Bitcoin nasıl alınır?

Son dönemlerin en popüler sanal para birimlerinden Bitcoin, günümüzde birçok alışverişte kullanılmaya başlandı. İnternet alışverişlerinde, sanal ödemelerde veya para transferlerinde sıkça karşınıza çıkıyor olabilir. Bu durum, sizin gibi birçok kişiyi sanal para dünyasına sokmaya başlıyor. Eğer ilk adımı atmaya karar verdiyseniz, en kolay ve pratik bir şekilde bitcoinin nasıl alınacağını anlattığımız rehbere geldiğinizden emin olabilirsiniz.

Eğer henüz hangi siteden bitcoin alacağınıza karar veremediyseniz, siteleri detaylı incelediğimiz güvenilir bitcoin siteleri yazımıza göz atabilirsiniz.

3 Adımda Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin almanız için öncelikle sanal para borsalarında bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Biraz yukarıda da söylediğim üzere, bitcoin siteleri arasından birini seçip cüzdan oluşturabilirsiniz.

Kripto parayı birden çok yöntemle satın alabilirsiniz. Bitcoin fiyatı belirli bir şirket, kurum veya merkez bankası tarafından belirlenmez. Arz ve talep dengesine göre kripto para borsalarında belirlenir. Bu yazımızda, dünya çapında en popüler kripto para borsası olan Binance’de bitcoin alma yöntemlerini anlatacağız.

Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır? İlk Adım: Binance Hesabı Oluşturun

binance hesap oluştur

Binance borsasına buradan üye olursanız veya resimde gördüğünüz gibi promosyon kodunu (ET9YOULQ) yazarsanız,  komisyonlarda ömür boyu %5 indirim kazanabilirsiniz.

Hesabınızı oluşturduktan sonra, Binance sizden kimlik bilgilerinizi doğrulamanızı ister. Bunun için web kameranız olması gerekir. Eğer telefondan Binance uygulaması ile kaydınızı yapıyorsanız, ön kamerayla kendinizi çekebilirsiniz.

Ayrıca kameraya kimliğinizin de ön ve arka yüzünü taratmanız gerekecek. Tüm bu bilgileri verdikten sonra Binance hesabınız onaylı olacaktır.

Bitcoin Nasıl Alınır? İkinci Adım: Kredi Kartı ile Bitcoin Alın

Web sitesinde onaylı bir hesabınız olduktan sonra, en üst menüdeki Kripto Satın Al linkine tıklayın.

binance bitcoin al

Tıkladıktan sonra böyle bir ekran ile karşılaşacaksınız. Burada, ne kadarlık bir bitcoin almak istediğinizi girin. Altında hemen Bitcoin karşılığı otomatik olarak gelecek.

Para birimi olarak Türk Lirası’nı da seçebilirsiniz.

Burada işleme devam edebilmeniz için cüzdanınızda para olması gerekli. Eğer cüzdanınızda para yoksa, önce para yüklemeyi gösterelim.

Üçüncü adım: Cüzdana Para Yatırma

binance para yatırma

Binance cüzdanınıza para yatırmak için üst menüde bulunan Yatırma linkine tıklayın.

Açılan ekranda, ne kadar para yatırmak istediğiniz yer alacaktır. Burada ödeme yöntemi olarak Papara Account Balance seçeneğini seçebilirsiniz.

Binance, Türkiye’deki yerel kaynaklardan Papara ile iş birliği yaptı. Bu sayede Papara hesabındaki parayı buraya direkt olarak aktarabiliyorsunuz. Özetle Papara hesabınıza kredi kartı ile ödeme yapıp, Binance’ye aktarmanız gerekmektedir.

Cüzdanınıza para yatırdıktan sonra tekrar Kripti Satın Al sayfasına dönüp BTC alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İşte bu kadar basit. Artık Bitcoininiz var. Şimdi bu parayla ticaret yapabilir veya cüzdanınızda değerlenmesi için bekletebilirsiniz.

Yazıyı puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

“Bitcoin nasıl alınır?” üzerine bir yorum

  1. Bitcoin geleceğin para birimi artık insanlar paraya dokunmaktan vazgeçecek ve dijital yaşam hayatın her evresine girecek zaten para dijital olunca her şey dijital olur. Bazı ülkeler Bitcoin bara birimine geçti Çin farklı bir elektronik para ile adımı attı tüm bunlar olurken Bitcoin nasıl alınır sorusu çok mantıklı bir soru bu soruya cevap olarak e cüzdan kelimesi yeterli olacaktır. Bir çok firma var bu konuda ama içlerinden güvenilir olanı seçmek gerekir. Bitcoin al sat firmaları arasında sizlere önerebileceğim BTC Turk, Binancei Kucoin bu firmalar her zaman kullandığım kaliteli güvenilir firmalardır.

    Cevapla

Yorum yapın