kapak özelliği ile hem düdüklü hem de normal tencere olabiliyor. Bu sayede mutfakta alan açarken aynı zamanda kullanım kolaylığı sağlıyor. 4-6 litre kapasiteye sahip olan bu düdüklü tencereler; sebze, et ve baklagilleri hızlı ve lezzetli pişiriyor. Yanmaz ve ısınmaz özelliği olan bakalit maddeden üretilen sapları sayesinde kolay tutuş sağlayan bu tencere, düdüklü kapağı haricinde kolayca bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Paslanmaz Çelik
Tutma Sapları:
Bakalit
Çelik Değeri:
18/10
Hacim:
4 – 6 L
Ocak Uyumu:
Tüm Ocaklar
Taban:
Enerji Kapsül Taban

Kullanıcı Yorumları

👤 D* Ç** ”İndirimleri takip edip iyi fiyata almıştım. Uzun zamandır kullanıyorum. Tek kapak ile iki adet düdüklü tencere olması çok kullanışlı oldu. Tencerelerin genişliği iyi, dar değil.”

👤 Y* E* ”Tencerelerden çok memnun kaldım, özellikle kullanma kılavuzundaki bilgileri çok faydalı buldum (tencere temizliği ile ilgili bölüm). Ayrıca iki tencerenin de aynı çapa sahip olması da ayrı bir avantaj. Düdüklü kapağıyla pişirdikten sonra tencere değiştirmeye gerek kalmıyor, cam kapağı kullanıyorum. Belirtilen teslim tarihinden daha önce geldi, güzel oldu. Fiyatına göre gayet güzel bir ürün.”

9.8
Esra ŞEN

Fissler Vitaquick Blue Point Düdüklü Tencere

Artıları
 • Güvenlik Sistemi
 • Zaman Göstergesi
 • Hacmi
Eksileri
 • Fiyat

Aşırı Isınmaya Karşı Güvenlik Sistemi Olan Bir Ürün

Çok basınçtan tehlikeli durumlar ortaya çıkarabilecek normal düdüklü tencerelere göre güvenlik sistemi bulunan Fissler Vitaquick, aşırı ısınmada lastiğini düşürerek fazla havayı tahliye edip olası patlamanın veya taşmanın önüne geçiyor.

Ürün Detayı

İki farklı seviyede pişirme özelliği olan Fissler Vitaquick, sebze ve balık gibi çabuk olan yiyecekler için farklı, et gibi sert ürünler için farklı ayar kullanıyor. Çelik malzemeden üretilen bu tencere, bütün ocaklarda rahatça kullanılabiliyor. Ayrıca yemeğin pişme süresini takip etmeye yarayan zamanlayıcı bulunan bu düdüklü tencere, kapaktaki mavi bölümün üzerinde bulunan beyaz halka sayesinde süreyi sunuyor. Bunların yası sıra aşırı ısınmaya bağlı olarak patlamayı engelleyen bu düdüklü tencere, fazla basınçta lastiği düşürerek tahliye sağladığından olası kazaların önüne geçiyor. Tencerenin içinde bulunan maksimum ve minimum litre seviyesi ile çıkarılabilir tutacağı sayesinde kolay kullanım sağlıyor. Çıkan tutacağı ve konik gövdesi kolayca temizlenebildiği gibi diğer tencere içlerine sığarak yer kaplamıyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Paslanmaz Çelik
Hacmi:
6 L
Tek Elle Açma Kapama:
Var
Ocak Uyumu:
Tüm Ocaklar

Kullanıcı Yorumları

👤 G** Y*** ”Patlamayan kaliteli hızlı pişiren güzel bir ürün düdüklü tencere korkusu olan ben için hele aşırı güzel indirimi beklemenizi öneririm.”

👤 M* M* ”Yoğun çalıştığım ve yemek yapmayı da pek sevmediğim için kısa sürede yemek yapabilmek işimi çok kolaylaştırdı. İçinde geniş bir kullanım kılavuzu var. Kullanımı gayet basit ve rahat. Düdüklü tencereler gibi insanı tedirgin de etmiyor. Zira daha önce bir tencere patlaması deneyimim var. Herkese tavsiye ederim.”


9.5
Esra ŞEN

Schafer Safe Çelik Saplı Düdüklü Tencere

Artıları
 • Set Olması
 • Krom Nikel Çelik
 • Kapsül Taban
Eksileri
 • Zamanlayıcı
 • Güvenlik Sistemi

Oldukça Sağlam Bir Ürün

Kulp ve tencere bölümü paslanmaz çelikten oluşan Schafer Safe, uzun yıllar kullanım için oldukça uygun. 4 ve 6 litrelik set halinde satılan ürün, uyumlu kapağı sayesinde hem tencere hem de düdüklü olabiliyor.

Ürün Detayı

Hızlı ve pratik yemek yapmayı sevenlerin hayatını kolaylaştıracak olan Schafer Safe, 4 ve 6 litrelik ikili set halinde satıldığı gibi uyumlu kapağı sayesinde hem tencere hem de düdüklü olabiliyor. Bu sayede farklı hacimlerde düdüklü ve tencereye sahip olamaya yardımcı eden bu ürün, 18/10 krom nikel paslanmaz çelikten üretiliyor. Kulpları da kendisi gibi paslanmaz çelik olan bu tencere, ergonomik yapısı sayesinde kolay kavranıyor. Kapsül tabanlı olan Shafer, indüksiyonlu ocaklar hariç bütün ocaklarda kullanılabiliyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Krom Nikel Çelik
Hacmi:
4-6 L
Taban:
Kapsül Taban

Kullanıcı Yorumları

👤 Ş* Ş** ”Ürün gerçekten çok güzel çeyizine aldım ama önce denemek istedim iki tencereyi de kullandım çok güzel pişirdi teşekkürler.”

👤 Z* E ”Gerçekten fiyatına göre kesinlikle alınacak ürün annem çok memnun kaldı. Hızlı teslimat içinde ayrıca çok çok teşekkürler ;))”


9.6
Esra ŞEN

Karaca Orbit Düdüklü Tencere Seti

Artıları
 • Hacim
 • Pişirme Programı
 • Emniyet Sistemi
Eksileri
 • Zaman Ayarı

Pişirme Programları Bulunan Ürün

Karaca Orbit’in farklı pişme süreleri bulunan yiyeceklere özel programlanan sistemi sayesinde ürünler ihtiyacı olduğu süre ve sıcaklıkta hazırlanıyor. Ayrıca bu ürün, değişebilen kapak sayesinde %70 tasarruf sağlıyor.

Ürün Detayı

Düdüklüde hızlıca yemek yapmayı sevenlerin ilgisini çekecek pişirme programı bulunan Karaca Orbit, yiyecekleri uygun süre ve sıcaklıkta hazırlıyor. Bu sayede ürünlerin lezzeti ve vitaminleri bozulmadan kolayca pişmiş oluyor. Ayrıca ikili set halinde satılan bu ürün, 4-6 L hacimli düdüklü kapakları değiştirilerek normal tencereye çevrilebildiğinden yemek piştikten sonra farklı kaba boşaltmanıza gerek kalmıyor. Düdüklü kullanımından korkanların seveceği bir başka özelliği ise emniyet sisteminin bulunması. Emniyet sistemi sayesinde içeride biriken basınç tahliye edilerek patlamalara karşı önlem alan bu düdüklü tencere, ergonomik hızlı kapama sistemi sayesinde güvenli kullanım sağlıyor. Özel yapılmış tabanı ile ısıyı eşit dağıtarak pişirme işlemi yapan bu tencere, indüksiyonlu ocaklarda dahil olmak üzere hepsinde kullanılabiliyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Paslanmaz Çelik
Hacim:
4-6 L
Taban:
İndüksiyon
Tek Elle Açma Kapama:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 L* V*** ”Çok güzel pişiriyor memnunum.”

👤 E*** Ö* ”Kızıma çeyiz olarak aldık, bayıldık.”

Artıları
 • 3 kademe
 • Bakalit malzeme
 • Seviye Göstergesi
Eksileri
 • Zaman göstergesi

3 Kademesi Bulunan Ürün

3 farklı kademesi bulunan Jumbo Procook’un, ilk kademesi hava boşaltım, ikinci kademesi sebze ve çabuk pişen diğer ürünler için, üçüncü kademesi ise et, sert ve sulu yiyeceklerin pişirilmesi için kullanılıyor.

Ürün Detayı

Oldukça geniş hacme sahip olan Jumbo Procook, kalabalık sofralara hızlıca yemek hazırlamayı kolaylaştırıyor. Ayrıca 3 farklı kademesi bulunan bu düdüklü tencere, birinci kademede hava boşaltım, ikincide sebze ve çabuk olan ürünler, üçüncüde ise et ve sert gibi yiyeceklerin lezzeti ve vitamini kaçmadan hazırlamaya yardım ediyor. Paslanmaz çelikten üretilen bu tencerenin kapak ve kulpları çizilmelere, ısıya karşı dayanıklı olan bakalit malzemeden üretildiği için kolayca el yakmadan tutulabiliyor. Kelepçeli ürünlere göre daha güvenli olan bu düdüklü tencere, içerisinde maksimum ve minimum seviye göstergeleri sayesinde fazla sıvıdan dolayı taşmalara engel oluyor.

Teknik Özellikleri

İç Kaplama Malzemesi: Çelik
Kulp ve Kapak Bölümü:
Bakalit
Hacim:
6 L

Kullanıcı Yorumları

👤 Y* T* ”Çok beğendim. Gerçekten çok kaliteli. Tenceresi büyük. Setlerin en büyük tencere boyundan da büyük gibi düşünebilirsiniz.”

👤 S* S** ”Çok memnunum, yemekleri hem hızlı hem de daha lezzetli pişirebiliyorum.”

Artıları
 • Makinede Yıkanabilir Kapak
 • Bakalit Malzeme
 • Hacmi
 • Polisajlanmış Yüzey
Eksileri
 • Kelepçe Kapak
 • Güvenlik Sistemi

Polisajlanmış Hijyenik Yüzeye Sahip Bir Ürün

Paslanmaz çelikten üretilen Korkmaz, polisajlanmış yüzeye sahip olduğundan daha hijyenik kullanım sağlıyor. Bu sayede düdüklü tencere her zaman daha parlak kalırken dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar kullanılıyor.

Ürün Detayı

Tencerelerinin her zaman parlak olmasına önem verenler için severek kullanacakları Korkmaz Turbo Düdüklü Tencere, dış yüzeyi polisajlandığından daha hijyenik bir kullanım sağlıyor. Ayrıca 7 litrelik geniş hacmi ile kalabalık sofralara kolayca ürün hazırlamaya yardım eden tencere, ergonomik bakalit kulpları sayesinde rahat tutuş sağlıyor. Korkmaz Turbo, çelik tabana sahip olduğundan çabuk ısınarak hızlıca yemek pişirmeye yardımcı olduğu gibi, kapağı da dahil komple makinede yıkanabiliyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Çelik
Kulplar:
Bakalit
Hacmi:
7 L

Kullanıcı Yorumları

👤V** K** ”Çok kaliteli, sınıfında en iyisi diyebilirim. 1 yıldır kullanıyoruz memnunuz.”

👤 E*** T* ”Saçma sapan uçuk kaçık şekilli tencereleri sevmiyorum. Düdüklü tencerenin mantığı basit ve net basıncı korusun patlamasın kaliteli olsun yeter. Bu ürün bunları karşılıyor.”

Artıları
 • Thermal Transtech Taban
 • Çift Kapak
 • Tek Elle Açma/ Kapama
Eksileri
 • Zaman Göstergesi

Gold Detaylı ve Şık Tasarımlı Bir Ürün

Isıya dayanıklı kapağı ve kulplarının gold renk olmasıyla oldukça dikkat çeken Hisar Neptün, mutfağa farklı hava katıyor. Ayrıca thermal transtech taban teknolojisi içeren bu ürün, ısı iletkenliğini arttırarak enerjiden tasarruf sağlıyor.

Ürün Detay

4- 7 litrelik hacme sahip olan bu set 4 parçadan oluşuyor. Her iki tencereye uyumlu cam kapağı sayesinde hem tencere hem de düdüklü olabilen Hisar Neptün, ürün tasarrufu yapmaya yardım ediyor. Taban kısmı özel thermal transtech teknolojiden üretilen tencere, bu sayede ısının iletkenliğini arttırarak daha hızlı pişirdiğinden enerji tasarrufu sağlıyor. Bütün ocaklarda kullanıma uygun olan ürün, gol detayı ve şık tasarımı ile mutfaklara farklı hava katıyor. Kapak kısmı tek elle kolayca açılabildiği gibi aşırı ısı durumunda güvenliği arttırarak fazla basıncı tahliye edebildiğinden korkmadan rahatça kullanım sağlıyor. Her parçası bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkanabilen bu tencere, temizlik için kolaylık sağlıyor.

Tüm bunların yanı sıra yanında verilen kitapçığı sayesinde düdüklü tencereyi ilk defa kullanacaklar için yemeklerin pişme sürelerinin olduğu liste ile kolayca yemek yapmaya yardım ediyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Paslanmaz Çelik
Hacmi:
4-7 L
Taban:
Thermal Transtech Teknolojisi
Tek Elle Açılıp Kapanma:
Var
Güvenlik Sistemi:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 M** G*** ”Normal düdüklü fiyatına Hisar kalitesinde 2’li set aldım. Fiyatı çok çok iyiydi bedava desem yalan olmaz, teşekkürler…”

👤 Turgut A ”Eşim aylardır kullanıyor ve çok memnun. Gerek pişirme açısından gerek se kapak çalışması açısından herhangi bir problem yok, gayet güzel. Takım olarak F/ P ürünü olarak tavsiye ederiz.”

9.4
Esra ŞEN

Emsan Innocook Düdüklü Tencere Seti

Artıları
 • Otomatik Kapak
 • Tek Elle Açma/ Kapama
 • Değişebilen Kapak
 • Tüm Ocaklara Uyum
Eksileri
 • Saat Göstergesi

Tam Otomatik Kapak Bulunan Bir Ürün

Tam otomatik kapak sayesinde kullanım kolaylığı sağlayan Emsan Innocook Düdüklü Tencere Seti, aynı zamanda güvenliği en üst seviyeye çıkartıyor. Bu sayede Emsan korkmadan yemek yapmaya yardım ediyor.

Ürün Detayı

İkili set olarak satılan Emsan Innocook, değişebilen kapakları sayesinde normal tencere olabiliyor. Emsan, iki farklı tencere sayesinde az kişiye yemek yaparken 4 litre, daha kalabalık masalar için 6,5 L olanını kullanma avantajı sunuyor. Ayrıca tam otomatik kapağa sahip olan bu tencere, tek elle kolayca açılabildiği gibi diğer düdüklülere oranla daha güvenilir olduğundan rahat kullanım sağlıyor. ısıya dayanıklı bakalit sapları ile kolay tutuş sağlayan bu tencere seti, her türlü ocakta kullanıma uygun olduğu gibi kolayca bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Çelik
Hacmi:
4-6,5 L
Tek Elle Açma/ Kapama:
Var
Otomatik Kapak:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 T** B*** ”Pratik şık bir tasarım ihtiyaca göre iki adet düdüklü tencere oluyor çok iyi kullanması da kolay.”

👤 D*** S** ”Ürünü yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum çok güzel çok memnunum Emsan kalitesi.”

9
Esra ŞEN

Karaca Perfect Gray Düdüklü Tencere Seti

Artıları
 • Değişebilen Kapak
 • Renk Seçeneği
 • Pişirme Programı
 • Otomatik Kapak
Eksileri
 • Gösterge

İki Farklı Renk Seçeneği Bulunuyor

Mutfakta canlılık sevenlere pembe, sadelikten yana olanlar için ise siyah renk seçeneği sunan Karaca, şık ve ergonomik tasarımı ile özellikle çeyizlerin vazgeçilmez ürünleri arasında yerini alıyor.

Ürün Detayı

İkili set halinde satılan Karaca Perfect Gray, hem tencere hem düdüklü olma özelliği sayesinde çeyizlerin vazgeçilmez ürünleri arasında bulunuyor. Otomatik kapağı sayesinde kolayca açıp kapanabilen bu tencere, emniyet sistemi sayesinde kazalara sebebiyet vermiyor. Pişirme programı bulunan bu tencere, ayarlamanıza göre ürünün ihtiyacı olan ısıyı vererek tadını ve vitaminini kaçırmadan pratik şekilde hazırlıyor. Geliştirilmiş tabanı sayesinde ısıyı eşit derece yayan bu tencere, aynı zamanda indüksiyonlu ocaklarda kullanılabiliyor. Herhangi parçasına zarar geldiğinde yedek parçasını kolayca bulabileceğiniz bu tencere seti, bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Çelik
Hacim:
4-6 L
Tencere Ebatı:
50 cm

Kullanıcı Yorumları

👤 Çağrı K** ”Ürünü alalı 1 ay oldu denemeden yorum yapmak istemedim. Fakat 7 dakikada bamya pişirince Ürünün iyi olduğuna kanaat getirdim ve puanlamayı 5 üzerinden 5 yaptım.”

👤 N*** C*** ”Çok kullanışlı ve kaliteli kapağın iki tencereye de olması Çok iyi düşünülmüş bir şey yemek miktarına göre seçim yapabilmek mümkün oluyor. Alacak olanlara tavsiye ederim.”

9.8
Esra ŞEN

Tefal Clipso Minut Duo Düdüklü Tencere

Artıları
 • Basınç Göstergesi
 • 5 Güvenlik Sistemi
 • Yapışmayan Kaplama
Eksileri
 • Bulaşık Makinesinde Yıkanma

Yapışma Yapmayan Özel Kaplamalı Ürün

Özel titanyum iç kaplaması sayesinde yemeğin tencereye yapışmasına engel olan Tefal Clipso Minut Dou, 5 farklı güvenlik sistemi sayesinde diğer düdüklü tencerelere göre kazalara karşı 5 kat daha korunaklı.

Ürün Detayı

İç kaplaması titanyum malzemeden olan Tefal Clipso Minut Dou, yemeğin tencereye yapışmasını engellediği gibi tencerenin daha uzun süre kullanılmasına yardım ediyor. Yemeklerin vitaminlerini %80 koruduğu gözlemlenen bu tencere, daha hızlı ve lezzetli yiyecekler hazırlıyor. Normal düdüklü tencerelere göre 2 kat daha hızlı pişiren bu ürün, 5 farklı güvenlik sistemi ve basınç göstergesi sayesinde korkmadan kullanmaya yardım ediyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Titanyum Kaplama
Hacmi:
5 L
Ocak Uyumu:
Tüm Ocaklar
Tek Elle Açma:
Var
Güvenlik Sistemi:
Var
Basınç Göstergesi:
Var

Kullanıcı Yorumları

👤 B* A ”Ürün başarılı eti pişirme süresi 15 dakika ürün güzel almak isteyen tereddüt etmesin.”

👤 A* Ç* ”Tefal kalitesi tartışılmaz, çok memnunum iyi ki almışım.”

Artıları
 • Her Ocağa Uyumlu
 • Bulaşık Makinesinde Yıkanabilir
 • Çift Pişirme Basıncı
Eksileri
 • Tek El Kullanımına Uygun Değil

Klasik Tipte Düdüklü Tencere

8 litrelik hacmi ile dikkat çeken Emsan Efsane Düdüklü Tencere paslanmaz çelik gövdeye sahip. Emniyet sistemi sayesinde de gönül rahatlığıyla kullanılan ürün çift kademeli pişirme basıncı içeriyor.

Ürün Detayı

Emsan markasının efsane düdüklü tenceresi olan bu klasik ürün 18/10 paslanmaz çelik gövdeden üretiliyor. 8 litre hacmi sayesinde kalabalık evlerin vazgeçilmezi olan bu tencere yiyecekleri hızlıca pişirmeye yardım ediyor. Yemeğin lezzetini koruyan bu ürün çift kademeli pişirme basıncı ile zor pişen yiyecekleri bile çabucak hazırlıyor. Ayrıca her türlü ocak tipinde rahatlıkla kullanılabilen bu ürün bulaşık makinesinde de kullanılabiliyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Paslanmaz Çelik
Çelik Değeri:
18/10
Hacim:
8 L
Ocak Uyumu:
Tüm Ocaklar

Kullanıcı Yorumları

👤 D* Y** ”Çok kullanışlı bir ürün, eski düdüklü tencereyle 15 dk. pişen kuru fasulye 4 dk. da pişti. Verdiğim paraya değdi ve görünüşü mükemmel. Tavsiye derim pişman olmazsınız.”

👤 H*** Ö* ”Yemekleri çok güzel pişiriyor herkese tavsiye ederim herkesin mutfağında bunun gibi bir Emsan düdüklü tenceresi olmalı😌👍🏻 teşekkürler EMSAN.”

9.3
Esra ŞEN

Manheim Germanıa 9lt Çelik Düdüklü Tencere

Artıları
 • Basınç Göstergesi
 • Hacmi
 • Bakalit Sapları
Eksileri
 • Saat Göstergesi

Kapsül Tabanlı Bir Tencere

Kapsül tabanı sayesinde ısıyı eşit derece yayan ve enerji tasarrufu sağlayan Manheim Germanıa 9lt Çelik Düdüklü Tencere sibop sistemi sayesinde de güvenli kullanım imkanı sunuyor

Ürün Detayı

3 kat kapsül tabandan üretilen Manheim Germanıa 9lt Çelik Düdüklü Tencere bakalit sapları sayesinde ergonomik kullanım imkanı sunuyor. Tabanı sayesinde ısıyı eşit derece yayan bu ürün %50 yakıt tasarrufu yapmanızı sağlıyor. 9 litrelik geniş hacmi ile kalabalık sofralar kurmaya olanak tanıyan bu tencere yiyeceklerin besin değerlerini bozmadan sağlıklı bir şekilde tüketmenizi sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra tencerenin yüzeyi polisajlandığı için her zaman ilk kullanım gibi parlak görünüyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Paslanmaz Çelik
Tutma Sapları:
Bakalit
Çelik Değeri:
18/10
Hacim:
9 L
Ocak Uyumu:
Tüm Ocaklar
Taban:
Kapsül Taban

Kullanıcı Yorumları

👤 M* B* ”Fiyatı kadar kalitesi var. Sadece kemik suyu,kelle paça çorba yapmak için aldık,işimizi görüyor.”

👤 İ** A** ”Ürün göründüğü gibi ve hasarsız geldi.”

Artıları
 • Tek Elle Açılması
 • Çelik Gövde
 • Kapsül Taban
 • 2 Kademeli Pişirme
Eksileri
 • Saat Göstergesi

Tek Elle Açılıp Kapanabilen Bir Tencere

Tek elle kolayca açıp kapama yapabilmeyi sağlayan oldukça ergonomik olan Korkmaz A153-04 Tessa şık görünüşüyle de mutfaklara şıklık katıyor. Her türlü ocak tipine uygun olan bu tencere 2 kademeli pişirme fonksiyonuna sahip.

Ürün Detayı

5 litre hacme sahip olan Korkmaz A153-04 Tessa paslanmaz çelikten oluşan gövdesi sayesinde uzun yıllar sorunsuz kullanılabiliyor. Tek elle açılabilen kapağı kullanım kolaylığı sağlarken aynı zamanda tüm ocaklara uyumlu olmasıyla da rahatlıkla kullanılıyor. Ayrıca 2 kademeli pişirme fonksiyonu sayesinde yiyeceğe göre pişirme yapabilmenizi sağlayan bu ürün kapsül taban olduğu için enerji tasarrufu sağlıyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Paslanmaz Çelik
Çelik Değeri:
18/10
Hacim:
5 L
Ocak Uyumu:
Tüm Ocaklar
Taban: Kapsül Taban

Kullanıcı Yorumları

👤 S* B*** ”Korkmaz ürünlerine olan güvenimi artırdı. En zor pişen ürünleri bile kısa sürede güzelce pişiriyor.”

👤 Y* D* ”Hızlı pişiriyor ve eski düdüklülere göre çok az ses çıkartıyor.”

9.7
Esra ŞEN

Schafer Classic Düdüklü Tencere

Artıları
 • Kapsül Taban
 • Bakalit Kulplar
 • Tüm Ocaklara Uyumlu
Eksileri
 • Saat göstergesi
 • Tek Elle Açıp/Kapama

Geniş Hacme Sahip Bir Tencere

9 litrelik geniş hacmi ile kemik suyunu bile kolayca pişirebileceğiniz Schafer Classic Düdüklü Tencere en çok satılan ürünlerin arasında bulunuyor. Bütün ocak tipleriyle uyumlu olan bu düdüklü tencere eski tip kapak görünümüne sahip.

Ürün Detayı

Her türlü ocak tiplerinde gönül rahatlığıyla kullanılan Schafer Classic Düdüklü Tencere 9 litre hacmi sayesinde istenilen ürünü rahatça yapabilmeye imkan tanıyor. Bakalit sapları sayesinde el yakamdan kullanım imkanı sunana bu ergonomik ürün 18/10 nikel paslanmaz malzemeden üretiliyor. Ayrıca kapsül tabana sahip olan tencere fazla yakıt harcamadan enerjiden tasarruf etmenizi sağlıyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Paslanmaz Çelik
Çelik Değeri:
18/10
Hacim:
9 L
Ocak Uyumu:
Tüm Ocaklar
Taban:
Kapsül Taban

Kullanıcı Yorumları

👤 B* Ö* ”Anneme hediye olarak aldım ve çok memnun kaldığını söyledi. Teşekkürler.”

👤 Ali C*** ”Aldım kullanıyorum memnun kaldım. Fiyatı uygun.”

9.5
Esra ŞEN

Emsan Burcu Paslanmaz Çelik Düdüklü Tencere

Artıları
 • Emniyet Sistemi
 • Tüm Ocaklara Uyumlu
 • Bulaşık Makinesinde Yıkamaya Uygun
Eksileri
 • Saat Göstergesi
 • Hacmi

Emsan Markasının Çok Satan Tencere Modelleri Arasında Yer Alıyor

Emsan markasının Burcu modeli çok satan ürünler arasında bulunuyor. Her tip ocakla kullanıma uygun olan bu ürün çift kademeli pişirme işlemi sayesinde yiyeceğin sertliğine göre tercih edebilmenizi sağlıyor.

Ürün Detayı

Güçlü emniyet sistemine sahip olan Emsan Burcu Paslanmaz Çelik Düdüklü Tencere hiçbir tehlikeye yol açmadan gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor. Ayrıca her türlü ocak modelinde kullanılabildiği için hereksin rahatlıkla tercih ettiği bu model 18/10 çelik malzemeden üretiliyor. Tüm bunların yanı sıra 4 litrelik hacmi ile az sayıda yaşayanların veya az yemek yapanların işini görebilen bu tencere bulaşık makinesinde rahatça kullanılabiliyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Paslanmaz Çelik
Çelik Değeri:
18/10
Hacim:
4 L
Ocak Uyumu:
Tüm Ocaklar

Kullanıcı Yorumları

👤 M* D* ”Güzel, kaliteli küçük aileler için olması gereken Harika bir tencere 😇☺️”

👤 N* B*** ”22 yıldır emsan tencere ve çatal kaşık takımı kullanıyorum çok memnunum. İki kişilik bir aile için oldukça yeterli. Çok kaliteli ve sevimli ben çok beğendim henüz kullanmadım ama pişman olmayacağım eminim. Paketleme ve gönderi kalitesi mükemmel Ürün zarar görmemiş teşekkür ederim.”

9.7
Esra ŞEN

Tefal P2530739 Secure 5 Neo V2 6 L Düdüklü Tencere

Artıları
 • Güvenlik Sistemi
 • Tüm Ocaklara Uyumlu
 • Çelik Malzeme
Eksileri
 • Saat Göstergesi

5 Güvenlik Sistemine Sahip Bir Tencere

5 güvenlik sistemi sayesinde oldukça güvenilir bir ürün olan Tefal P2530739 Secure 5 Neo V2 6 L Düdüklü Tencere indüksiyon ocaklar dahi bütün modellerde kullanılabiliyor. Çevirmeli kapak sistemi sayesinde kolayca kullanılabilen ürün 6 litrelik hacme sahip.

Ürün Detayı

2 pişirme programı bulunan Tefal P2530739 Secure 5 Neo V2 6 L Düdüklü Tencere yiyeceğin pişme sertliğine göre ayarlama yapmanızı sağlıyor. 10 yıl garantiye sahip olan bu tencere 5 güvenlik sistemi sayesinde gönül rahatlığıyla kullanım imkanı sunuyor. Paslanmaz çelik malzemeden üretilen bu ürün uzun yıllar sorunsuz kullanılabildiği gibi aynı zamanda bulaşık makinesinde de yıkanabiliyor. Ayrıca tüm ocak tiplerine uyumlu olan bu ürün çevirmeli sistemi sayesinde tek elle kolayca açılıyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Paslanmaz Çelik
Çelik Değeri:
18/10
Hacim:
6 L
Ocak Uyumu:
Tüm Ocaklar

Kullanıcı Yorumları

👤 E* Ö**** ”Ürün göründüğü gibi arkadaşlar kargo hızlı güzelde paketlenmiş çeyizim için aldım o yüzden kullanmadım daha bu fiyata bence iyi arkadaşlar tavsiye ederim.”

👤 Ö* Ö**** ”Ürünü çok beğendim. Hasarsız ve hızlı teslimat. Uzun zamandır kalitesine güvendiğim için almak istiyordum. Keşke fiyatlar geçen yıl ki gibi olsa ama maalesef düşmeyince en sonunda aldım. Yarın pişirme yapacağım umarım güzel pişer.”

9.4
Esra ŞEN

Fissler Bluepoint 6+2.5Lt Düdüklü Tencere Seti

Artıları
 • Bulaşık Makinesinde Yıkanabilme
 • Tek Elle Açma/ Kapama
 • Set Halinde Satılma
 • Çıkabilen Kulp
Eksileri
 • Saat Göstergesi

Alman Teknolojisine Sahip Bir Ürün

Alman teknolojisi sayesinde hem zamandan hem de enerjiden tasarruf yapmaya yardımcı olan Fissler Bluepoint 6+2.5Lt Düdüklü Tencere Seti her masaya uygun iki boyu içeriyor. Özel alüminyum taban iç yapası ile ısıyı her yere yayan bu tencere aşırı ısınmalarda güvenlik sistemini devreye sokuyor.

Ürün Detayı

Paslanmaz çelik malzemeden üretilen Fissler Bluepoint Düdüklü Tencere Seti hem 6 litre hem de 2.5 litre hacme sahip iki farklı gövde sunuyor. Aşırı ısınmalara karşı güvenlik sistemi bulunan bu tencere fazla basıncı tahliye ederek olası tehlikelere ve patlamalara karşı koruma sağlıyor. Kolayca kilitlenen sistemi sayesinde doğru kullanım imkanı tanıyan bu ürün iki pişirme seviyesi sayesinde ürüne göre tercih yapmanızı sağlıyor. Ayrıca çıkabilen tutacağı sayesinde kolayca dolapta saklama imkanı sunan ürün cookstar tabana sahip.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Paslanmaz Çelik
Çelik Değeri:
18/10
Hacim:
6 + 2.5 L
Ocak Uyumu:
Tüm Ocaklar
Taban:
Cookstar

Kullanıcı Yorumları

👤 E*** D*** ”Koruma pişirme üst düzey. Fiyat pahalı ama buna değer.”

👤 S* İ ”Fiyatı çok pahalı ama çok güzel pişiriyor.”

9
Esra ŞEN

Karaca Vitola 4+6 Düdüklü Çelik Tencere Seti

Artıları
 • İkili Set Olması
 • Paslanmaz Çelik
 • Pişirme Programları Olması
Eksileri
 • Saat Göstergesi
 • Tek Elle Açma/Kapama

Set Halinde Satılan Bir Ürün

4 ve 6 litrelik hacimli ikili set halinde satılan Karaca Vitola paslanmaz çelik malzemeden üretiliyor. İndüksiyon dahil bütün ocaklarda kullanılabilen bu ürün yiyeceklerin vitamin değerlerini koruyor.

Ürün Detayı

Güvenli kullanım imkanı sunan Karaca Vitola Düdüklü Çelik Tencere Seti pişirme programları ile yiyeceğe uygun pişme işlemi sağlıyor. Taban sistemi sayesinde eşit ısı dağılımı bulunan bu ürün enerji tasarrufu sağlıyor. 18/10 paslanmaz çelik malzemeden üretilen bu tencere uyumlu kapak sistemi sayesinde üründen tasarruf yapmayı sağlıyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Paslanmaz Çelik
Çelik Değeri:
18/10
Hacim:
6 + 4 L
Ocak Uyumu:
Tüm Ocaklar
Taban:
Alüminyum

Kullanıcı Yorumları

👤 Ü* E**** ”Çok güzel bir ürün, herkese tavsiye ederim.”

👤 B* D* ”Kaliteli ürün yiyecekler çok kısa sürede pişiyor teşekkürler.”

Artıları
 • Paslanmaz Çelik
 • Tüm Ocaklara Uyumu
Eksileri
 • Saat Göstergesi

Hızlıca Pişirme Sağlayan Bir Ürün

Yiyecekleri hızlıca ve lezzetli şekilde pişirme yapan Taç Bengü Güveç Düdüklü 7 litre olmasından dolayı kalabalık sofralar için rahatça kullanılıyor. Çelik malzemeden üretilen bu ürün şık tasarımıyla da mutfaklara hava katıyor.

Ürün Detayı

İndüksiyon dahil bütün ocaklarla kullanıma uygun olan Taç Bengü Güveç Düdüklü görünümü ile dikkat çekiyor. Kapsül tabana sahip olan bu ürün enerjiden tasarruf yapmayı sağlıyor. 18/10 paslanmaz çelikten üretilen ürün uzun yıllar sorunsuz kullanılabiliyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Paslanmaz Çelik
Çelik Değeri:
18/10
Hacim:
7 L
Ocak Uyumu:
Tüm Ocaklar
Taban:
Kapsül Taban

Kullanıcı Yorumları

👤 R** K ”Güveç tipi olması çok iyi. Çok kısa sürede pişirme yaptı. Malzemesi kaliteli. Daha önce çok bilinen ve üstteki makenizmayı çevirerek kapattığım düdüklü tencerenin geç pişirmesi nedeniyle aldım ve gerçekten çok beğendim.”

👤 G* D* ”Çok memnunum. 3 4 kişilik bir aile iseniz bir boy küçüğü de alınabilir.”

9.8
Esra ŞEN

Wmf Perfect Plus Düdüklü Tencere

Artıları
 • Bulaşık Makinesinde Yıkanabilir Olması
 • Tüm Ocaklara Uyumu
 • Hızlı Pişirmesi
 • Kapsül Taban
Eksileri
 • Fiyatı

Rakiplerine Göre Pahalı Bir Ürün

Rakiplerine oranla oldukça pahalı olmasına rağmen oldukça fazla sevilen ve satılan Wmf Perfect Plus Düdüklü Tencere hem 6.5 hem de 3 litrelik hacimli ikili set halinde satılıyor. Güvenli kapak sistemi sayesinde sorunsuz kullanılan bu ürün kolayca bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.

Ürün Detayı

Kullanıcıların performans açısından oldukça beğendiği Wmf Perfect Plus Düdüklü Tencere modern görünümüyle mutfaklara farklı hava katıyor. Yiyeceklerin mineral ve vitaminlerini yok etmeden en lezzetli şekilde pişirme işlemi yapan bu ürün pişme zamanını %70 düşürüyor. Bu sayede daha fazla tasarruf yapmayı sağlayan bu tencere indüksiyon dahil tüm ocak tiplerinde kullanılabiliyor. Ölçeği sayesinde kolayca ayarlama yapabileceğiniz bu tencerenin çıkan sapı sayesinde kompakt forma bürünüyor.

Teknik Özellikleri

Malzeme: Paslanmaz Çelik
Çelik Değeri:
18/10
Hacim:
6.5 + 3 L
Ocak Uyumu:
Tüm Ocaklar
Taban:
Kapsül Taban

Kullanıcı Yorumları

👤 B* B* ”Son derece kaliteli teşekkürler.”

👤 G* K* ”Sağlam ve hızlı teslim aldım. Ürünü denedim sorunsuz pişirdi. Islatmadan ilk defa nohut yemeği yaptım. 6,5 lt lik düdüklüyü 1/2 ölçüde doldurdum ve kapağını kapattığım andan itibaren toplamda 1 buçuk saat bile sürmeden yemek hazırdı. Düdüklüyü ilk ocağa koyduğunuzda altını iyice açıp kaynadıktan sonra en kısık ocağa almanız gerekiyor. Bazı yorumlarda çok ses yaptığını yazmışlar😊 işte o sesi duyduğunuzda düdüklünün altını en kısık ayara getirmeniz gerekiyor, altını kısınca ses kesiliyor, bu bilgi kullanma kılavuzunda yazıyor ama kimse okumuyor maalesef. Bunlar eski düdüklüler gibi değil az enerjiyle çok iş yapan ürünler. En küçük ocakta en kısık değerde yemek pişirmenin keyfi budur 👍Umarım uzun yıllar güvenle kullanabilirim. Teşekkürler hepsiburada.”

Düdüklü Tencere S.S.S

Düdüklü tencere seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Özellikle çalışan insanların zamandan da tasarruf etmeyi mümkün kılan düdüklü tencereler sayesinde akşam yemeği için önceki günden hazırlık yapmasına gerek kalmıyor.
İşten çıkıp eve geldikten sonra kısa sürede pişirme yapabilmeyi sağlayan buhar basınçlı düdüklü tencerelerden en iyi verimi alabilmek için dikkat etmeniz gereken birkaç ayrıntıyı gözden geçirmenin faydalı olacağını düşünüyoruz.

Düdüklü tencere alırken ilk dikkat etmeniz gereken şey elbette güvenlik. Çok yüksek ısıda pişirme yapan tencerenin Avrupa güvenlik standartlarına uygun olup olmadığını kontrol ederek kendinizi ve sevdiklerinizi güvende tutabilirsiniz. CE belgesine sahip olan düdüklü tencereleri kullanma talimatına uygun bir şekilde güvenle kullanabilirsiniz.

İçinde farklı pişme derecelerinde çok sayıda ürün pişirilen düdüklü tencerelerden en iyi verimi alabilmek için pişme programı bulunan düdüklü tencereleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede saati ve ısının ayarını kontrol etmek zorunda kalmazsınız.

Düdüklü tencere kullanırken nelere dikkat etmeli?

Tencerenizde pişireceğiniz ürünlerin, tencere boyutlarına uygun olması konusuna çok dikkat etmeniz gerekiyor. Tencereye koyduğunuz ürün maksimum sınırını aşmamalı, çok büyük hacimli bir düdüklü tencerede de az miktarda pişirme yapmamalısınız.
Eğer lastikli kapağı olan bir model kullanıyorsanız, lastiğin aşınma ihtimalini düşünerek her kullanımdan önce kontrol etmeyi unutmayın. Konu kapaktan açılmışken tek elle kapanan kapakların pratiklik açısından öne çıktığını da hatırlatmak istiyoruz.

Düdüklü tencere nasıl kullanılır?

Düdüklü tencerenizin içine pişireceğiniz ürünü ve uygun oranda suyu koyarak kapağını sıkıca kapatın. Tencereye adını da veren buhar çıkış ventili açıkken tencereyi ocağa alıp altını da açın. İçindeki havanın ısındığını ve buhar oluştuğunu haber veren bir tıslama sesi ile buhar çıkışı olana kadar orta ateşte pişirme yapın. Düdük sesini yani tıslama sesini duyunca buhar ventilini kapatarak ocağı da kısın.
Tencere yüksek ısıda işlemine başlamış olduğundan pişirme bitene kadar tencereye müdahale etmeyin. Pişirme süresi sonunda ocağı kapatıp, tencerenin soğuması için bekleyin. Tencere soğumadan buhar ventilini açmayın.
Tencerenin buhar basıncı azalınca ventili açıp içinde kalan son buharın da tahliyesini sağladıktan sonra artık kapağı açabilirsiniz.

Düdüklü tencere kalitesi nasıl anlaşılır?

Buhar basınçlı pişirme işlemi yapan bu tencereler, hızlı ve pratik yemek yapmaya yardım ediyor. Yüksek ısıda pişirme yaptığı için fazla basınçtan patlama tehlikesi olan düdüklü tencerelerin kalitesi, tehlikelere karşı önem arz ediyor. Bir düdüklü tencerenin kalitesini belli eden en önemli unsur buhar çıkışının emniyetli olup olmadığı. Eğer tencere yavaşça buharı boşaltıyorsa ve bu sürede kapak açmaya izin vermiyorsa bu tencere kalitelidir diyebiliriz. Bir başka kalite göstergesi ise yüksek ısıdan oluşan basıncı tahliye edebiliyor olması. Eğer tahliye edebilir özelliği yoksa patlama ve taşma gibi kazalara kapı açıyor demektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz