Artık mobil uygulamalar içerisinde popüler olanların önemli kısımlarını arkadaşlık uygulamaları oluşturuyor. Cep telefonuna arkadaşlık uygulaması indiren kullanıcılar, hem yeni arkadaşlara sahip olabiliyor hem de özel hayatında bambaşka bir yola girme fırsatına da sahip oluyor. Arkadaşlık uygulamaları tabi ki özelliklerine göre farklı özellikler sunuyor; bu sitelerdeki kullanıcılar da sunulan bu özelliklere bakarak kendileri için en uygun koşulları sunan arkadaşlık uygulamasını tercih ediyor ve yeni insanlarla tanışmak için ilk adımları atmaya başlıyor.

Dünyanın dört bir yanında yayılmış olan bu uygulamaların insanlar arasında bir köprü vazifesi gördüğünü söyleyebiliriz. Gerçek hayat içerisinde önceden pek de iyi tecrübe edinemeyen kişiler, genellikle online platformları tercih etmelerinin yanı sıra, artık mobil uygulamaların yaygınlaşması ve hemen herkesin telefonlar sayesinde mobil mağazalarından bu uygulamalara erişebilmesi yönünü kullanarak mobile yöneliyor.

EN İYİ ARKADAŞLIK SİTELERİ LİSTESİ 2022

Uygulamalar dışında oldukça iyi arkadaşlık siteleri de var. Fakat uygulamaların neredeyse online arkadaşlık sitelerinin yerini aldığını da söyleyebiliriz. Hem online sitelerin hem de uygulamaların sunduğu avantajlar, kolaylıklar ve keyifli iletişim imkanı ile en iyi arkadaşlık siteleri hangileri? Eğer siz de merak ediyorsanız listemiz sizlerle.

Lavinsta Arkadaşlık Sitesi

lavinsta

Türkiye’nin en yeni ve en renkli tanışma sitelerinden biri olan Lavinsta arkadaşlık sitesi, kullanışlılığının yanında gerçek profilleri ile kısa sürede kullanıcıların tercih listesinde yer almayı başardı. Güvenilir profillerden oluşan üyelere sahip olan bu site, dilediğiniz şehirden kalbinize hitap edecek kişilerle tanışmanıza olanak veriyor.

Tinder

tinder

Online siteler dışında uygulamaların popüler olduğunu da söylemiştik. Uygulamalar arasında ilk sırada kısa bir süre içinde 50 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan Tinder var. Kısacası en iddialı ve en fazla kullanılan arkadaşlık uygulamaları sırasında ilk sırayı çekiyor. Telefonlarınızın Konum özelliğinden faydalanarak kullanıcılarına etrafındaki diğer kullanıcıları gösterebilen ve her iki kullanıcının da birbirini beğenmesi halinde ortaya bir eşleşme çıkaran Tinder, kullanıcılarına bu eşleşme karşılığında sohbet imkanı tanıyor.

Müjjde Arkadaşlık Sitesi

müjjde

Bir diğer yeni online arkadaşlık siteleri arasında giren Müjjde arkadaşlık sitesi, paylaşıma odaklı olması yönü ile ortaya çıkıyor. Resimli veya resim içerikli yapabileceğiniz birçok paylaşımın anında, bolca etkileşimde bulunabildiğiniz Müjjde sitesinde, detaylı arama yapmakla beraber beğenme oyunu oynayabilir ve dilediğiniz üyeyle gerçek zamanlı sohbet edebilirsiniz.

Happn Uygulaması

happn

“Yolunun kesiştiği kişileri bul” sloganıyla karşımıza çıkan uygulama, yakın çevrenizdeki profilleri bulmanızı sağlıyor. Böylece etrafınızda belki de gördüğünüz kişilerle tanışma fırsatı yakalayabiliyorsunuz.

Badoo Arkadaşlık Sitesi

badoo

Hem yurtiçi ve yurtdışında oldukça geniş bir kitleye sahip olan Badoo, tanışma sitesi anlayışını yerle bir etmiş durumda. Video görüşme, sesle arama, çoklu sohbet odaları, yakınındakileri görüntüleme, ve daha bir çok özellik yani burda ne ararsanız var. Özellikleriyle öne çıksada listemizde başlarda yer alamadı çünkü Dünya çapında çok yaygın olması nedeniyle ülkemizden birileriyle karşılaşma imkanınız çok düşük.

Siberalem Arkadaşlık Sitesi

siberalem

14 yıllık tecrübesi ile Türkiye’ye internetten tanışma fırsatını sunan, kültürümüze yerleştiren ve geliştiren, internetten evlenme tabusunu kırmaya kadar başarılı olan bir site Siberalem. Diğer uygulamalar gibi şuan üstüne pek bir şey koyamasa da, ilklerden olması onu özel yapıyor.

Lovoo

lovoo

40 milyondan fazla sahip olduğu kullanıcı ile çevredeki kişilerle tanışmanızı sağlayan ve ilgi alanlarınıza ilgi duyan diğer kullanıcılara ulaşmanızı sağlayan Lovoo uygulaması, etiketler ile birlikte kullanıcıların profillerine eklediği bilgiler ve hikayeler üzerinden eşleşmeler gerçekleştiriyor. Lovoo, en iyi arkadaşlık siteleri ve uygulamaları arasında yer almayı başarıyor.

OkCupid

okcupid

Genellikle Amerika kıtasında yaygın olarak kullanılan OkCupid uygulaması, Tinder ve Happn benzeri bir sisteme sahip. Türkiye’de de belirli bir kitlesi var ve eşleşme olmadan dahi mesaj atma özelliği bulunuyor.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

6 YORUMLAR

  1. Bazı çevreler bu işe öcü gibi bakılıyor olsa da bu gibi sitelerde bir çok arkadaş sahibi oldum bu sitelerden evlenen çoluk çocuğa karışanlar bile var. Artık şu hasta geri kafalı beyinden çıkmalı insanlar. Ben bu sitelerden en başarılı bulduğum ve kullandığım site olan Siber alem sitesini tercih ederim en eski arkadaşlık sitelerinden biridir arayüzü çok kullanışlı ve aradığınız kişiliği bulabileceğiniz en güzel sitelerden biri.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz