Eskiden kolluklar sert dikişleri ve dar yapıları nedeniyle kolumuzu rahatsız ederken, günümüzde üretilenler oldukça rahat bir yapıya sahip. Güvenliği sağlamak adına bu kolluklarda çift hava keseciği ve özel süngerler de kullanılıyor. Hava seviyesi düşse bile bu kolluklar çocuğunuzu su yüzeyinde güvende tutmaya devam ediyor. Kolluklar belirli yaş aralıklarına göre tasarlandığı gibi yüzme seviyesi de dikkate alınarak üretiliyor. Başlangıç seviyesi kolluklar çocukları daha yüksekte tutarak sudan korkmamalarını sağlarken, ileri seviye kolluklar çocuğunuzu desteksiz yüzmeye alıştırmaya yardımcı oluyor.

SıraÇocuk KolluğuYaşPuan
1Myminibaby Başlangıç Seviye 8+ ay10/9.9
2Grünflügel Kolluk1-6 yaş10/9.8
3İntex Kırmızı Deniz Kolluk3-6 yaş10/9.8
4BAMM BAMM Yüzme Yardımcısı Çocuk Kolluk5-14 yaş10/9.8
5Nabaiji HSH Kollu2-6 yaş10/9.7
6Bestway Şişme Havuz Kolluğu Karpuz Desenli3-6 yaş10/9.9
7BABYTON Kolluk12 ay-6 yaş10/9.8
8Intex Balık Desenli Kolluk3+ yaş10/9.7
9Babyfish Mini Yüzme Kolluğu1-10 yaş10/9.9
10Bestway Minnie Çocuk Kolluk3+ yaş10/9.8
Çocuk Kolluğu Tavsiye Listesi

Tavsiye Edilen En İyi Çocuk Kolluğu Detaylı İncelemesi

Çocuklarınızın güvenli bir şekilde yüzme becerilerini geliştirmelerini sağlayan en iyi 10 çocuk ve bebek kolluğunu sizler için listeledik.

İşte en iyi çocuk ve bebek kolluğu önerileri:


Myminibaby Başlangıç Seviye Yüzme Kolluğu

En İyi Yanı
Kaliteli malzemeler
Süngerli ve hava bölmeli
Başlangıç seviyesi

Ürün Özellikleri

 • Yaş: 8 ay+
 • Malzeme: Plastik
 • Seviye: Başlangıç
 • İç çap: 7 cm
 • İç Dolgu: Süngerli yapı, hava bölmesi
 • Onarım Bandı: Var

Myminibaby çocuk kolluğu, 8 aydan itibaren tavsiye edilen bir yüzme yardımcısıdır. İç çapı 7 cm olan kolluk, çocuğun kol kalınlığına göre ayarlanabilir ve 30 kg’a kadar kullanılabilir. Kolluk içinde bulanan sünger sayesinde istenmeyen bir hasar meydana geldiğinde dahi çocuklar güvenli bir şekilde yüzmeye devam ederler. Myminibaby kolluğun plastiğinde atık madde kullanılmamıştır ve içeriğinde bebeklerin hassas cildine zarar verebilecek herhangi bir madde bulunmaması sayesinde hassasiyete ve tahrişe neden olmamaktadır.

Kullanıcı Yorumları

👤 S** T**: İndirimde yakaladım bayadır bekliyordum ikizlerim için aldım kaliteli tabiki teşekkür ediyorum.

👤 E** B**: Kullanmadım kış aylarında olduğumuz için umarım memnun kalırız torunum için aldım teşekkürler.


Grünflügel Kolluk

En İyi Yanı
Ham petrol ve PVC içermez
Pratik kullanım
Uzun süreli kullanım

Ürün Özellikleri

 • Yaş: 1-6 yaş
 • Seviye: Başlangıç
 • İç çap: 6,8 cm
 • İç Dolgu: Köpük, hava bölmesi
 • Malzeme: Organik TPU

Grünflügel çocuk kolluğu, doğayı ve çocuğunuzun sağlığını düşünerek tasarlanmıştır. Yenilenebilir ham maddelerden elde edilen Grünflügel kolluk, ham petrol bazlı PVC içermez ve kolları kesmeyen yumuşak kenarları sayesinde rahat bir kullanım sağlamaktadır. Üstelik ıslandığında dahi kollardan kaymayan tasarımıyla bebeklerin her daim güvenle yüzebilmesine yardımcı olmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

👤 K** G** : Yazımız çok güzel geçti bu kolluklar sayesinde ama biraz sıkıyor 2 yaşındaki oğluma aldım 14 kilo suyun üstünde tuttu hem denizde hem havuzda. Tıpaları sürekli açılıyor.

👤 Ö** C**: Gayet kaliteli. 1,5 yaşındaki çocuğum için aldım. Suyun üzerinde tutuyor çocuğa güven geldi. Torbasıyla ve küçük hediyesiyle geliyor. Uzun süre kullanacağını düşünüyorum.


İntex Kırmızı Deniz Kolluk

En İyi Yanı
Aşınmaya karşı dayanıklı
İki yanı dolgun
Konforlu kullanım

Ürün Özellikleri

 • Yaş: 8-12 yaş
 • İç Dolgu: Hava
 • Malzeme: Vinyl plastik
 • Tamir kiti: Yok

Vinly plastik malzemeden üretilen Intex kırmızı kolluk, aşınmalara ve darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. İki yanı dolgun olması ve alt kısmında hava bulunmaması sebebiyle çocukların kollarını acıtmıyor ve konforlu kullanım imkanı sunuyor. 8 ila 12 yaş arasındaki tüm çocuklara uygundur. Bu sayede yüzme sırasında güvenliklerini sağlamaktadır.

Kullanıcı Yorumları

👤 S* Ö**: İntex kalitesi gerçekten çok iyi. Diğer ürünlere göre bariz kalite farkı var tavsiye ederim

👤 M** A**: Kalitesini beğendiğim bir marka başarılı ürün.


BAMM BAMM Yüzme Yardımcısı Çocuk Kolluğu

En İyi Yanı
Başlangıç seviyesine uygun
Kaliteli tasarım

Ürün Özellikleri

 • Yaş: 1-5 yaş
 • Malzeme: Plastik
 • Seviye: Başlangıç
 • İç Dolgu: 2 hava bölmeli

Bamm Bamm çocuk kolluğu, bebeğinizin cildine zarar vermeyecek malzemelerden özel olarak elde edilmiştir. Üstelik sahip olduğu yumuşak yüzey sayesinde çocukların kollarını acıtmadan konforlu bir şekilde yüzebilmelerine yardımcı olur. Tamir kiti ile beraber gelen Bamm Bamm çocuk kolluğu, delici bir darbe almadığı sürece patlama gibi problemlere yol açmadan güvenli kullanım imkanı sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

👤 K** G**: Ürün harika 6 yaşındaki oğluma L beden aldık. Çokta güzel oldu. Keyifle tek başına yüzüyor.

👤 E** B**: Kardeşime almıştım çok güzel.


Nabaiji Hsh

En İyi Yanı
30 kiloya kadar kullanıma uygun
Esnek iç kumaş

Ürün Özellikleri

 • Yaş: 2-6 yaş
 • İç Dolgu: Hava
 • Tamir kiti: Yok

Eğlenceli tasarıma sahip Nabaiji çocuk kolluğu, yüzme becerilerini geliştirmek isteyen çocuklar için ideal kullanım sağlıyor. Kaliteli ve yumuşak malzemelerden elde edilmiştir. Kolay bir şekilde giyilip çıkarılmasıyla da bebeklerin nazik kollarını tahriş etmiyor.

Kullanıcı Yorumları

👤 N** G**: Zaten kullandığım bir üründü küçük çocuğuma da aldım. kalitesi fiyatının üzerinde gerçekten çok iyi ürün. 4-5 katı fazla fiyatlı ürünüde kullandım ama o kadar para vermeye gerek yok. Fazlası ile kaliteli ve iş gorur.

👤 A** Ç**: İçi yumuşacık. 2.5 yaş için aldım tam oldu kollarına. Yazın rahatlıkla kullanır eminim.


 Bestway Şişme Havuz Kolluğu Karpuz Desenli

En İyi Yanı
Eğlenceli ve renkli tasarım
Yumuşak tasarım

Ürün Özellikleri

 • Yaş: 3-6 yaş
 • İç Dolgu: Hava
 • Tamir kiti: Yok

Bestway şişme havuz kolluğu, karpuz desenli tasarımı sayesinde çocukların ilgisini çekmeyi başarıyor. 3 ila 6 yaş arasındaki çocuklarda kullanıma uygun olan kolluk, yumuşak malzemesiyle kollarını acıtmadan konforlu kullanım sağlıyor. Bu sayede hem ebeveynlerin beğenisini kazanıyor hem de çocukların yüzme becerilerine eşlik ediyor.

Kullanıcı Yorumları

👤 K** G**: 14 aylık bebeğime aldım koluna göre şişirdiğinizde tam oluyor, beğendik.

👤 E** B**: Çok güzel bir ürün tatlı şirin.


BABYTON Kolluk

En İyi Yanı
Rahat hareket edebilmelerini sağlıyor
Hiçbir atık madde kullanılmıyor
Polietilen köpük ve hava

Ürün Özellikleri

 • Yaş: 12 ay-6 yaş
 • Tamir kiti: Var
 • İç Dolgu: Polietilen köpük, hava

Babyton kolluk, polietilen köpük içeren bir üründür. Bu köpük, kolluğun havası sönse bile bebeğinizi su üzerinde tutmaya yardımcı olur. Koltuk altı kısmı ince olduğu için çocuklar rahatlıkla kulaç atabilirler. Üstelik cildi tahriş edecek hiçbir atık maddeye yer verilmemiş olması ile çocukların cildine nazik dokunuş sağlar. Kolluğun kaliteli olmasının yanı sıra sahip olduğu tamir kiti ile de olası hasarlarda anında onarılabilir.

Kullanıcı Yorumları

👤 K** G**: Ürün kaliteli hediye çok güzel kargida hemen kargolandi ve elime ulaştı. 2 yaşındaki kızını deniz e bıraktım suyun üstünde duruyor evet 17 santim su ustunde değil ama hareketleri kısıtlamadı. Rahat ve ettik kendini çok güzel idare edebiliyor kızım

👤 E** B**: Babyton kolluklar elime ulaştı hediyeniz ve çanta için çok teşekkür ederim. evde bile takıyor oğlum sabırsızlanıyoruz yüzmek için.


Intex Balık Desenli Kolluk

En İyi Yanı
Eğlenceli ve renkli tasarım
Kolay temizlenebilir
Vinil malzemeden elde edilmiştir

Ürün Özellikleri

 • Yaş: 3-6 yaş
 • İç Dolgu: Hava
 • Tamir kiti: Yok

Eğlenceli ve canlı renklere sahip Intex kolluk, çocukların yüzme becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor. Yumuşak tasarımı sayesinde kolayca giyilip çıkarılabiliyor. Üstelik ciltlerinde kızarıklık, alerji veya hassasiyete neden olmuyor.

Kullanıcı Yorumları

👤 Ç** G*****: 1.5 yaşında ikiz bebeklerim için aldım. Ürün fiyatına göre oldukça kaliteli, desenleri de hoş. Çocuklar rahat durmadığı için kollarına geçiremedim. Ama bedeni uygun gibi.

👤 T** S****: 13 aylık oğluma aldm gayet güzel.


Baby Fish Yüzme Kolluğu

En İyi Yanı
Taşımak için bez çanta
Güvenli ve sağlam
Sünger dolgulu

Ürün Özellikleri

 • Yaş: 1-10 yaş
 • İç Dolgu: Hava, sünger
 • Tamir kiti: Yok

Baby Fish Yüzme Kolluğu, sünger dolgulu modellerden biri olarak listemizde yerini alıyor. Güvenli kolluklar arasında yer alan Baby Fish’in sahip olduğu çanta ile kolayca taşınabiliyor. Yuvarlak yapısı ve yumuşak iç sünger sayesinde kolu tahriş etmeden çocukların konforlu bir şekilde yüzebilmesini sağlamaktadır.

Kullanıcı Yorumları

👤 K** G*** : 15 aylık oğlumuz için aldık çok rahat kullanıyor çok sevdi yüzmeye başlamak için gerçekten iyi bir ürün.

👤 E** B**: Bir kaç markaya göre çok çok uygun ve güvenli indirimdeyken bir tane de bebeğime aldım.


Bestway Minnie Çocuk Kolluk

En İyi Yanı
Eğlenceli tasarım
Canlı ve parlak renkler

Ürün Özellikleri

 • Yaş: 3+ yaş
 • İç Dolgu: Hava
 • Tamir kiti: Yok

Bestway çocuk kolluk, Minnie’li tasarımı ve canlı renkleriyle kız çocuklarının beğenisini kazanıyor. 3 yaş üstü tüm çocuklarda konforlu ve güvenli kullanım gerçekleştirebileceğiniz kolluk, çocuğunuzun yüzme becelerinin gelişmesini ve kendini güvende hissetmesini sağlıyor. Böylelikle hem çocuklar heme ebeveynleri keyifli vakit geçirebiliyor.

Kullanıcı Yorumları

👤 K** G*** : 7 yaş kardeşime tam oldu.

👤 E** B**: Çok beğendim 3 yaşındaki kızıma tam oldu.


Çocuk kolluğu alırken nelere dikkat edilmeli?

Çocukların yüzme öğrenmesindeki en büyük yardımcıları olan kolluklar, güvende olmalarına yardımcı olmaktadır. Yaşa ve kiloya bağlı farklı kolluk türleri bulunsa da hepsinin ortak amacı yüzme becerilerini geliştirmelerini sağlamaktır.

Yaşa Uygunluk

Bebek ve çocuk kolluğu alacağınız zaman mutlaka çocuğunuzun yaşına uygun kolluk seçimi yapmalısınız. Bu sayede bebeğinizin rahat etmesini ve yaşına uygun kolluklarla yüzmesini sağlayabilirsiniz.

Güvenlik

Çocuğunuz daha küçükse ve yüzmeye yeni başlayacaksa çift hava keseceği ve özel süngerleri bulunan kollukları tercih etmelisiniz. Böylelikle kolluk patlasa ve havası inse dahi çocuğunuz suyun üzerinde güvende olacaktır.

Malzeme

Çocuk kolluklarındaki en önemli bir diğer özellik ise malzeme kalitesidir. Özellikle bebeklerin kollarını acıtmayacak yumuşak malzemelerden elde edilmiş kollukları tercih etmeniz onların konforunu sağlayacaktır.

Bebek Bezi TavsiyesiBebek Bakım Kremi Tavsiyesi
İlginizi Çekebilir

2023’ün tavsiye edilen en iyi çocuk kolluk markaları markaları hangisi?

Kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen çocuk kolluk markaları arasında: Myminibaby, Grünflügel, Intex, Bamm Bamm, Nabaiji, Bestway, Babyton, Babyfish alıyor. Yüzme becerilerini geliştirmeleri, kendilerini güvende hissetmelerini ve kollarını acıtmamaları için özel olarak tasarlanmış çocuk kollukları olarak beğenileri kazanıyorlar.

Kolluk kaç yaşında kullanılır?

Çocuk kollukları 8 ay ve üzeri tüm bebek ve çocukların kullanımına uygun şekilde tasarlanmıştır. Çocuğunuzun güvenliğini sağlamak amacıyla özel olarak geliştirilmiştir ve birçok farklı yaş seçeneğine sahip kolluklar vardır.

Çocuk kollukları nasıl seçilmeli?

Çocuk kollukları seçerken, çocuğunuzun boyuna ve kilosuna uygun bir kolluk seçmelisiniz. Aynı zamanda kolluk çocuğunuzun kollarını rahatça sarmalıdır ve acıtmayacak malzemelerden elde edilmiş olmalıdır.

Çocuk kollukları ne zaman kullanılmalıdır?

Çocuk kollukları, çocuğunuzun yüzme becerilerine göre kullanılmalıdır. Başlangıç seviyesi kolluklar çocukları daha yüksekte tutarken, ileri seviye kolluklar çocuğunuzu desteksiz yüzmeye alıştırmaya yardımcı olabilir.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 4]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz